نقد و بررسی شامپو ضد ریزش هرلاس استاپ اس وی آی

دکتر شبنم فریدفر

دکتر شبنم فریدفر

داروساز کازمتیک | دانشگاه تهران
شامپو ضد ریزش هورمونی هرلاس استاپ اس وی آی
آنچه در این مقاله میخوانیم :

یکی از ساده ترین و گاهی نجات بخش ترین راه حل برای ریزش هورمونی مو یعنی همان ریزش شدید مویی که اغلب شاهد آن هستیم استفاده از یک شامپوی خوب و مناسب برای بلاک نمودن دی اچ تی (DHT) یا همان دی‌هیدروتستوسترون است. در  اینجا همراه باشید تا به بررسی ریزش موی هورمونی و نقد و بررسی شامپو ضد ریزش هرلاس استاپ اس وی آی تولید شرکت زر افشان تجارت هستی بپردازیم.

انتخاب شامپو ضد ریزش هورمونی آلوپسی آندروژنیک

واژه آلوپسی یا آلوپشیا اصطلاح پزشکی برای ریزش مو ی سر است. هر ریزش مو آلوپسی محسوب می شود. اغلب انواع ریزش مو در نام خود عنوان آلوپشیا را به همراه دارند. آلوپشیا به وسیله فاکتورهای زیادی از ژنتیکی گرفته تا محیطی ایجاد می شود. رایج ترین نوع ریزش مو آلوپشیا آندروژنیک است که همان طاسی با الگوی مردانه یا زنانه گفته می شود.

حساسیت ژنتیکی فولیکول مو به دی‌هیدروتستوسترون یا همان DHT چیزی است که شخص با آن درگیر شده و در این درگیری فولیکول مو شروع به کوچک شدن کرده جوری که از طول عمر آن کاسته می شود و در نهایت تولید موی جدید متوقف خواهد شد. در این نوع ریزش به نظر میرسد که موهای قسمت شقیقه و وسط سر حساس تر هستند و سرانجام شخص در وسط سر با طاسی و کم پشت شدن و نازکی موها مواجه می گردد.

مکانیزم تخریب به این شکل است که هورمون تستوسترون با کمک آنزیمی بنام 5 آلفا ردوکتاز نوع دو ، که در غدد چربی کنار فولیکول مو وجود دارد به دی‌هیدروتستوسترون (DHT) تبدیل می شود و کاملا واضح است که اگر ما بتوانیم جلوی فعالیت دی اچ تی را بگیریم فولیکول مو به رشد مو ادامه می دهد.

چرا باید برای درمان ریزش مو سریع اقدام کنیم؟

نکته مهمی که بسیار حائز اهمیت است لزوم اقدام سریع نسبت به رفع این نوع ریزش مو است چون اگر دیر اقدام کنیم فولیکول های مو به مرور طی فرایندی به نام فیبروز فولیکولار یا مینیاتوریزه شدن از کف سر به بیرون هدایت شده و از دست میروند و این حالتی است که اگر گسترش پیدا کند دیگر چاره ای جز کاشت مو برای شخص نمی ماند.

زنان مبتلا به آلوپشیا یا آلوپسی آندروژنیک بر خلاف مردان در همه نواحی سر تنک شدگی پراکنده را مشاهده خواهند کرد. این ریزش موی سر در زنان با آندروژن ها، هورمون های مردانه ای که در مقادیر کم در زنان وجود دارد ارتباط مستقیم دارد. ریزش آلوپشیا آندروژنیک به وسیله بسیاری از فاکتورهای مرتبط با عملکرد هورمونها، از جمله کیست تخمدان، مصرف قرص ضد بارداری با شاخص آندروژن بالا، بارداری و یائسگی ایجاد می شود.

پس توصیه می کنم درمان ریزش هورمونی را باید سریع شروع کرد تا فولیکول ها از بین نروند. تمام کسانی که به هر دلیلی دوست ندارند از درمان های رایج ماینوکسیدیل و فیناستراید به عنوان محرک و رشد مو و جلوگیری از ریزش مو استفاده کنند حداقل کاری که می توانند انجام دهند این است که دست کم از یک شامپوی خوب همانند شامپو کافئین برای تحریک رشد مو و درمان آلوپشیا و حاوی مواد مهار کننده آنزیم 5 آلفا ردوکتاز که کم نیستند همچون عصاره سائوپالمتو استفاده کنند. استفاده همزمان از تونیک هایی که مکمل این شامپو ها هستند نیز بسیار کمک کننده است و در موارد بسیار زیادی بسیار عالی عمل میکنند.

در مطلب ریزش موی هورمونی در خانم ها تاکید کردم که کافئین برای ریزش موی آندورژنیک در زنان بهتر از مردان جذب و اثر بخشی دارد و مصرف این نوع شامپو ها برای زنان بخصوص کسانی که از پزشک خود قرص ضد بارداری به همراه بازدارنده گیرنده های آندروژنیک گرفته اند و در حال مصرف اند، توصیه میکنم.

قرص های ضد بارداری معمولا در ترکیب با اسپیرونولاکتون یا سایتیمیدن و یا سیپروترون و البته استروژن ، پروژسترون (برای زنان یائسه) توسط متخصص تجویز می شوند و این کار برای کنترل هورمون های آندروژن صورت میگیرد و توصیه میکنم بدون هماهنگی با متخصص مصرف آن را قطع نکنید و حتی بدون تجویز نیز به هیچ عنوان دنبال مصرف آنها نباشید.

شامپو ضد ریزش اس وی آی

معرفی و بررسی بهترین شامپو کافئین ایران

شامپو کافئین و سابال برند اس وی آی یکی از برترین پیشنهادات ما برای ریزش آندروژنیک یا همان ریزش هورمونی _ارثی مو است. این شامپو مزیت بزرگی که نسبت به سایر شامپوهای ایرانی دارد این است که قبلا به درصد باای کافئین و سابال  مشهور بود ولی بسته بندی های جدید ان فرمولاسیون ارتقا یافته ای دارند. در این فرمول علاوه بر کافئین و سائوپالمتو ما شاهر ترکیب عالی استیل تترا پپتاید-3 و شبدر قرمز هستیم که در ادامه به این دو ی پردازیم.

در فرمولاسیون قبلی آن ما ترکیب چندین سورفکتانت رو در این شامپو دیده بودیم که خوب هم جواب داده بود اما در سری جدید انگار سعی شده از خشونت سورفکتانت ها و همچنین تعدادشون کم بشود که انگار مجددا در این موضوع نیز با توجه به استقبالی که از این شامپو ها شده موفق بوده اند.

فرمولاسیون قبلی یا سابق شامپو ضد ریزش فقط یک مدل بود برای انواع مو اما سری جدید در دو مدل برای موی چرب و موی خشک ارائه شده است. این دو زیاد با هم فرقی ندارند مگر در یک ماده شاخص که آن هم سالیسیلیک اسید است. البته هم اگر تفاوت دیگری داشته باشد در ترکیبات آن چیزی دیده نمیشود و احتمالا برای حفظ اسرار ذکر نشده است.

اما به نظر میرسد این شامپو  ها هم مانند جد خودشون در انتقال مواد موثره به درون پوست سر موفق هستند بخصوص برای خانم ها. فکر کنم قبلا هم ذکر کرده ام که شامپو کافئین روی سر خانم ها اثر مثبت تری به نسبت آقایان دارد.

آیا کافئین روی کاهش ریزش مو تاثیر دارد؟

کافئین یک ماده آلکالوئید است که جریان خون را افزایش می دهد و حتی سلول های چربی را تحریک میکند که تا چربی خود را در جریان خون رها کنند که توسط سوخت و ساز بدن سوزانده شود. در واقع کافئین به عنوان یک تخلیه کننده چربی عمل میکند و پوست سفت تر و خوش فرم تر می گردد البته این مزیت بیشتر در محصولات ضد سلولیت بیشتر مورد توجه است اما این مساله در کنترل چربی سر هم قاعدتا اثر گذار است.

کافئین در مطالعات نشان داده است که یک ماده طبیعی موثر و جایگزین مناسب برای داروهای متداول در برابر ریزش مو محسوب میشود. محصولات مبتنی بر کافئین به ویژه محصولات همچون این شامپو که حاوی سائوپالمتو ی زیادی نیز هست به عنوان یک درمان بالقوه و بی خطر می توانند برای آلوپسی آندروژنیک که رایج ترین نوع ریزش مو در هر دو جنس زن و مرد است، استفاده شوند و در اکثر موارد نتایج خوبی به همراه دارند و به خوبی هم توسط شخص قابل تحمل است. البته دیده شده که کافئین در پوست سر خانم ها جذب بهتری نسبت به آقایان دارد.

سائوپالمتو یا سابال چیست؟

سائوپالمتو میوه ی یک نخل کوچک است که بومی مناطق شرقی ایالات متحده آمریکاست. اعتقاد ویژه ای وجود دارد که عصاره این میوه یک آنتی آندروژن قدرتمند و بسیار موثر است زیرا که حاوی فیتواسترولها است.این موضوع در تحقیقات زیادی روی ریزش موی آلوپسی آندروژنیک به اثبات رسیده است،

عصاره سابال یا سائوپالمتو در بسیاری از فرمولاسیون های شامپو ضد ریزش هورمونی که احتمالا مشاهده کرده اید وجود دارد و یکی از قدرتمند ترین مهار کننده های آنزیم 5 آلفا ردوکتاز است که اجازه نمیدهد دی اچ تی تشکیل شده، و به شدت به افزایش ضخامت ساقه مو کمک میکند. جالب است بدانید که از این عصاره به عنوان دارو در طاسی، اختلالات تیروئیدی، سندرم تخمدان پلی کیستیک و … هم استفاده می شود.

اما سخن پایانی در مورد شامپو ضد ریزش اس وی آی این است که علاوه بر این دو ماده موثره شما می توانید ترکیبی از ویتامین زیبایی یعنی بیوتین به همراه زینک که آن هم یک مهار کننده آنزیم 5 آلفا ردوکتاز است را به همراه یک آنتی اکسیدان محبوب همچون ویتامین ایی نیز مشاهده کنید.

رویش مجدد موها با پپتید بایومیمتیک

کاپکسیل Capixyl™ یک کمپلکس نوآورانه و منحصر به فرد است که برای جلوگیری و توقف ریزش مو، تحریک رشد مو و کاهش التهاب در پوست سر طراحی شده است. کاپکسیل یک سیگنال پپتاید بایومیمتیک (استیل تترا پپتاید-3) در ترکیب با عصاره شبدر قرمز غنی از بیوکانین ای است. این ترکیب به صورت هم افزایی روی سازمان دهی DHT از طریق مهار آنزیم 5-آلفا ردوکتاز و تحریک تجدید ماتریکس خارج سلولی و اتصال لنگری پروتئین ها کار میکند.

استیل تتراپپتید-3 یک پپتید بیومیمتیک است که از 4 اسید آمینه اصلی تشکیل شده است که به تحریک بازسازی بافت کمک می کند. استیل تتراپپتید-3 ماد موثره اصلی کمپلکس کاپکسیل است که برای تحریک پروتئین های ماتریکس خارج سلولی پاپیلای پوستی شناخته شده است که به نوبه خود تأثیر مستقیمی بر ساختارهای اطراف فولیکول های مو دارد.

این می تواند به چسباندن فیبر مو به پوست سر کمک کند که می تواند تارها را تقویت کند و علل ریزش مو را هدف قرار دهد. با ترکیب این ماده با عصاره شبدر قرمز، می توان فواید آن را تسریع کرد و به بهبود گردش خون در ریشه ها، افزایش ضخامت و حجم مو کمک کرد.

شبدر قرمز و سلامت پوست سر

در بررسی هر شامپوی باید این موضوع بررسی و مورد توجه قرار گیرد که آیا این شامپو می تواند شرایطی برای سلامت بخشی  پوست سر فراهم کند. شاید اولین نکته این باشد که شامپو باید سورفکتانت های خوبی داشته باشد که این شامپو های ضد ریزش اس وی آی دارند. دومین بخش موضوع مواد مغذی است مانند ویتامین ایی و بیوتین و زینک  که این شامپو ها این سه هم دارد. ویتامین ایی به طور چشمگیری برای سلامت پوست سر اهمیت دارد.

البته قابل ذکر است که کاپیکسیل دو ماده موثره دارد که به شدت تمرکزشان روی سلامت پوست سر است. به استیل تترا پپتید 3 اشاره کردیم ولی جالب است کمی هم در مورد شبدر قرمز بدانید.

 فواید شبدر قرمز که غنی از ایزوفلاون ها است در پوست متوقف نمی شود، عصاره گل شبدر قرمز عملا با درمان پوست سر، موها را قوی تر می کند، شوره سر و تحریک را کاهش می دهد. موها را صاف و نرم می کند و به حجم آن می افزاید. شبدر قرمز همچنین به یک عنصر محبوب در شامپوها و درمان های مو برای حمایت از سلامت مو تبدیل شده است. در واقع، تحقیقات انجام شده معتبری نشان می دهد که عصاره شبدر قرمز حتی ممکن است رشد مو را برای کسانی که ریزش مو ی آندروژنیک دارند را افزایش دهد.
شبدر قرمز شامپو اس وی آی

با 4 مکمل برترتقویت مو در جهان آشنا شوید:

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید:

4.7/5 - (9 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مقالات هم نگاهی بیاندازید!

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو
داروشناسی
دکتر شبنم فریدفر

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو

یکی از نگرانی ها در مورد سلامت مکمل فیتو موضوع جمع شدن قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو است که بخصوص

فروشگاه
منو
0 مورد سبد خرید