وب سایت رسمی دکتر شبنم فریدفر

نقد و بررسی کیت زردچوبه نوتروژینا

دکتر شبنم فریدفر

دکتر شبنم فریدفر

داروساز کازمتیک | دانشگاه تهران
کیت زردچوبه نوتروژینا
آنچه در این مقاله میخوانیم :

کیت مقابله با التهاب و ماسکنه نوتروژینا در این مقاله مروری به نقد و بررسی کیت زردچوبه نوتروژینا خواهیم داشت و از خواص آن همراه با اینکه چه کسانی می توانند بیشترین بهره را از این لاین زردچوبه ببرند صحبت خواهیم کرد. ماسکنه پدیده ای جدی است که پس از همه گیری کرونا به مرور افراد بخصوص خانم ها با آن درگیر شدند. در ماسکنه التهاب و بروز آکنه در ناحیه چانه شیوع بیشتری دارد، جایی که عموما اتهام عدم تعادل هورمونی در هنگام بروز آکنه به آن وارد است.

بر طبق آنچه در مقاله ی آکنه های التهابی و غیر التهابی چه هستند؟ توضیح داده شد که التهاب در سطح میکروسکوپیک در تمام طول مراحل تشکیل آکنه حضور دارد و آکنه یک بیماری التهابی مزمن است و به عنوان یک بیماری مزمن طبقه بندی می شود زیرا داده ها نشان می دهد که آکنه در درجه اول ناشی از التهاب است. کیت زردچوبه نوتروژینا

اغلب در جامعه تفکر غالب این است که آکنه پس از دوران بلوغ و رد شدن از سن 18 سالگی تمام می شود. اما واقعیت این است که آکنه در بیش از نیمی از زنان بالغ و بزرگسال رخ میدهد و آنها گاه و بیگاه به دلایلی مختلف جوش می زنند. این دلایل اغلب نوسانان هورمونی و استرس هایی هستند که منجر به آکنه می شوند و تقریبا اغلب خانم های بزرگسال که مستعد بروز آکنه هستند دقیقا در دوارن پر استرس و یا مواقعی که نوسان هورمونی دارند دچار شیوع آکنه در نواحی از پوست صورت خود می شوند.

کیت زردچوبه نوتروژینا

معرفی کیت زردچوبه نوتروژینا

کیت زرچوبه که شامل سه محصول مورد نیاز برای مراقبت از پوست های چرب و مختلط مستعد آکنه است با محوریت ماده موثره کورکومین تدوین و طراحی شده است. در نوشتار کورکومین در کازمتیک در دایرکتوری مواد موثره کازمتیک ذکر شده است که کورکومین دارای خواص ضد التهابی، ضد میکروبی، ضد ویروسی و ضد انگلی بسیار کارآمدی است که روشن شدن پوست نیز کمک میکند. خواص ضد التهابی کورکومین یا همان زردچوبه با پیشینه تاریخی بسیار تجربه شده و شناخته شده است. همانطور که در مقاله آکنه های التهابی و غیر التهابی چه هستند؟ تاکید شده که التهاب در تمام انواع آکنه پای ثابت و عموما مرحله اول در فرایند بروز آکنه است. پس باید نتیجه گرفت که زردچوبه گزینه مناسبی برای جلوگیری و رفع التهاباتی است که میتواند منجر به بروز آکنه در پوست های مستعد آکنه شود حال این پوست ها چرب باشند یا مختلط و خشک ؛ فرقی نمیکند و گزینه ای همانند این کیت زردچوبه نوتروژینا برای ایشان مناسب است.

فوم فیس واش زردچوبه نوتروژینا

199,000 تومان
افزودن به سبد خرید
Topical Curcumin
دکتر شبنم فریدفر

کیت زردچوبه نوتروژینا با دارا بودن کورکومین به طور عالی می تواند زخم جای جوش (اسکار های تازه) و حتی لک های ناشی از التهاب آکنه را ترمیم کند.

چالش فراهمی زیستی کورکومین

زیست فراهمی پایین کورکومین (diferuloylmethane) یا همان زردچوبه به صورت خوراکی خواص درمانی آن را محدود کرده است. در سالهای اخیر مطالعات خوبی در راستای مزایای این ماده انجام شده و دیده شده که اثر بخشی کورکومین خوراکی عموما با فراهمی زیستی ضعیفی همراه می شود زیرا مولکول غیر متصل زردچوبه که آب گریز است، توسط دستگاه گوارش به صورت ضعیفی جذب میشود. این یک موضوع مهم و چالش بزرگ برای بهره گیری از خواص این ماده است به طوریکه سطوح بسیار پایینی از کورکومین پس از خوردن کورکومین در خون و بافت ها شناسایی می شود. در مقابل کورکومین موضعی می تواند برای جذب بهتر از طریق پوست فرموله شود به خصوص زمانی که پوست و مانع پوستی آسیب دیده و یا التهاب دارد. زمانی که فرد مستعد آکنه بجای اینکه تنها از یک محصول زردچوبه در روتین مراقبتی خود استفاده کنید، تصمیم بگیرد و از کیت زردچوبه نوتروژینا استفاده نمیاد می تواند بسیار به بالا رفتن زیست فراهمی زردچوبه برای پوست خود امیدوار باشد. پس نتیجه میگیریم استفاده از این کیت سه محصولی مزایای بسیاری برای پوست فرد مستعد آکنه بدنبال دارد.

کورکومین موضعی: مروری بر مکانیسم ها و کاربردهای آن در پوست

در یک بررسی با عنوان کورکومین موضعی: مروری بر مکانیسم ها و کاربردهای آن در پوست در سال 2017 محققان تجربه بالینی خود را با کورکومین موضعی در چندین بیماری پوستی ارائه دادند و مکانیسم هایی را که ممکن است اساس بیولوژیکی مبنی بر اینکه چگونه کورکومین موضعی ممکن است در این شرایط مفید باشد، مورد بحث قرار دادند. آنها متوجه شدند کورکومین موضعی در تعدادی از شرایط مرتبط با آسیب و التهاب پوست موثر است.

بر طبق نتایج مشاهده شده، ایشان معتقدند که محتمل ترین مکانیسم مسئول این نتایج مربوط به توانایی منحصر به فرد کورکومین در مهار آنزیم فسفوریلاز کیناز است. علاوه بر این، برخلاف مشکلاتی که با فراهمی زیستی کورکومین در روده ایجاد می شود ، می توان به راحتی فرمول های موضعی را برای افزایش نفوذ کورکومین آبگریز از طریق پوست فرموله کرد. که البته نوتروژینا به خوبی این کار را انجام داده است.

نفوذ پوستی کورکومین موضعی نیز ممکن است در اختلالات پوستی به دلیل التهاب و از بین رفتن عملکرد طبیعی سد پوستی افزایش یابد. این عوامل ارزش درمانی بالقوه کورکومین موضعی را بسیار امیدوارکننده تر از آنچه تاکنون در کورکومین خوراکی یافت شده است می کند.

پس همیشه باید دید مثبتی به کیت زردچوبه نوتروژینا داشت زیرا این کیت مراقبت از پوست حتی برای پوست های آسیب دیده با اختلالات جدی درماتولوژیکی مانند روزاسه، اریتما، اکتینیک درماتایتیس و کراتوزیس، پسوریازیس، حتی پوست نیازمند به ترمیم اسکار آکنه ای و یا غیر آکنه ای مانند محل زخم جراحی های زیبایی مثل بینی، پرتو درمانی و آفتاب سوختگی مناسب است.

نقد و بررسی کیت زردچوبه نوتروژینا

پروتکل درمانی پسوریازیس

پسوریازیس یک بیماری ژنتیکی است که ضایعاتی معمولاً با آسیب (تروما ، آلرژن های تماسی آلرژیک و عفونت باکتریایی) ایجاد می شوند. فعالیت پسوریاتیک با افزایش سطح فسفوریلاز کیناز همراه است. سرکوب فسفوریلاز کیناز توسط کورکومین موضعی با تحلیل پسوریازیس ارتباط دارد. تدوین یک پروتکل درمانی با هدف مهار فعالیت فسفوریلاز کیناز با استفاده از کورکومین موضعی، اجتناب از آلرژن های تماسی، درمان عفونت های باکتریایی و اجتناب از لاکتوز در رژیم غذایی به همراه سایر داروهای موضعی تجویزی توسط درماتولوژیست می تواند به کنترل و کاهش پسوریازیس بدون عود مجدد برای سالهای طولانی منجر شود.

ارتباط کورکومین و گلوتاتیون

اگر چه در مطالعه ای عنوان شده است که هیچ ارتباط روشنی بین غلظت GSH (گلوتاتیون) درون سلولی و اثرات ضد التهابی کورکومین وجود ندارد، اما در مطالعه ی دیگری روی پوست موش تحت درمان با اشعه گاما فرکشنال دیده شد که مکمل دهی کورکومین به موش ها قبل از درمان با اشعه یا پرتو درمانی به طور جالبی موجب افزایش غلظت گلوتاتیون سلولی و فعال شدن همزمان دو آنزیم سوپراکساید دموستاز و گلوتاتیون پروکسیداز شده و به طور قابل ملاحظه ای پراکسیداسیون لیپید کاهش پیدا کرد.

این یعنی کورکومین می تواند وضعیت توان آنتی اکسیدانی پوست در معرض اشعه و پرتو درمانی را افزایش دهد و اثر بخشی درمان با پروسیجر های پرتودرمانی را بالا ببرد. در پایان لازم است تاکید کنم که کورکومین با تعداد زیادی از اهداف خارج سلولی و درون سلولی به صورت دو فاز وابسته به دوز در تعامل است. اهدافی که التهاب، استرس اکسیداتیو، بقای سلول، ترشح سلولی، هموستاز و تکثیر را کنترل می کند. مکانیسم های عملکرد آن عموماً به سمت سلولهایی است که فیزیولوژی نامنظم یا حالتهای غیرعادی آشکار مبتنی بر جهش را نشان می دهند.

توصیه پایانی

بهینه سازی برنامه های پیشگیرانه یا درمانی مستلزم تحویل مقادیر مناسب کورکومین به اهداف سلولی آسیب دیده است. از آنجا که شرایط بیماری از نظر آناتومیکی از موضعی تا سایت های سیستمیک قرار دارد ، استفاده موثر از کورکومین موضعی می تواند یک اقدام موثر برای ترمیم پوست و جلوگیری از بروز فعالیت واسطه های التهابی آسیب رسان باشد.

هر گونه سوال در مورد این نقد و بررسی کیت زردچوبه نوتروژینا یا تجربه ای در مورد این محصولات دارید لطفا با من و سایر دوستان در کامنت ها در میان بگذارید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید:

4.8/5 - (12 امتیاز)

59 نظر در “نقد و بررسی کیت زردچوبه نوتروژینا

 1. محمد گفت:

  سلام بعد از استفاده تونر باید چیکار کنیم صورت مون رو بشوریم یا آبرسان بزنیم.

  1. دکتر شبنم فریدفر گفت:

   سلام بعد از تونر باید مرطوب کننده یا آبرسان بزنید و نیاز به شستشو ندارد. با تشکر

 2. الهام گفت:

  سلام
  این کرم برای دوره شیردهی مضر نیست؟

  1. دکتر شبنم فریدفر گفت:

   سلام الهام جان خیر لاین زردچوبه نوتروژینا منعی ندارد. با تشکر

 3. غزال گفت:

  سلام میخواستم بدونم از شوینده نوترزینا در دوران بارداری میشه استفاده کرد

  1. سلام غزاله جان بله میشه مشکلی نیست. با تشکر

 4. سمیه گفت:

  سلام وقت بخیر خانم دکتر من از لاین زردچوبه نوتروژینا استفاده میکنم و البته الان باردارم، فقط چانه من جوش های زیادی میزنه، و قبل از بارداری هم استفاده میکردم و راضی بودم، اگر ممکنه منو راهنمایی کنید که برای درمان جوش های چانه ام چکار کنم؟ تا میخوان خوب بشن دو تا دیگه میزنه😔

  1. سلام سمیه جان شما در دوران بارداری سعی کنید با مشورت پزشک متخصص کودکان که زیر نظرش هستید مکمل بانوان باردار که حاوی زینک و ویتامین های گروه ب است استفاده کنید. از محصولی مانند آزلائیک اسید برای این دوران استفاده کنید که صورتت هم جوش نزنه هم لک نشود. سعی کنید از آفتاب دوری کنید و ویتامین دی رو هم از طریق تغذیه و مکمل تامین کنید. با تشکر از شما

  2. نسرین گفت:

   سلام برای چروک پوست هم خوبه یا نه؟

   1. دکتر شبنم فریدفر گفت:

    سلام نسرین جان نه خیلی رو پیری پوست نمیتونه اثر خاصی داشته باشد. با تشکر

 5. ‌زهرا گفت:

  سلام من 15 سالمه میتونم از تونر ضد جوش زرد چوبه استفاده کنم

  1. سلام زهرا جان بله عزیزم میتونید استفاده کنید هیچ مشکلی نداره. با بهترین آروز ها برای شما دختر گلم

 6. مریم گفت:

  سلام وقت بخیر پوست من مستعد جوش و چرب من تقریبا ۳شبه ژل شست ‌شو نیروژنا ک نارنجی رنگ استفاده میکنم اما صورتم تو این سه روز جوش های دردناک زد البته ک تاریخ عادت ماهانمم همین روزا بوده ک عقب افتاده ب نظرتون دلیلش ژله؟؟

  1. سلام مریم جان این موضوع نمیتونه مقصرش شوینده باشه. بیشتر به عادت ماهانه و البته سایر اجزای روتین مراقبت از پوست شما ارتباط دارد. اگر لایه برداری منظم داشته باشی نباید این جوش ها رو بزنی. با تشکر از حضور شما

 7. عسکری گفت:

  سلام چرا بعد از استفاده از ژل شستشو ضدجوش نیتروژینا وبعدا استفاده از آبرسان زرد چوبه نیتروژنا صورتم کمی سوزش میده؟؟

  1. سلام خانم یا آقای عسکری عزیز بعضی افراد به این لاین زردچوبه کمی حساست نشون میدن که میتونه شامل کمی سوزش و حتی اوایل کمی بیرون ریزی جوش باشه. اگر بعد سه هفته باهاش کامل اوکی نشدید اون موقع بهتره عوض شون کنید. با تشکر

 8. مریم گفت:

  سلام،آیا آبرسان زردچوبه را باید بعد از 2ساعت شست؟ برای بار اول استفاده میکنم هر روز 2بار استفاده کنم یا هفته اول ی بار بعد تعداد دغعات را زیاد کنم

  1. سلام مریم جان خیر آبرسان و مرطوب کننده که شسته نمیشود. اگر شخصیت خاصی این توصیه رو به شما کرده است لطفا معرفی اش کنید که در تاریخ ثبت اش کنیم. هر بار که صورتت رو میشوری بعدش میتونی بزنید و هیچ محدودیتی ندارد. با تشکر از شما

   1. الی گفت:

    سلام من پوستم چریه و از تونر زردچوبه نوترژینا استفاده میکنم جوش زدن عادیه با این تونر یا باید عوضش کنم

    1. سلام الی جان شاید توی هفته اول طبیعی باشه اما اگر همیشگی است خیر ، البته باید سایر اجزای روتین هم بررسی شاید علت چیز دیگری است چون این تونیک زردچوبه اصلا استعداد آکنه زایی ندارد. با تشکر

   2. ذکاء الملک گفت:

    سلام چرا شما همیشه در جواب هاتون گارد جنگ جویی دارید و دنبال کوبوندن شخص خاصی، بلاگر خاص و…هستید؟ این بنده خدا کی گفت کسی به من این حرف را زده

    1. سلام بر شما دوست خوبم ، بله قبول دارم در بعضی از پاسخ ها در مقابل اموری که خیلی بدیهی است که کسی دست به انتشار اطلاعات نادرست زده است برخورد خصمانه دارم. لازم است تاکید کنم وظیفه داروساز مقابله با انتشار دهندگان اطلاعات نادرست در حوزه مراقبت های بهداشتی است. بنده معتقد به راه کارهای دیپلماتیک نیستم و سعی میکنم برخورد کنم تا افراد غیر متخصص حذف و یا دست کم آموزش پذیر شوند. روش مبارزه در رسالت هر کسی در حرفه کاری اش میتواند منحصر به فرد باشد. ممنون از حسن توجه و انتقاد سازنده تون

 9. Roya گفت:

  سلام
  خسته نباشید
  من پوستم چربه و جوش و التهاب صورت هم دارم آیا از این محصول استفاده کنم یا نه؟

  1. سلام رویا جان سال نو مبارک بله میتونی استفاده کنی البته گزینه های بهتری هم وجود داره اگر نیاز به راهنمای داشتی توی چت سایت بهم بگو. با تشکر از شما

  2. غزال گفت:

   میشه از این لاین در دوران بارداری استفاده کرد

   1. سلام غزال جان بله میشه و مشکلی ندارد. با تشکر

    1. غزال گفت:

     ممنونم واقعا چند روز دارم استفاده می کنم مجدد بهتر شده جوشام این مدت که استفاده نکردم خیلی صورتم افتصاح شده بود

 10. Zara گفت:

  سلام خسته نباشید . من از وقتی ک این محصولات رو استفاده کردم صورتم جوش زده و درحال جوش زدن هست . بنظرتون چیکار کنم ؟ میتونم از همونا استفاده کنم ولی به دفعات کمتر ؟ یا اینک کلا دیگه ازونا استفاده نکنم ؟ یا دیگه چه راه حل دیگه ای پیشنهاد میکنید برای اینکه جوش دیگه نزنم…

  1. سلام زهرا جان تا یک ماه بهش فرصت بده ، اگر بیشتر از 4 هفته هی جوش زدی دیگه بذارشون کنار، اصولش همین است. یعنی باید در طی 3 الی 4 هفته دیگهتمام جوش هات خوب شده باشه، اگر نشد پس این محصولات خیلی بدردت نمیخورن. بازم سوالی بود در خدمتم

 11. معظم گفت:

  سلام خانم دکتر مهربان…
  میخواستم بپرسم استفاده همزمان از شوینده و تونر و آبرسان لاین زردچوبه نیتروژنا با دیفرین ژل درسته یا نه؟ تداخلی ندارن؟

  1. سلام سرور جان هیچ مشکلی نداره میتونید استفاده کنید. بازم سوالی بود در خدمتم

 12. Sanaz گفت:

  سلام من حدودا ۶ روزه که روزی دوبار از شوینده لیمو و آلوئه‌ورای نوتروژینا و بعدش از همین مرطوب کننده زردچوبه‌ استفاده میکنم پوستم مختلطه ولی از دیروز دور لبم پوسته پوسته و قرمز شده سوزش هم داره البته قبل از این من همیشه دور بینیم هم پوسته پوسته میشد ولی دور لبم تا حالا هیچوقت سابقه نداشت علتش میتونه استفاده از همین محصولات باشه؟استفاده‌شون رو کنار بگذارم؟

  1. سلام احتمالا حجم زیادی شوینده میزنید و زیاد هم می مونه رو صورت و قسمت های خشک / بعد شستشو در جا مرطوب کننده رو بزنید. اگر چند روز دیگه درست نشد باید تعداد دفعات شستن رو کم کنید مثلا روزی یک بار و یا کمی روتین رو تغییر بدیم. سعی کنید ویتامین آ بدنتون رو تنظیم کنید یا داری زیادی ویتامین آ دریافت میکنی یا کمبودش رو داری. مشکلتون حل نشد توی چت آنلاین بهم پیام بدید. مرسی از شما

   1. Sanaz گفت:

    خیلی ممنون خانوم دکتر بابت پاسخگویی من شوینده رو حدودا یه دقیقه روی پوستم ماساژ میدم و اینکه فراموش کردم بگم علاوه بر دور دهان قسمت معمولی پوستمم خشک تر شده و بعضی قسمت‌هاش کمی حالت پوسته پوسته گرفته

    1. حجم شوینده ای که میزنی رو کمتر کنید و شستشو رو به سی ثانیه کاهش بدید. به سطوح خشک پوست اصلا گیر ندهید و زیاد ماساژ ندهید. اون شوینده برای لحظاتی پوست رو خشک تر میکنه و باید سریع کرم بزنی یعنی بعد خشک کردن با حوله بزنید. مرسی از شما

     1. حلما گفت:

      سلام خانم دکتر من دارم با فوم شستشو نیتروژینا جوش میزنم چکار کنم چ برندی استفاده کنم

     2. سلام حلما جان آخه شوینده که نمیتونه متهم جوش زدن باشه. این حرف تو هیچ دادگاهی قابل قبول نیست. کار راحت اینه که یک شوینده دیگه بگیر مثلا فیس واش آکنه زوم فیس دوکس. با تشکر

    2. گفت:

     سلام من باردارم میتونم ازتون زردچوبه استفاده کنم سالیسیک اسیدی که داره
     براجنین مضرنیست

     1. سلام خیر ایرادی ندارد و می تونید استفاده بفرمایید. سالیسیلیک اسید درون محصولات کازمتیک هیچ ارتباطی با جنین ندارد و نخواهد داشت. ممنون از توجه شما

    3. را گفت:

     سلام ببخشید من وقتی ابرسان زردچوبه نوتروژینارو میزنم صورتم داغ میشه مشکلی نداره؟؟

  2. Ziba گفت:

   توی دوران بارداری هم میشه استفاده کرد؟

  3. افسانه گفت:

   سلام وقت بخیر در مورد مرطوب کننده زردجوبه نوتروزینا، مگه تاریخ یک سال بعد باز شدن درب نیست ؟ یه عدد ۲۰۱۹ روی قوطی هست ولی نوشته نشده تاریخ انقضا . ممکنه تاریخ گذشته باشه؟ و اینکه منم بعد استفاده صورتم میسوزه . و دیگه اینکه آیا آبرسان هم هست ؟ یا باید آبرسان جدا مصرف بشه؟ و اینکه نیاز هست روش مرطوب کننده هم زده بشه؟

   1. سلام افسانه جان خب با این توضیحی که شما میفرمایید اون محصول فاسد است. میتونی عکس اش رو برای ما توی چت هم بفرستی. در مورد جدا استفاده کردن نه اینجوری نیست و مثل یک مرطوب کننده رایج و عادی باید استفاده شود. با تشکر از شما

 13. مهر گفت:

  من همزمان با این آبرسان،از ژل شستشوی پوست چرب اورین هم گرفتم،متاسفانه از عیدتاحالا صورتم پر جوش شده،فکرنمیکنم بخاطر ژل شستشو باشه،به آبرسان شک داشتم اما از بس همه جا نوشتن برای جوش خوبه ازش استفاده کرذم اما الان مطمئنم بخاطر این آبرسان اینطوری شدم،جوشای ریز قرمز دارم،چرا نتیجه ی عکس داده رو پوستم!!!؟

  1. سلام احتمال داره اون کالایی که خریدید فاسد باشه چون خیلی از فروشندگان اجناس خارجی هم زیاد بلد نیستند که کالاها تاریخ دارد یا ندارد. البته احتمال هم داره شما به عصاره زردچوبه حساس باشی و پوستت واکنش نشون داده . شایدم وقع جوش زدن ها علل دیگری داشته باشه باید زدن محصولات رو تک تک قطع کنید تا بفهمید. مرسی از حضور شما

 14. آنی گفت:

  منم همینجوری میشم تاریخ هم داره

 15. زهرا گفت:

  من بعد استفاده از این ابرسان چرا صورتم داغ میشه و میسوزه؟؟؟ مثلا اگه یه کوچولو بخوره به لبم میسوزه

  1. سلام احتمالا بهش حساسیت داری و یا به عصاره زرذچوبه حساسیت داری. چون اگر فاسد هم باشه اینجوری نباید باشه. تاریخ داره؟

 16. نوشین گفت:

  سلام من از ابرشان زردچوبه نیتروژنا استفاده کردم ولی متاسفانه باعث جوش شد!

 17. فائزه گفت:

  سلام.. آبرسان زرد چوبه نتروژینا خانمای باردار هم میتونن استفاده کنن؟

  1. سلام بله مناسب است مشکلی ندارد. مرسی از حضور شما

 18. ریحان گفت:

  سلام چرا بعضیا با ابرسان زردچوبه نوتروژنا جوش میزنن؟ حساسیت به کدوم ترکیبش دارن؟
  میخوام قبل خرید امتحان کنم اگر منم حساسیت داشتم نگیرم…
  و یه سوال دیگه برای پوست چرب غیر نوتریژنا چه ابرسان دیگه ای پیشنهاد میدید؟

 19. میترا گفت:

  با سلام من پوستم مختلط دهیدراته حساس و مستعد جوش هست،تعریف ابرسان نوتروژینا و ابرسان سیمپل رو زیاد شنیدم ممنون میشم بهم کمک کنین برای نوع پوست من کدوم یک ازین دو برند بهتره،با تشکر

  1. سلام به نظرم با توضیحاتی که فرمودید سرم آبرسان سیمپل مناسب تر باشه برای شما. تشکر از حضور شما

   1. بهار گفت:

    سلام
    میشه بفرمائید این آبرسان مناسب پوست مستعد آکنه قارچی هست یا نه؟

 20. مرجان گفت:

  عزیزم آبرسان زرد چوبه اش برا پوست مستعد جوش خوبه ابن بهتره یا سمپل؟

  1. سلام مرجان عزیز ؛ کلا این آبرسان زرد چوبه برای پوست مستعد آکنه گزینه بهتری است. مرسی از حضور شما

  2. سحر گفت:

   سلام ببخشید کرم مرطوب کننده زرد چوبه نوتروژینا فقط آبرسانه و بعد اون باید از مرطوب کننده استفاده بشه؟ چون یکم احساس خشکی میده اگه تنها استفاده بشه؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مقالات هم نگاهی بیاندازید!

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو
داروشناسی
دکتر شبنم فریدفر

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو

یکی از نگرانی ها در مورد سلامت مکمل فیتو موضوع جمع شدن قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو است که بخصوص

فروشگاه
منو
0 مورد سبد خرید