نقد و بررسی مکمل سائوپالمتو افترایو

دکتر شبنم فریدفر

دکتر شبنم فریدفر

داروساز کازمتیک | دانشگاه تهران
نقد و بررسی مکمل سائوپالمتو افترایو
آنچه در این مقاله میخوانیم :

مکمل سائوپالمتو به دلیل اینکه یک DHT بلاکر قوی برای ریزش موی آندروژنیک یا ارثی است بسیار مورد توجه مصرف کننده ها و متخصصان است. در اینجا ما به نقد و بررسی مکمل سائوپالمتو افترایو میپردازیم که به تازگی در سال 2022 به بازار جهانی عرضه شده است. سائوپالمتو که با نام علمی سابال نیز شناخته میشود نوعی نخل بومی جنوب شرقی ایالات متحده است که معمولا در مکمل ها برای بهبود سلامت پروستات، بهبود تعادل هورمون ها و جلوگیری از ریزش مو آندروژنیک در مردان و زنان استفاده میشود.

مکمل سائوپالمتو خوراکی دارای فواید دیگری از جمله کاهش التهاب، افزایش میل جنسی، قدرت باروری، بهبود خلق و خو و همچنین بهبود عملکرد سیستم ادراری مرتبط است. عصاره سائوپالمتو به مهار آنزیم 5 آلفا ردوکتاز که مسئول تبدیل تستوسترون به DHT است، می پردازد و به این صورت از ریزش مو ارثی جلوگیری میکند و به حفظ سطح تستوسترون که با افزایش سن کم میشود کمک میکند که ممکن است در بهبود خلق و خو، بهبود میل جنسی و حتی ترکیب بدنی اثر مثبت داشته باشد.

مقدمه

ریزش مو در زنان و مردان یک مشکل رایج و اغلب آزار دهنده و گاهی روند درمان آن نیز خسته کننده است. رایج ترین الگوی ریزش مو که بیش از 90 درصد موارد ریزش مو عموما از این الگو پیروی میکنند آلوپسی آندروژنیک است چیزی که با نام ریزش موی هورمونی و ارثی نیز در سطح جامعه نام برده می شود. از این رو است که اغلب ریزش مو را به عوامل ژنتیکی و عدم تعادل هورمونی نسبت میدهند. شایع ترین نوع الگوی ریز مو یعنی آلوپسی آندروژنیک به دلیل افزایش دی هایدرو تستوسترون یا DHT رخ میدهد که توسط هورمون تستوسترون ایجاد میشود.

خوشبختانه درمان های موثری برای کنترل ریزش موی ارثی وجود دارد که مبتنی بر مهار آنزیم 5 آلفا ردوکتاز هستند که آنزیم مولد ایجاد DHT است. یکی از این درمان ها که کاملا طبیعی نیز هست مکمل سائوپالمتو افترایو است. عصاره سائوپالمتو از توت های گیاه سرِنوآ رپینس به دست می آید و برای نسل های متمادی برای درمان انواع بیماری ها و به ویژه مشکلات مرتبط با پروستات استفاده می شده است و امروزه علاوه بر مشکل پروستات برای مهار ریزش مو و بلاک نمودن DHT استفاده میشود.

عصاره سائوپالمتو عموما یک عصاره ایمن و بدون عارضه جانبی است و در صورتی که صحیح و منظم مصرف شود میتواند ریزش آندروژنیک را مهار و حتی روند ریزش مو را برعکس کند و موها مجدد رشد کنند. سائوپالمتو نشان داده است که میتواند التهاب فولیکول مو را کم کند و سلامت پوست سر را بهبود دهد تا موهای سالم تری بدون ریسک ریزش شروع به رشد نمایند. در مقایسه با درمان هایی مانند فیناستراید شما میتوانید از مکمل سائوپالمتو افترایو بجای آن استفاده کنید و از نظر ایمنی و موثر بودن هیچ نگرانی نداشته باشید.

مشخصات فنی مکمل سائوپالمتو افترایو

این مکمل توسط کمپانی Afterave Essentials  در امریکا و با مواد اولیه با درجه کیفی بالا تولید شده است. هر قوطی این مکمل حاوی 100 عدد کپسول 500 میلی گرمی عصاره 45% پودر سائوپالمتو در ترکیب با ژلاتین گاوی، پودر برنج و منزیم گیاهی است. این تعداد کپسول برای مصرف 100 روز توصیه شده است. این مکمل فرمول گیاهی دارد و از مواد تراریخته استفاده نکرده است.

مکمل سائوپالمتو افترایو فاقد هر گونه قند و کربوهیدرات و بدون کالری است. این مکمل از مواد اولیه دارای کیفیت بالا تولید شده است که برای زنان و مردان بزرگسال قابل استفاده است. البته مکمل سائوپالمتو در زنان باردار و شیرده نباید استفاده شود.

به اعتقاد متخصصان ژلاتین گاوی که غنی از پروتئین است به تسهیل هضم، تقویت مفاصل، استخوان و بهبود سلامت پوست و مو و حتی ناخن کمک میکند که ما در مقاله ژلاتین گاوی در مکمل فیتو کامل به آن پرداختیم. منیزیم نیز ماده معدنی حیاتی برای بدن است که در تولید انرژی، تشکیل پروتئین، سلامت ژن ها، عملکرد عضلات و تعادل سیستم عصبی نقش مهمی دارد. آرد برنج یا پودر برنج در این مکمل یک فیلر بدون گلوتن است که کپسول ها بیش از حد کوچک به نظر نرسند و البته حاوی مقادیر مناسبی از پابا و فرولیک اسید و حتی کولین است که مزایای خوبی برای مو دارند. آرد برنج در درمان آکنه ، لک های پوستی و بهبود زخم و جذب بهتر روغن ها دخالت میکند و حتی به سلامت کبد نیز کمک میکند.

این مکمل علاوه بر اینکه با هدف بهبود ریزش موی آندروژنیک استفاده میشود، میتواند برای بهبود عملکرد پروستات و کاهش سطح هیپرپلازی خوش خیم پروستات (BPH) استفاده شود. در زنان دارای سندرم تخمدان پلی کیستیک و یا کم کاری تیروئید که ریزش مو دارند استفاده از مکمل سائوپالمتو افترایو از بهترین گزینه ها است و اگر این مکمل همراه با مکمل زینک استفاده شود اثرات آن بسیار امیدوار کننده تر است.

فواید مکمل سائو پالمتو برای ریزش مو

آلوپسی آندروژنیک که معمولاً در علم به عنوان طاسی با الگوی مردانه شناخته می شود، وضعیتی است که با نازک شدن و ریزش مو مشخص می شود. این الگوی ریزش مو به دلیل اتصال هورمون دی هیدروتستوسترون (DHT) به گیرنده های آندروژن در پوست سررخ میدهد که منجر به کوچک شدن فولیکول مو یا مینیاتوریزه شدن آن می شود. در حالی که هیچ درمان قطعی شناخته شده ای برای آلوپسی آندروژنیک وجود ندارد، درمان هایی وجود دارد که می تواند به کند کردن یا توقف پیشرفت این بیماری کمک کنند. عصاره سائوپالمتو یکی از این درمان ها است که یک مهارکننده طبیعی آنزیم 5-α ردوکتاز است و می تواند به صورت خوراکی به عنوان مکمل مصرف شود. این عصاره با مهار تولید DHT که هورمونی است که علت اصلی آلوپسی آندروژنیک است، عمل می کند.

DHT یا دی هایدروتستوسترون مشتق یا محصول جانبی هورمون تستوسترون است که با کمک آنزیم 5 آلفا ردوکتاز نوع دوم که در غدد سباسه کنار فولیکول مو قرار دارد، تولید می شود. در حالیکه کل فرایند ژنتیکی طاسی با الگوی مردانه کاملا شناخته نشده است اما دانشمندان میدانند که DHT موجب آتروفی مو میشود و زمانی که بتوان از این آتروفی جلوگیری کرد پس موها مجدد رشد خواهند کرد. فولیکول های مویی که به DHT حساس هستند باید مدت زمان طولانی در معرف این هورمون قرار گیرند تا دچار نقص و نهایتا مینیاتوریزه شوند. عموما در الگوی آندروژنیک فولیکول موهای جلوی سر و فرق سر تا وسط سر بیشتر به DHT حساس هستند.

عصاره سائوپالمتو چه به صورت موضعی و چه به صورت خوراکی میتواند به کاهش التهاب فولیکول های مو، مقابله با اثرات آندروژن ها و بهبود سلامت پوست سر کمک کند. مطالعات نشان داده اند که سائوپالمتو ممکن است در درمان آلوپسی آندروژنیک به صورت اثربخشی موثر باشد. این عصاره میتواند التهاب را که میتواند به فولیکول مو آسیب بزند کم کند و میدانیم هر گونه التهاب در پوست سر میتواند ریزش مو را شدید کند. آندروژن ها هورمون هایی هستند که مسئول رشد جنسی مردان هستند و سطوح بالای آندروژن چه در مردان و چه در زنان می تواند منجر به ریزش مو شود و سائوپالمتو میتواند به تعادل این هورمون ها در بدن  و کاهش سطح آندروژن در پوست سر کمک کند و از اثرات منفی آن که موجب ریزش موی بیشتر میشود بکاهد.

سائوپالمتو حتی در بهبود گردش خون محیطی در پوست سر نیز نقش دارد و تامین سلامت پوست سر را به خوبی حمایت میکند تا موی سالم رشد کند. مکمل ساخت افترایو اما میتواند با فرمول اختصاصی که دارد همزمان به رفع ریزش و رشد مو کمک کند و همزمان به مقابله با نازکی مو و شکستگی تار مو نیز بپردازد.

عوارض جانبی و ایمنی مکمل سائوپالمتو

سائوپالمتو معمولا به خوبی توسط بزرگسال بالای 18 سال تحمل میشود و در موارد خیلی کم عوارض خفیفی ممکن است در مصرف دوز بالاتر از حد توصیه شده داشته باشد. این عوارض ممکن است به صورت تهوع، سردرد و استهال باشند. در صورتی که هنگام مصرف ان دچار بثورات پوستی مانند کهیر و یا مشکل در تنفس شوید این نشانه واکنش آلرژیک است و باید مصرف را متوقف نمایید. مکمل سائوپالمتو در ترکیب با اغلب دارو ها و مصرف روزانه آن در کنار آنها بی خطر است اما ممکن است با بعضی از دارو ها تداخل داشته باشد لذا اگر از داروی خاصی استفاده میکنید حتما قبل انتخاب این مکمل با ما مشورت کنید. اگر شما هر نوع داروی مبتنی بر هورمون استفاده میکنید مهم است که با پزشک متخصص خود و یا با ما مشورت کنید تا مطمئن شوید که سائوپالمتو افترایو انتخاب مناسبی برای شما است.

مقایسه فیناستراید و مکمل سائوپالمتو افترایو

زمانی که صحبت از ریزش موی آندروژنیک به میان می آید، بسیاری از افراد برای کمک به درمان بیماری خود به داروهایی مانند فیناستراید روی می آورند که اغلب توسط درماتولوژیست تجویز میشود و نیاز به نسخه دارد. فیناستراید یک داروی خوراکی است که برای جلوگیری از اثرات دی هیدروتستوسترون (DHT)، هورمونی که باعث ریزش مو می شود، طراحی و مورد تایید سازمان غذا و دارو برای استفاده به عنوان داروی ریزش مو است. اما از آنجایی که فیناستراید می تواند عوارض جانبی بالقوه جدی ایجاد کند، بسیاری از مردم به دنبال گزینه های طبیعی تری هستند. سائوپالمتو جایگزین طبیعی و ایمن برای قرص فیناستراید است و تقریبا همان عملکرد را دارد و عوارض جانبی فیناستراید هم ندارد.

سائوپالمتو در در مقایسه با فیناستراید به این صورت عمل میکند که از اتصال دی هیدروتستوسترون (DHT) به گیرنده آندروژن جلوگیری میکند. اهمیت این موضوع در این است که وقتی DHT به گیرنده متصل می شود، می تواند فولیکول های مو را تحریک کند تا کوچک شده و در نهایت رشد مو و حتی رشد موهای جدید را متوقف کند. تصور می‌شود که فیتواسترول‌های فعال موجود در عصاره سائوپالمتو مانند یک سپر دفاعی عمل می‌کنند و مانع از ورود DHT می‌شوند و از آسیب رساندن به فولیکول مو جلوگیری می‌کنند.

مزایا و معایب استفاده از فیناستراید و سائوپالمتو

فیناستراید یک داروی خوراکی است، بنابراین مصرف آن آسان است و به سرعت در جریان خون جذب می شود. همچنین نشان داده شده است که برای کسانی که دچار ریزش موی آندروژنیک هستند، موثر است، برخی از مطالعات نشان می دهد که رشد مو تا 60 درصد افزایش می یابد. با این حال، فیناستراید می تواند برخی از عوارض جانبی بالقوه جدی از جمله کاهش میل جنسی، اختلال نعوظ و افسردگی را ایجاد کند.

از سوی دیگر، سائوپالمتو یک مکمل طبیعی است، بنابراین خطرات کمتری با مصرف آن نسبت به مصرف دارو وجود دارد. همچنین تصور می شود که برای بدن ملایم تر است، بنابراین کسانی که سیستم بدنی حساسی دارند ممکن است کمتر دچار عوارض جانبی شوند. علاوه بر این، مکمل سائوپالمتو می تواند به کاهش التهاب فولیکول های مو و بهبود سلامت پوست سر کمک کند، که هر دو می توانند برای کسانی که ریزش مو آندروژنیک را تجربه می کنند یک امتیاز بسیار مثبت و مفید نسبت به فیناستراید باشند.

وقتی صحبت از دوز می شود، فیناستراید در قرص های 1 میلی گرمی موجود است و توصیه می شود افراد روزانه یک قرص مصرف کنند. از طرف دیگر، مکمل سائوپالمتو افترایو به فرم کپسول های 500 میلی گرم با پوششی از ژلاتین گاوی و پودر برنج است. دوز توصیه شده معمولا برای سائوپالمتو بین 160-320 میلی گرم در روز است، که مکمل افترایو این میزان را در روز به خوبی تامین میکند. در نتیجه، هم فیناستراید و هم مکمل سائوپالمتو می توانند درمان های موثری برای ریزش موی آندروژنیک باشند. در حالی که فیناستراید از نظر بالینی ثابت شده است که موثر است و یک داروی خوراکی آسان برای مصرف است، سائوپالمتو یک مکمل طبیعی است که با خطرات کمتری همراه است و ممکن است برای بدن ملایم‌تر باشد. در نهایت، این به بیماران مبتلا به ریزش مو بستگی دارد که جوانب مثبت و منفی هر روش را بسنجید و تصمیم بگیرند که کدام یک برای آنها بهترین است.

روش استفاده از مکمل سائوپالمتو افترایو

توصیه می شود روزانه یک عدد کپسول سائوپالمتو همراه با غذا و یا دقایقی کوتاه بعد وعده غذایی مصرف شود زیرا به افزایش جذب کمک میکند. در نظر داشته باشید که مکمل سائوپالمتو ممکن است برای اثر بخشی و مشاهده اثرات مثبت آن به زمان بیشتری نسبت به فیناستراید نیاز داشته باشد لذا روزانه و منظم همراه با غذا این مکمل را مصرف کنید و نا امید نشوید. در صورتی که تمایل داشته باشید میتواند همراه با سائوپالمتو از مکمل های دیگری نظیر مکمل های یوروویتال نیز همزمان با مشورت با ما استفاده نمایید. زیرا بعضی از مکمل های ساده که حاوی زینک هستند میتوانند با سائوپالمتو برای کنترل ریزش مو هم افزایی کنند.

دقت داشته باشید سائوپالمتو به دو صورت توت خشک و عصاره وجود دارد که عصاره آن بسیار قوی است و مکمل سائوپالمتو افترایو نیز عصاره است و در نتیجه به هیچ عنوان نیاز نیست روزانه بیشتر از یک عدد کپسول سائوپالمتو مصرف شود. فقط در شرایط خاص میتوان روزانه دو کپسول سائوپالمتو افترایو مصرف کرد.

در نظر داشته باشید اگر شما درحال استفاده از قرص های فیناستراید و دوتاستراید هستید حتما برای جایگزینی باید با ما مشورت کنید و تاکید میکنیم به هیچ عنوان بدون مشورت اینها را جایگزین ننمایید. در صورتی که داروهای رقیق کننده خون مصرف میکنید بهتر است سراغ سائوپالمتو نروید و برای ریزش مو از مکمل فیتو استفاده کنید و یا سایر مکمل های مو که در سایت موجود است.

lazy نقد و بررسی مکمل سائوپالمتو افترایو

دکتر شبنم فریدفر

کازمتیک فارماسیت ؛ دکتر داروساز فارغ التحصیل دانشگاه تهران ؛ پاسخگوی سوالات شما

سوالات متداول نقد و بررسی مکمل سائوپالمتو افترایو

Frequently Asked Questions

از این مکمل برای رفع اختلالات ادراری مرتبط با بزرگ شدن غده پروستات، همچنین درد مزمن لگن، میگرن و ریزش مو آندروژنیک استفاده میشود.

سائوپالمتو با توقف فرایند تجزیه تستوسترون به محصول جانبی آن یعنی دی هایدروتستوسترون عمل میکند. DHT مولکول مسئول برای ریزش مو و همچنین بزرگ شدن پروستات است. بنابر این سائوپالمتو کمک میکند که سطح تستوسترون در تعادل بماند و DHT کمتر و کمتر تولید شود در نتیجه ریزش مو و بزرگ شدن پروستات کنترل و یا متوقف میشود.

خانم های باردار و یا در حال شیردهی نباید از مکمل سائوپالمتو استفاده کنند. همچنین افرادی که برنامه جراحی دارند به دلیل اینکه سائوپالمتو بند آمدن خون را کند میکند و ممکن است باعث خونریزی اضافی شود نباید از این مکمل استفاده کنند. سعی کنید اگر جراحی دارید از 2 هفته قبل مصرف مکمل را متوقف کنید.

بله مکمل سائوپالتو با معکوش نمودن روند ریزش مو ناشی از DHT و در نتیجه معکوس نمودن آتروفی فولیکول مو ، مجددا مو را به رشد مجدد تشویق میکند و همزمان با کاهش التهاب و بهبود سلامت پوست سر شرایط را برای رشد بهتر مو فراهم میکند. 

عصاره سائوپالمتو برای درمان اختلالات نعوظ، بهبود آتروفی بیضه، تولید اسپرم و افزایش توان باروری، افزایش میل جنسی استفاده میشود. از این مکمل همچنین به عنوان محرک دستگاه تناسلی و جنسی استفاده میشود که به عملکرد طبیعی شان باز گردند.

سائوپالمتو میتواند تاثیر مثبتی بر روی سطح تستوسترون در بدن داشته باشد هورمونی که مسئول رشد و افزایش توده عضلانی است. اگر شما ورزش قدرتی کار میکند ولی شاهد افزایش توده عضله نیستید ایمن ترین گزینه برای متعادل سازی تستوسترون شما مکمل سائوپالمتو است. همچنین مشخص شده است که سائوپالمتو هورمون های کلیدی بدن را متعادل میکند یعنی هورمون هایی که از علائم پیری جلوگیری و به حفظ انرژی و سر زندگی کمک میکنند. 

به چون سطوح پایین تستوسترون در مردان و زنان با کم بودن میل جنسی در ارتباط است و سائوپالمتو با توقف تجزیه تستوسترون در بدن میل جنسی را تقویت میکند. سائوپالمتو همچنین با تنظیم سطح تستوسترون در مردان و زنان قدرت باروری و تولید اسپرم و تخمک را تنظیم و به سطح طبیعی آن بازمیگرداند.

ممکن است 4 الی 8 هفته به زمان نیاز باشد تا اثرات قابل مشاهده ای از این مکمل را ببینید. در صورت ادامه روند ریزش موی شدید پس از این مدت حتما با ما در تماس باشید.

اگر شما نظر و یا سوالی در مورد مکمل سائوپالمتو و ریزش مو دارید همین پایین برای ما بنویسید، شخص دکتر شبنم فریدفر در زمانی کوتاه پاسخ سوال شما را خواهند داد.

Edited by Artan Akheri

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید:

4.6/5 - (14 امتیاز)

28 نظر در “نقد و بررسی مکمل سائوپالمتو افترایو

 1. ندا گفت:

  سلام وقتتون بخیر میشه لطف کنید یک مکملی که اهن و زینک داشته باشه معرفی کنید همزمان با مکمل تقویت مو سائوپالمتو افتر مصرف کرد و تداخل یا عوارض نداشته باشه؟

  1. سلام ندا جان چندین و چند گزینه وجود دارد. توصیه میکنم مکمل مولتی ویتامین مینرال اورامین اف مصرف کنید. توی سایت هست. با تشکر

 2. محمد گفت:

  سلام وقت بخیر خانم دکتر من آقایی 30 ساله هستم درحال لیزر موهای زائد در پشت بدن و… هستم اپراتور توصیه کردند برای عدم بازگشت از زینک به هیچ عنوان استفاده نکنم . حال اینکه من ریزش موی ارثی دارم و از قسمت پیشانی به سرعت در حال ریزش هست و تار های مو نازک شده. از فینستراید و … هم استفاده نمیکنم . میخواستم این محصول رو به همراه شامپو آلپسین c1 تهیه کنم . میخواستم نظرتون در مورد اینکه با تهیه این محصول ممکنه عملا لیزری که برای موهای زائد انجام میدم بی فایده بشه ؟ این محصول تهیه کنم؟ ممنون از شما

  1. دکتر شبنم فریدفر گفت:

   سلام محمد عزیز / اپراتور های لیزر در اشتباه هستند که همیشه این حرف اشتباه رو تکرار میکنند. در هر حال شما میتونید سائوپالمتو و شامپوی سی وان آلپسین رو استفاده بفرمایید هیچ مشکلی نیست. با تشکر

   1. محمد گفت:

    ممنونم از شما زینک هم میتونم استفاده کنم؟ استفاده از چه تونیکی رو برای ریزش موی ارثی پیشنهاد میکنید؟

    1. دکتر شبنم فریدفر گفت:

     سلام بله از زینک هم میتونید کنار سائوپالمتو مصرف کنید. تونیک هم آناگین، اس وی آی و یا بایو اسکین میتونید استفاده کنید که همیشه هم در دسترس هستند برای استفاده طولانی مدت و مقرون به صرفه و موثر هستند. با تشکر

 3. سارا گفت:

  سلام من در آستانه یائسه شدن هستم به کمک قرص دوفامد روزی دو عدد پریود میشم ۴۵ سالمه چند ساله که ریزش مو دارم مدام مکملهای خوب استفاده کردم شاید یه کمی تأثیر موقتی داشته اما موهام خیلی کم پشت شده پیش دکتر غدد هم رفتم گفت همه جای سرت یکسان کم پشت شده پس جای نگرانی نیست و ویتامین و مکمل داد اما ریزش موهام قطع نشده البته چند ماه سیپروترون کامپاند استفاده میکردم که در اون زمان ریزشم خیلی کمتر شده بود که دکتر اون رو قطع کرده.مقاله شمارو درباره قرص سائوپالمتو رو خوندیم به نظر شما من هم میتونم از این مکمل استفاده کنم ؟در حال حاضر قرص آهن فرامکس ١٠٠ مصرف میکنم که با اینکه کم خونی ندارم و فریتینم ٢٨ هست اما احساس میکنم کمی بهترم البته باید سرم رو هرروز یا به روز درمیان بشورم چون ریزش شدیدتری میگیرم .میتونم کنار این آهن وقرص هیرویت از این مکمل استفاده کنم ممنون میشم راهنمایی بفرمایین واقعا نگرانم چون بینهایت موی کم پشتی دارم قبلاً فیتو هم دو دوره مصرف کردم با تشکر

  1. دکتر شبنم فریدفر گفت:

   سلام سارا جان بله می تونی سائوپالمتو مصرف کنید. ریزش موی شما میتونه کاملا مرتبط با در استانه یائسگی باشد برای همین تو یاین مدت خیلی نتیجه نگرفتید. از طرفی اگر سالهای زیادی است که ریزش مو دارید اونم با این الگویی که همه سرتون کم پشت شده نباید انتظار داشته باشید براحتی موها برگرده چون ممکنه اس فولیکول موها از بین رفته باشه و یا اصلا نوع ریزش تلوژن مزمن باشد. در هر حال توصیه میکنم روی احتمال اینکه سائوپالمتو بتواند کمک کند حساب کنید چون ضرری ندارد. با تشکر

 4. علیرضا گفت:

  سلام خانم دکتر
  پیشنهاد دادید غیر از این قرص از تونیک آناگین هم استفاده کنم. میخوام بدونم عملکرد این تونیک مثل داروهایی همچون ماینوکسیدیل هست یا خیر؟ چون داروهایی مثل ماینوکسیدیل که به سر میزنن ظاهرا اگه قطع بشه ریزش بیشتر میشه و باید تا آخر عمر ازش استفاده کنن. نمیخوام به سرم داروهایی بزنم که عوارض داشته باشه. لطفا راهنمایی بفرمایید. با تشکر

  1. دکتر شبنم فریدفر گفت:

   سلام علیرضا عزیز تونیک آناگین بدون شک بهترین و ایمن ترین تونیک مویی است که میتونید به موهاتون هدیه بدید. تونیک آناگین غذای مو و محرک سیستم سلامت و رشد موهای شما است و هیچ عارضه ای ندارد و هر چه بلند مدت تر استفاده کنید بهتر است. قطع کنید هم مانند ماینوکسیدیل نیست که شوک ریزش مو ایجاد شود. اما به یاد داشته باشید مراقبت از مویی که ریزش ارثی دارد تا پایان عمر است. با تشکر

 5. علیرضا گفت:

  سلام خانم دکتر
  من ریزش موی زیاد ندارم ولی جلوی موهام کم پشت شده و داره خالی میشه و این قرص رو برای رشد موهام میخوام استفاده کنم هر چند سالهاس از یونی زینک استفاده میکنم ولی میخوام این قرص رو جایگزین کنم . اولا جایگزین کنم بهتره یا خیر؟ دوم اینکه مقدار مصرفم روزی یک قرص باشه یا دوتا ؟ و اگر دوتا باید باشه دوتا رو همزمان استفاده کنم یا صبح و شب. ممنون میشم پاسخ بدید

  1. دکتر شبنم فریدفر گفت:

   سلام علیرضا عزیز شما میتونید بدون هیچ نگرانی سائوپالمتو مصرف کنید و روزی یک عدد برای شما کافی است و هر قوطی برای 100 روز مصرف است و باید همراه غذای کامل مصرف کنید. یعنی وعده غذایی مثل ناهار بهتر است. برای اینکه کمک کنید رشد بهتری داشته باشه توصیه میکنم تونیک آناگین که هزینه کمی هم دارد هر شب بزنید تا احتمال و سرعت اثر بخشی رو ببرید بالا. با تشکر

 6. منصوره گفت:

  سلام ببخشید قرص سائوپالمتو با قرص های جلوگیری تداخل ایجاد نمی کنند؟

  1. دکتر شبنم فریدفر گفت:

   سلام منصوره جان / خیر تداخلی ندارد فقط در سایت مجزا مصرف کنید. البته توصیه میکنم در کل روش پیشگیری را عوض کنید. با تشکر

 7. علی هدایی گفت:

  ببخشید آیا برای همیشه باید مصرف شود برای کنترل ریزش مو مانند فیناستراید، یا طول دوره درمان دارد و چقدر هست

  1. سلام هیچ چیزی وجود ندارد که شما یک دوره خاصی بخورید و بعدش تا آخر عمر ریزش مو نگیرید. ریزش مو همیشه میتونه رخ بده و روند پیری توقف ناپذیر است. با تشکر

 8. جلال عشوری گفت:

  سلام و خسته نباشید مشکلی نداره در کنار این مکمل فیتو هم استفاده کنم تداخلی نداره؟

  1. سلام جلال عزیز خیر مصرف این دو با هم ایرادی ندارد. طبق تجربه ما بهتر است در دو وعده غذایی جدا از هم مصرف شوند. با تشکر

 9. مهیار گفت:

  سلام خسته نباشید.ببخشید مصرف همزمان مکمل فیتو و سائوپالمتو مشکلی به وجود نمیاره؟؟ من قبلا فینستراید 1 مصرف میکردم بسیار عالی بود. 5 ماهه که دیگه به خاطر نگرانی از عوارضش مصرف نمیکنم . الان 2 ماهه که کاشت انجام دادم و مکمل فیتو مصرف میکنم ولی میخواستم سائوپالمتو هم در کنار فیتو مصرف کنم میخواستم نظر شما رو هم بدونم ممنونم.

  1. سلام مهیار عزیز خیر مصرف همزمان مکمل فیتو در کنار مکمل سائوپالمتو مشکلی ندارد فقط اگر تهیه کردید روش مصرف صحیح رو از ما در چت سایت جویا شوید. با تشکر

 10. حسين گفت:

  سلام و عرض ادب

  اقا هستم ٢٨ ساله،سوالي در مورد مكمل سائوپالمو داستم…اينكه با مصرف اين مكمل دچار كاهش ميل جنسي ميشم يا كاهش سطح تستسترون،چون من ورزش سنگين دارم نميخوام سطح تستسرونم پايين بياد ب طبع مصرف اين مكمل…

  1. سلام آقای حسین لطفا یک بار متن و یا دست کم سوالات رایج را مطالعه کنید. اینکه دارید کاملا خلاف نوشتار فکر میکنید مشخص است اصلا اهمیتی به متن نوشته ندادید و ما همبه دلیل کمبود وقت نمیتونیم تمام مطالب را تک تک برای شما عزیزان توضیح دهیم. با تشکر

 11. هومن گفت:

  با عرض سلام و احترام من مرد هستم و ۴۰ ساله این مکمل رو حدود ۱ ماه پیش از سایت شما تهیه کردم ، تمام آزمایشات رو که فکرشو میکنید انجام دادم و همه چی ، تاکید میکنم همه چی نورمال هستش، در مدت ۱ ماهی که از این محصول استفاده میکنم ریزشم بیشتر شده ، آیا این نشانه خوبی هستش برای اثر بخشی محصول ؟که با ادامه دادن به نتیجه دلخواه برسم ، یا باید استفاده از این محصول رو متوقف کنم ؟ با تشکر فراوان…

  1. سلام هومن عزیز اگر دقت کرده باشید در متن بالا تاکید شد که سائوپالمتو کمی به زمان برای اثربخشی نیاز دارد برای همین نگران نباشید. شما حتی میتونید همراهش یک مکمل ساده زینک نیز استفاده کنید که به شدت اثر هم افزایی مثبت دارد. شما میتونید به مدت 10 تا 20 روز مصرف روزانه سائوپالمتو را به دو عدد قرص افزایش بدید و هیچ اشکالی نداره و احتمالا بسیار کمک کننده خواهد بود. هر سوالی بود با ما در تماس باشید. با تشکر

   1. امیر گفت:

    سلام خسته نباشید ببخشید من ریزش مو ارثی دارم فیناستراید میخوردم خوب بود رویش مجددم داشت ولی بخاطر عوارزش کنار گذاشتم ..الان میخام سائو پالمتو بخورم ب نظر شما برای هم افزایی ک گفتین همراه این قرص زینک پلاس یوروویتال خوبه بخورم ؟، اگ خوبه روزی چن تا و چجوری ؟،

    1. دکتر شبنم فریدفر گفت:

     سلام و تشکر از شما امیر عزیز ، من توصیه میکنم اول یک قوطی هیربیاند مصرف کنید. تموم شد یک قوطی سائوپالمتو همراته با یک جعبه زینک پلاس بگیرید. مکمل هیربیوتی هم گزینه خوبی است بجای زینک پلاس. روی یک عدد سائوپالمتو و یک عدد زینک پلاس یا هیر بیوتی کافی است. هیربیاند روزی دو عدد است و یک ماهه تموم میشه. اما سائوپالمتو افترایو 100 روزه تموم میشه. با تشکر از شما

 12. شاپرک گفت:

  سلام خانم دکتر من اولین نفر همه متن مقاله رو خوندم و عالی بود ولی من به حرف شما گوش نمیدم و روزی دو عدد سائوپالمتو میخورم و خیلی هم وضع موهام خوب شده و باور کنید با روزی یک عدد اصلا ریزش مو هام خوب نمیشد منم زدم به سیم آخر و روزی دو تا میخورم و نتیجه خوبی هم داده هیچ عارضه ای هم ندیدم. بازم مرسی

  1. سلام شاپرک جان معمولا ایمن است ولی بهتره برگردی به روزی یک عدد، یک مدت میتونی مثلا 30 روز دو تا بخوری ولی بهتره ادامه رو با روزی یک عدد بری جلو با تشکر از بودنت مهربونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مقالات هم نگاهی بیاندازید!

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو
داروشناسی
دکتر شبنم فریدفر

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو

یکی از نگرانی ها در مورد سلامت مکمل فیتو موضوع جمع شدن قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو است که بخصوص

فروشگاه
منو
0 مورد سبد خرید