نقد و بررسی کیت اوی سبونورم اویدرم

دکتر شبنم فریدفر

دکتر شبنم فریدفر

داروساز کازمتیک | دانشگاه تهران
کیت اوی سبونوروم اویدرم
آنچه در این مقاله میخوانیم :

کیت اوی سبونورم اویدرم

اوی سبونوروم نام لاین محصولات مناسب برای کنترل چربی و مراقبت از پوست چرب برند اویدرم است. اویدرم در سال 2020 عملا پس از یک دهه فعالیت در زمینه مراقبت از مو بالاخره به صورت جدی پا به عرصه محصولات مراقبت از پوست گذاشت. به نظر میرسد اویدرم تمام تلاش خود را کرده که محصولات منحصر به فرد و اثر بخشی را به مارکت درموکازمتیک مراقبت از پوست معرفی و ارائه کند که البته در این مدت کم و در سال 2021 نشان داده است که در این کار موفقیت خوبی کسب کرده است.

محصولاتی که در این کیت ارائه شده شامل فوم فیس واش و کرم ضد آکنه و کنترل چربی به همراه کرم مرطوب کننده سین بیوتیک است. سه محصول پایه و ضروری برای مراقبت از پوست چرب و آکنه ای که دارای ترکیبات موثره ی بسیار جذابی هستند.

بر اساس آنچه در مقاله چگونه آکنه درمان می شود؟ گفته شده است. برای کنترل و بهبود پوست آکنه ای نیاز هست در هر شرایطی فرد مبتلا از یک شوینده مناسب به همراه یک کرم کنترل چربی و ضد جوش مناسب به همراه یک مرطوب کننده مناسب پوست آکنه ای استفاده کند. اویدرم برای این افراد سه محصول مناسب دارد.

فوم فیس واش اوی سبونورم اویدرم

فوم فیس واش اوی سبونورم اویدرم یک شوینده غیر صابونی دارای یک سیستم کنترل کننده سبوم و مات کننده پوست است. این فوم فیس واش حاوی زینک پی سی ای و کاپر پی سی ای برای کنترل چربی و آبرسانی است. فیس واش اوی سبونورم حاوی ماده فعال آزکلیر با نام علمی پتاسیم آزلوئیل دی گلیسینات است که مزایای کاملا مشابه با آزلائیک اسید را ارائه میدهد چون اساسا مشتقی از این اسید است که در فرمولاسیون به منظور کنترل چربی و روشن شدن پوست اضافه می شود.

آزکلیر بسیار مناسب برای بهبود قرمزی و التهاب زایی پوست های آکنه است. این ماده برای پوست چرب و دهیدارته و حتی سبورئیک بسیار مناسب است. همراهی آزکلیر در این فوم فیس واش با گلایکولیک اسید و لاکتیک اسید با دوز مناسب می تواند این شوینده صورت را برای استفاده شما بسیار ایده آل نماید. مزایای این دو اسید به همراه مزایای آزکلیر در کنار هم می تواند فوق العاده باشد. سه ماده ای که به طور گسترده ای برای درمان آکنه و اسکار و لک پس از آکنه مورد استفاده قرار می گیرند.

فوم فیس واش اوی سبونورم دارای دوز مناسبی از روغن درخت چای است که روند بهبود پوست های آکنه را چندین برابر بالا می برد و خواص ضد میکروبی و ضد التهابی خوبی برای پوست های چرب و آکنه را ارائه میکند.

کرم کنترل چربی و ضد آکنه اویدرم

افراد دارای ترشح چربی زیاد در کل صورت یا حتی بصورت نقاط چرب روی صورت ؛ اصولا به یک کرم کنترل چربی نیاز دارند که علاوه بر کنترل ترشح چربی بتواند با خواص ضد التهابی و ضد میکروبی خود از بروز آکنه جلوگیری نماید. افراد دارای آکنه بویژه افراد نوجوان دارای آکنه متوسط تا شدید به شدت به این کرم نیاز دارند.

کرم ضد جوش اوی سبونورم اویدرم با شش عملکرد ضروری برای پوست های چرب و آکنه ای طراحی شده است. این نوع طراحی فرمولاسیون فارغ از اینکه چه برندی است معمولا مورد بی مهری مشاوران و حتی مصرف کنندگان دارای پوست چرب قرار می گیرد. اما واقعیت این است که این کرم های ضد جوش چند منظوره بسیار حیاتی اند و باید بسیار پر مصرف باشند که متاسفانه نیست.

عملکرد ویژه ی این کرم ها برای کنترل چربی است و در گام دوم این کرم ها خواص لایه برداری و پاسازی کننده سلول های مرده اطراف منافذ و رفع انسداد منافذ را بر عهده دارند که در شرایط خاص دوستان دارای پوست آکنه ای متوجه شده اند که بنده گاهی این کرم را همراه با یک اسید توصیه میکنم.

در همین راستا این کرم ضد جوش اوی سبونورم دارای توانایی آبرسانی نیز هست و این آبرسان تکمیل کننده دو عملکرد کنترل چربی و لایه برداری است که نهایتا منجر به بهبود سایز منافذ باز میشود.

همانطور که در مقاله ی آکنه های التهابی و غیر التهابی چه هستند؟ توضیح داده ام ؛ یادآوری میکنم که ما در فرمولاسیون های کرم های ضد جوش علاوه بر عملکردهای سه گانه ی کنترل چربی، لایه برداری و آبرسانی به دو مورد دیگر که برای پوست چرب و پوست آکنه ای بسیار حیاتی هستند نیز نیاز داریم و آن دو “ضد التهاب بودن و ضد باکتری بودن ” کرم است. دو عامل التهاب و باکتری های مولد آکنه در کنار چربی اضافی و تجمع پوست مرده مواردی هستن که باید در درمان آکنه به صورت بسیار دقیقی به آن توجه شود.

مواد موثره ی کرم ضد جوش اویدرم

اولین اکتیو این کرم سالیسیلیک اسید است که تقریبا همه مصرف کنندگان به ویژه افراد دارای پوست چرب و آکنه ای از حیاتی بودن آن در محصولات مراقبت از پوست شان مطلع هستند. سالیسیلیک موضعی قابلیت انحلال در چربی را دارد و با کاهش تورم و قرمزی و رفع انسداد منافذ پوستی به کاهش جوش و درمان آن کمک میکند.

روغن درخت چای دومین اکتیو این کرم است که با خواص ضد التهابی و آنتی باکتریال خود موجب ضد عفونی شدن و حتی ترمیم جای جوش ها می شود. مطالعات نشان داده اند که تاثیر روتین های کمک درمانی آکنه که حاوی روغن درخت چای یا همان تی تری اویل است تا 5 برابر بیشتر خواهد بود.

سومین ماده موثره ی این کرم ضد جوش اویدرم یک سوپر اکتیو جذاب به نام پتاسیم آزلوئیل دی گلیسینات است. این سوپر اکتیو به عنوان یک مشتق از آزلائیک اسید می تواند با کنترل و تعدیل ترشح سبوم به طور موثری به درمان پوست چرب کمک کند. این ماده با نام تجاری آزکلیر همانطور که در ابتدای این نوشته ذکر شد در فوم اوی سبونورم هم وجود دارد.

استفاده از کرم ضد جوش اویدرم که حاوی آزکلیر است می تواند در 3 هفته کاهش قابل ملاحظه ای در نرخ کلی ترشح سبوم پوست ایجاد کند. این ماده موثره آنقدر عالی است که می تواند تخمین زد که بیشتر از 80 درصد افرادی که از آن استفاده کنند می توانند در چند هفته تغییرات قابل توجه ای از جمله هیدارته شدن، صاف تر شدن و کم چرب شدن پوست شان را مشاهده کنند.

پتاسیم آزلوئیل دی گلیسینات عنصر مطلوبی برای بازگردانی تعادل و بهبود وضعیت کلی پوست است بطوریکه این ماده موثره می تواند مستقیما روی میزان رطوبت ، التهاب و شفافیت پوست اثر مطلوب داشته باشد. همچنین به دلیل اینکه این ماده مشتقی از آزلائیک اسید است لازم به ذکر است که تقریبا تمامی مزایای این اسید را نیز برای پوست ارائه میدهد که مهترین آن مبارزه با قرمزی و التهاب منجر به آکنه و حتی آکنه روزاسه است. این موضوع به تسریع بهبودی عیوب پوستی یا همان بلمیش ها و علائم پس از آکنه کمک زیادی می کند.

اویدرم در این کرم به منظور شفاف شدن پوست، بهبود سد دفاعی پوست، بهبود آبرسانی و حفظ رطوبت طبیعی پوست، تامین اسیدهای چرب مورد نیاز پوست و نهایتا خنثی نمودن رادیکال های آزاد محیطی از عصاره جلبک قرمز بهره گرفته است. مطالعات نشان داده است که آنتی اکسیدان های موجود در جلبک قرمز می تواند و سایر انواع جلبک ها میتوانند آسیب های اکسیداتیو ناشی از نور UVB را در پوست جبران و خنثی نمایند. جلبک قرمز حاوی ماده ای بنام کاراگینان است که در فرمول کرم ضد جوش اویدرم موجب بهبود نفوذ مواد موثره به لایه داخلی تر پوست می شود.

و اما آخرین مواد موثره های موجود در این کرم اویدرم از خانواده پیرولیدون کربوکسیلیک اسیدها (PCAs) هستند. زینک پی سی ای و کاپر پی سی ای دو ماده موثره عالی برای پوست چرب هستند که در کنار هم مزایای زیادی برای پوست آکنه ای دارند. زینک پی سی ای یک آبرسان طبیعی پوست و تنظیم کننده ترشح چربی آن است. این ماده موثره فعالیت آنزیمی که کلاژن را تخریب میکند کاهش میدهد و از طرفی مس موجود در کاپر پی سی ای به ترمیم زخم و اسکار جوش کمک میکند.

کاپر پی سی ای می تواند مقادیری از مس مورد نیاز کلاژن پوست را تامین کند تا پوست سالم تر و جوان تر شود. کاپر پی سی ای و زینک پی ی ای یک کمپلکس ضد التهابی و ضد میکروبی را بر علیه آکنه ی موجود بر روی پوست ایجاد میکنند که به خوبی به رفع قرمزی و التهاب آکنه کمک میکنند.

کرم مرطوب کننده اوی سبونورم

اما لازم است که افراد دارای پوت چرب و آکنه ای هم مرطوب کننده بزنند. مرطوب کننده ای همانند آنچه اویدرم به خوبی طراحی و عرضه کرده است. این محصول یک کرم مرطوب کننده مخصوص پوست چرب و آکنه دار است به این معنا که به آبرسانی و حفظ رطوبت در دورن پوست های چرب و آکنه ای کمک میکند.

لطفا عنایت داشته باشید که کرم های ضد جوش اختصاصی گرچه خواص کنترل چربی و آبرسانی دارند اما آنها یک آبرسان و مرطوب کننده تخصصی برای پیشگیری از دهیدارته شدن پوست نیستند و ما در روتین روزانه مان به مرطوب کننده برای پوست چرب و آکنه دار نیاز داریم.

لازم به ذکر است که وقتی صحبت از پوست آکنه ای میشود، لزوما منظور پوست چرب دارای آکنه نیست بلکه مقصود ما اشاره به انواع پوست درگیر با آکنه است. پس شاید خالی از لطف نباشد که اینجا گفته شود که کسانی که دارای پوست خشک هستند ولی جوش میزنند بهتر است و توصیه میشود طبق نظر مشاور خود از محصولات پوست آکنه دار استفاده کنند.

حال شاید سوال شود ؛ ما که پوست خشک داریم و گاهی جوش میزنیم چی؟ جواب این است که برای شما نیز محصولات مناسبی وجود دارد از جمله می توانید از همین دو محصول اوی سبونورم نیز بهره گرفت بخصوص مرطوب کننده اوی سبونورم.

تقویت میکروبیوم پوست برای بهبود آکنه

تعادل میکروبی در روده موضوع مورد بحث جدیدی است و تعادل میکروبیوتیکی پوست حتی جدیدتر است. دانشمندان در حال مطالعه این موضوع هستند که چگونه باکتری های مفیدی که به صورت موضعی روی پوست اعمال می شوند می توانند در ایجاد آکنه تداخل داشته باشند. حتی مطالعات اخیر نشان داده که میکروبیوم روده نیز از طریق تعامل با میکروبیوم پوست در ایجاد آکنه نقش دارد، پس توصیه میکنم اگر پوست آکنه ای دارید سعی کنید رژیم غذایی شما خاوی لبنیات پروبیوتیک باشد.

هنگامی که میکروب ها روی پوست فرد مبتلا به آکنه ولگاریس، آکنه روزاسه و سایر وضعیت های آکنه التهابی سیستم ایمنی بدن فکر میکند که آنها مضر هستند و تلاش میکند یک پاسخ ایمنی به قصد کشتن آنها را ساماندهی و اجرا کند. در نتیجه این اقدام ما شاهد التهاب، قرمزی و حتی نقاط قرمز برجسته روی پوست خواهیم بود. وقتی که پروبیوتیک ها به صورت موضعی استفاده شود، از تشخیص اشتباه پوست در مضر شناختن میکروب ها جلوگیری می شود و در نتیجه پاسخ ایمنی منجر به التهاب و قرمزی را متوقف خواهیم کرد.

علاوه بر این خود پروبیوتیک ها در واقع دارای خواص ضد میکروبی هستند و می توانند برخی از میکروب های مضر را که ممکن است واکنش شوند، از بین می برند.

اویدرم قبلا نیز از ترکیبات پری و پروبیوتیک که آن را سین بیوتیک می نامیم در ژل بانوان های خود استفاده کرده بود و اکنون در این کرم مرطوب کننده اوی سبونوروم برای اصلاح و تقویت میکروبیوم پوست آکنه دار و مستعد آکنه استفاده کرده است. اکوسکین نام کمپلکسی است که اویدرم استفاده کرده است.

این ترکیب پری / پروبیوتیک محصول شرکت سولابیای فرانسه است که برای بهینه سازی اکوفلورای پوستی ، تقویت دفاع بیولوژیکی و بهبود درخشندگی پوست با اثر بازسازی و صاف کننده استفاده میشود.

مرطوب کننده اوی سبونورم اویدرم دارای یک سیستم کنترل چربی خوبی متشکل از سدیم پی سی ای و کاپر پی سی ای است. اگرچه وجود ترکیبات دیگری در این کرم همچون ای سی پلنت کراتین (یک کمپلکس حاوی پروتئین هیدرولیز شده گندم، ذرت و سویا)، فوکوژل، عصاره گل بنفشه سه رنگ، عصاره خیار، عصاره چای سبز، عصاره برگ آلوئه ورا، روغن هسته انگور، توکوفرول (ویتامین ایی) در کنار دکسپانتنول نیز می تواند در کنترل چربی موثر باشند.

این گروه از ترکیبات گیاهی و آنتی اکسیدان در کنار سدیم پی سی ای سیستم آبرسان قوی این کرم مرطوب کننده اوی سبونورم را تشکیل میدهند.

چه کسانی می توانند از کیت اوی سبونورم استفاده کنند؟

تمام افراد دارای پوست چرب که با دو مشکل جدی ترشح چربی و آکنه مواجه هستند. حال با هر دو مورد درگیر باشن یا فقط یک مورد فرقی نمی کند. گروه دوم افراد دارای پوست مختلط هستند که با جوش درگیر هستند. گروه سوم افراد دارای پوست چرب و مختلط که مستعد بروز آکنه است حا ترشح چربی زیاد باشد یا کم تفاوت ندارد.

اما برای افراد دارای پوست خشک که درگیری آکنه دارند و همچنین افرادی که ترشح چربی زیادی ندارند اما در دوره های عادت ماهیانه جوش می زنند بهتر است از کیت مراقبت از پوست مستعد آکنه اویدرم استفاده کنند. در این کیت بجای کرم ضد جوش اوی سبونورم ، حاوی ژل ضد آکنه اورژانسی اوی سبونورم است. این کیت حاوی ژل ضد جوش اورژانسی همچنین می تواند برای افرادی که در حال درمان با داروهای ضد آکنه قوی مانند رتینوئید ها و و رتینوئید خوراکی (رواکوتان) اند مناسب است. چون وقتی شما تحت درمان با این داروهای قدرتمند نسخه ای و بدون نیاز به نسخه هستید در هفته های اول ممکن است همچنان با بروز ناگهانی چند تا جوش درگیر شوید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید:

4.4/5 - (8 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مقالات هم نگاهی بیاندازید!

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو
داروشناسی
دکتر شبنم فریدفر

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو

یکی از نگرانی ها در مورد سلامت مکمل فیتو موضوع جمع شدن قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو است که بخصوص

فروشگاه
منو
0 مورد سبد خرید