نقد و بررسی ژل های شستشوی صورت فیس دوکس

دکتر شبنم فریدفر

دکتر شبنم فریدفر

داروساز کازمتیک | دانشگاه تهران

آنچه می‌خوانید:

چرا فیس واش های فیس دوکس تخصصی ترین اند؟

باید اعتراف کرد که فیس دوکس تخصصی ترین فیس واش ها در ایران را دارد. البته ما در اینجا به سیندت بار های این برند نمیپردازیم، بلکه هدف معرفی و بررسی ژل های فیس واش یا به عبارت دیگر سیندت ژل های این برند است. خب از نظر من می شود در یک پاراگراف این عبارت ترین بودن را توصیف کرد.

پنج نوع فیس واش که همگی برای استفاده روزانه مناسب است با این تفاوت که نوع لوفازوم آن که یک شوینده لایه بردار پپتیدی یا بایومیمتیک است برای رزانه یک بار استفاده توصیه شده است. در این پنج مدل نیاز های پوست خشک و حساس، پوست چرب و آکنه ای، پوست تیره و لک دار و حتی پوست و حتی پوست دهیدراته و دارای نشانه های پیر پوستی در نظر گرفته شده است. فیس واش همگی دارای سه بایو سورفکتانت آمینو اسیدی و فاقد گروه سولفات است. این شوینده همه پری بیوتیک و محافظ میکروبیوم پوست هستند و این را مدیون بایو اکولیا اند. نکته مثبت دیگر این فیس واش ها وجود کمپلکس آمینو اسیدی پرودوو 500 است که البته این کمپلکس از سالها قبل از لانچ این فیس واش ها در شامپوهای فیس دوکس هم استفاده می شده و کماکان هم استفاده میشود.

انواع پوست تیره و دارای لک

فیس واش پیگمازوم

اگر شما پوست دارای تیرگی و لک دار دارید و کلا فکر میکنید نیاز است که پوست صورت کمی روشن شودبهترین گزینه برای شما این ژل شوینده است که حاوی ترکیبات روشن کننده همچون سولفوراوایت، آربوتین و گلوتاتیون است. استفاده همیشگی و روزی دو بار از این ژل هیچ مانعی ندارد.

پوست خشک، حساس و نرمال

فیس واش هیدرازوم

اگر شما پوست نرمال دارید و یا پوست خشک و حساس دارید این ژل هیدرازوم ملایم ترین گزینه ای است که می توانید استفاده کنید. افرادی که به شدت پوست صورتشان تحریک شده و یا خشک و قرمز است از فیس واش هیدرازوم باید استفاده کنند.

پوست چرب و مختلط

فیس واش اکنه زوم

از نظر تکنیکی و از نظر میزان بازخورد مصرف کنندگان این فیس واش آکنه زوم جزو سه شوینده برتر پوست چرب در ایران است. مواد موثره ای که در این شوینده وجود دارد به طرز فوق العاده ای برای پوست چرب و آکنه ای و حتی مختلط عالی است.

بایوسورفکتانت های بدون سولفات

فیس واش های فیس دوکس حایو سه نوع بایو سورفکتانت زیست تجزیه پذیر و فاقد گروه سولفور است. این سه سورفکتانت به خوبی توسط انواع پوست بخصوص پوست حساس و حتی آلرژیک تحمل می شوند. بسیاری از عزیزان بلاگر در اینستاگرام به اشتباه ایراد این فیس واش ها را در شل بودنشان می دانند و فکر میکنند چون شل است پس بدرد نمیخوره و متاسفانه این خود مدرک معتبری است که نباید در علوم کازمتیک هر عزیزی را که گوشی هوشمند دارد مرجع و متخصص مراقبت های بهداشتی بدانید.

فیس دوکس در این سیندت ژل های خود از سه سورفکتانت رایج استفاده کرده که جزو دسته ای ملایم ترین سورفکتانت ها هستند که تاکنون بیشتر در شامپوهای بچه استفاده و مشاهده می شدند. اما کمتر دیده شده که هر سه نوع این سورفکتانت ها در یک محصول استفاده شده باشند. این میتواند دلگرمی خوبی برای درماتولوژیست های علاقمند به شامپو بچه برای شستشوی پوست باشد. البته قطعا از نظر PH با شامپو بچه متفاوت هستند و اسیدیته این فیس واش ها به PH پوست نزدیک تر است. این فیس واش ها حاوی یک سورفکتانت گوتاماتی و یک سورفکتانت سارکوزیناتی و بتائین است. ترکیبی عالی و با کیفیت و فاد حساسیت زایی های احتمالی حتی برای پوست دارای روزاسه و حساس که تقریبا بی رقیب است.

سیستم محافظ میکروبیوم پوست

فیس واش های فیس دوکس همانند سیندت بار های فیس دوکس حاوی بایو اکولیا هستند. سیستمی که با قند های پری بیوتیک به تغذیه و تقویت باکتریهای مفید روی پوست می پردازد و با تقویت و تکثیر پروبیوتیک های روی پوست از میکروبیوم پوست محافظت میکند.

تمام فیس واش ها حاوی کمپلکس آمینو اسیدی پرودوو 500 هستند که به طور موثری برای سلامت و شادابی پوست مفید است. سیستم آمینو اسیدی که می تواند در کنار سورفکتانت های آمینو اسیدی بسیار برای فاکتورهای رطوبت رسان طبیعی پوست و افزایش سطح آن مفید باشد و نرخ آبرسانی و حفظ آب در پوست را بسیار بالا ببرد.

فیس واش لایه بردار بایومیکمتیک لوفازوم

فیس دوکس یک ژل فیس واش و البته سیندت بار لایه بردار دارد که برای استفاده یک بار در روز است. این شوینده حاوی پپتید بایومیمتیک است که سیستم پوسته ریزی طبیعی پوست را فعال میکند و به هیچ عنوان نمیتواند تحریک کنندگی که ما در اسید ها می بینیم و پیش بینی مشود را داشته باشد.

لوفازوم حاوی پرفکشن پپتاید 3 (PerfectionPeptide P3)  از شرکت میبل سوئیس است. این ماده موثره تری پپتیدی یک لایه بردار طبیعی بر اساس طبیعت ذاتی پوست است. این ماده پیوند میان سلول مرده و سطح پوست را می شکند و به این وسیله موجب جوان سازی ، آبرسانی و رفع چین و چروک و ناهمواری پوست میشود.

پپتیدها از اسید های آمینه تشکیل شده اند و ساختار شیمیایی مشابه پروتئین ها دارند، اما طول آنها کوتاه تر است. این قطعات پروتئین عملکردهای متعددی مانند فعال کردن بهبود زخم، فعال کردن پاسخ های ایمنی و تنظیم فعالیت های هورمونی را در پوست انجام می دهند.

این مولکول‌های فعال برای ارتباطات بین سلولی مفید هستند – به عنوان مثال وقتی کلاژن تجزیه می‌شود، پپتیدهای خاصی تشکیل می‌شوند تا به سلول‌های پوست سیگنال دهند تا کلاژن جدید بسازند.

پپتیدهای مختلفی مانند پپتیدهای سیگنال، پپتیدهای حامل، پپتیدهای بازدارنده انتقال دهنده عصبی و پپتیدهای بازدارنده آنزیم در محصولات درموکازمتیک و کازمسیوتیکس مورد استفاده قرار می گیرند. پپتیدها قدرت بیولوژیکی بسیار بالایی دارند و طیف در زمینه های لوازم آرایشی به طور مداوم در حال رشد است.

فیس واش لوفازوم فیس دوکس
فیس واش کراتوزوم فیس دوکس
5/5 - (11 امتیاز)

سلام لطفا اینجا سوالات رو مطرح کنید مرسی

نشانی ایمیل و موبایل شما منتشر نمیشه. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مقالات هم نگاهی بیاندازید!

قرص مخمر آبجو برای ریزش مو

مخمر آبجو چیست؟ مخمر آبجو نوعی مخمر است که معمولاً در دم کردن آبجو و تولید نان استفاده می شود.

فروشگاه
منو
0 مورد سبد خرید