دستور العمل استفاده و راهنمای ژل دیفرین

دکتر شبنم فریدفر

دکتر شبنم فریدفر

داروساز کازمتیک | دانشگاه تهران
دستور العمل استفاده و راهنمای ژل دیفرین
آنچه در این مقاله میخوانیم :

راهنمای ژل دیفرین به درخواست خریداران این ژل تهیه و در اینجا منتشر شده است. اگرچه این محصول بدون نیاز به نسخه اکنون در دسترس است اما توصیه میشود قبل از خرید این ژل و اقدام به درمان جوش حتما با ما و یا متخصص پوست مشورت کنید. تحت نظر بودن شما قطعا از دو جنبه برای شما سودمند خواهد بود؛ یک اینکه ریسک ایجاد عوارض ناخواسته درمان آکنه به حد اقل خواهد رسید و دوم اینکه نتایج بهتر و سریع تری را مشاهده خواهید کرد.

اگر شما قبلا از دیفرین استفاده کرده اید و یا حس میکنید نتیجه ای نگرفته اید بهتر است قبل اینکه این راهنما را بخوانید، ابتدا مقاله ” هنگام استفاده از دیفرین چه انتظاری باید داشت؟ ” را مطالعه کنید، سپس اگر تصمیم به استفاده مجدد داشتید برگردید و این دستور العمل استفاده از دیفرین را مطالعه کنید.

آداپالن چیست و چگونه کار میکند؟

آداپالن ماده موثره ژل دیفرین است. این ماده یک رتینوئید چند منظوره است که توسط متخصصین پوست به طور خاص برای پاکسازی و درمان آکنه توصیه و استفاده میشود. آداپالن میتواند آکنه ها را در عمق منافذ و در سر منشاء آن درمان کند. به همین ترتیب میتواند از بروز آکنه های جدید پیشگیری کند و نتیجه این کاهش آکنه ایجاد یک بافت سالم پوست و بهبود رنگ طبیعی پوست است که بازسازی میشود.

آداپالن در طی 20 سال اخیر برای حدود 40 میلیون نفر توسط پزشکان متخصص تجویز شده است. اکنون مبتلایان به آکنه به لطف ژل دیفرین می توانند به آداپالن بدون نیاز به نسخه پزشک دسترسی داشته باشند. در این راهنمای ژل دیفرین سعی کرده ایم به تمام سوالات اصلی مخاطبان پاسخ دهیم.

نحوه استفاده از ژل ضد جوش دیفرین

هر شب ابتدا پوست را با یک پاک کننده ملایم (غیر تحریک کننده) و غیر خشک کننده مانند فیس واش آکنه زوم بشویید. بعد شستن صورت یک ربع اجازه بدهید پوست صورت خشک شود سپس یک لایه نازک از ژل دیفرین را روی پوست تمیز و خشک (تمام صورت) بمالید و بعد یک دقیقه روی آن یک لایه مرطوب کننده مناسب پوست آکنه ای بزنید. اگر احتمالا شما از ژل دیفرین در طول روز استفاده می کنید، باید قبل از استفاده از ضد آفتاب، اجازه دهید ژل دیفرین و مرطوب کننده ای که روی آن زده اید کاملا خشک شود به عبارتی یک ربع صبر کنید بعد ضد آفتاب بزنید. باید دقت کنید ژل دیفرین نباید بیش از یک بار در روز استفاده شود که ما توصیه میکنیم بگذارید در نوبت شب که دیگر نیازی به بیرون رفتن از منزل ندارید.
 
استفاده و اعمال بیش از حد توصیه شده از این ژل الزاما نتایج سریعتر یا بهتری را ارائه نخواهد کرد و ممکن است پوست شما تحریک شود. برای بهترین نتیجه، بیاد داشته باشید ژل دیفرین باید فقط یک بار در روز استفاده شود و به عنوان یک مرحله مهم در روتین مراقبت از پوست نوبت شب شما ادغام شود. سعی کنید هر روز در زمان مشخصی از محصول استفاده کنید. تاکید میکنیم استفاده از ژل دیفرین به صورت نقطه ای اشتباه است و هر گونه توصیه برای شستن این ژل پس از زمان مشخص نیز اشتباه و غیر علمی است و این ژل و مرطوب کننده ای که روی آن زده میشود باید تا صبح روی پوست بماند.
 
اگر نیاز به انتخاب یک مرطوب کننده مناسب دارید ما مرطوب کننده های سیمپل و نوتروژینا را توصیه میکنیم که میتوانید در بخش مرطوب کننده ها آن ها را مشاهده و ویژگی های آنها را مطالعه نمایید..
 

ژل دیفرین به عنوان درمان لک

ژل دیفرین اساسا در خط اول درمان لک قرار ندارد و توصیه میکنم برای درمان لک از آن استفاده نکنید. همکاران و بلاگرهای عزیز لطفا این ژل را به مخاطبان خود برای درمان لک توصیه نکنید. این ژل یک محصول ضد لک نیست و به هیچ عنوان کسی نباید از ژل دیفرین انتظار درمان لک را داشته باشد. شما برای درمان لک نیاز به محصولات تخصصی درمان لک دارید که میتوانید این کار از ما مشاوره رایگان بگیرید.

ژل دیفرین را روی کل صورت بزنیم؟

بله شما باید این ژل را روی کل صورت بزنید و نمی توانید آن را همانند ضد جوش اورژانسی فقط روی یک عدد جوش بزنید. حتی اگر شما هیچ نشانه ای از آکنه هم روی صورت خود مشاهده نکنید باید این ژل را به کل صورت بزنید. منظورم این است که گاهی شما ممکن است آکنه ای را مشاهده نکنید ولی مستعد بروز آکنه هستید و باید دوره درمان را کامل کنید.
 

آیا می توانم استفاده از ژل دیفرین را پس از برطرف شدن آکنه متوقف کنم؟

برای بهترین نتیجه، ادامه استفاده از ژل دیفرین حتی پس از شفاف‌تر شدن پوست برای کمک به جلوگیری از بروز جوش‌ها در آینده بسیار مهم است. با استفاده مداوم، ژل دیفرین به پاکسازی قرمزی و التهابات ناشی از آکنه ادامه خواهد داد. از ایجاد جوش های سر سیاه و مسدود شدن منافذ جلوگیری کرده و در نتیجه بافت و رنگ پوست را بازیابی می کند. بسته به شرایط هر فرد ممکن است زمان های متفاوتی برای استفاده توصیه شود.

آیا بعد از استفاده از ژل دیفرین کاری نمی توانم انجام دهم؟

ژل دیفرین نباید همراه با محصولات حاوی اسیدهای آلفا هیدروکسی همچون لاکتیک اسید و گلایکولیک اسید و همچنین نباید همراه با سرم های سالیسیلیک اسید استفاده شود. استفاده همزمان با این اسید ها تحریک ایجاد میکند. به صورت کلی در صورت استفاده همزمان از بیش از یک محصول موضعی آکنه ممکن است تحریک ایجاد شود اگرچه ممکن است پزشک شما بسته به شرایط پوست شما بتواند روتین شما را جوری طراحی کند که بتوانید در طول روز از دو محصول ضد آکنه استفاده کنید. نکته دیگر اینکه لطفا از موم و شمع برای از بین بردن موهای زائد در مناطقی که محصول استفاده شده است استفاده نکنید. همچنین در صورت امکان، قرار گرفتن در معرض نور خورشید را محدود کنید. از جمله نور ناشی از سولاریوم های برنزه کننده کلا اجتناب کنید. هنگام بیرون رفتن از منزل، حتما از ضد آفتاب مناسب به صورت صحیح استفاده کنید.
 

آیا اصلاح هنگام استفاده از ژل دیفرین بی خطر است؟

بله، می توانید اصلاح کنید. با این حال، از آنجایی که ممکن است در هنگام استفاده از آداپالن، به ویژه در مراحل اولیه درمان، تحریک کمی ایجاد شود، ایده خوبی است که از محصولات اصلاح ملایم و به آرامی استفاده کنید. حتما از یک مرطو بکننده خوب برای پوستتان استفاده کنید که پوست شما دهیدراته و خشک نشود. از موم و شمع برای از بین بردن موهای زائد در مناطقی که آداپالن استفاده شده است استفاده نکنید چون ممکن است پوست خودتان را بکنید. این هشدار را جدی بگیرید که هر کسی که رتینوئید استفاده میکند نباید از موم و شمع برای رفع موی زائد استفاده کند.  
 

چه کسانی باید از ژل دیفرین استفاده کنند؟

ژل دیفرین برای استفاده در افراد 12 سال و بالاتر با آکنه خفیف تا متوسط ​​تایید شده است. اگر آکنه شدید دارید، با ما در چت آنلاین مشورت کنید ممکن است ما شما را به پزشک متخصص ارجاع دهیم. حتی شما میتوانید مقاله چگونه آکنه درمان میشود؟ را نیز مطالعه کنید تا بدانید روش های درمانی به چه صورت است. البته همیشه سعی کنید اقدام به خود درمانی نکنید چون افراد دارای آکنه بهتر است همیشه تحت نظر یک درماتولوژیست و یا داروساز کازمتیک باشند. 
 

استفاده از ژل دیفرین در بارداری

ژل دیفرین یک درمان ایمن و موثر است. با این حال، مانند هر دارویی، اگر باردار هستید، قصد بارداری یا شیردهی دارید، بهتر است با پزشک خود مشورت کنید. لطفا اگر راهنمای ژل دیفرین برای شما مفید بود با دوستان خود به اشتراک بگذارید.

ویدیوی انگلیسی معرفی ژل دیفرین

اینجا کلیک کنید

ویدیوی معرفی دیفرین

تصاویر قبل و بعد استفاده از ژل دیفرین

before-4(1)after-4(1)
0096(1)0097(1)

سوالات متداول ژل دیفرین

Frequently Asked Questions

lazy دستور العمل استفاده و راهنمای ژل دیفرین

دکتر شبنم فریدفر

کازمتیک فارماسیت ؛ دکتر داروساز فارغ التحصیل دانشگاه تهران ؛ پاسخگوی سوالات شما

ژل دیفرین روزانه یک بار استفاده میشود و نباید شسته شود و کافی است روی آن مرطوب کننده بزنید و به زندگی روزمره خود ادامه دهید.

دیفرین نسبت به سایر رتینوئید ها ملایم تر است و ما خیلی توصیه نمیکنیم شما قبل از دیفرین مرطوب کننده و آبرسان استفاده کنید. اگر هم قصد دارید اینکار را انجام دادید سعی کنید فقط روز های اول استفاده اینکار را انجام دهید و باقی دوره زیر دیفرین هیچی نزنید.

اگر چه گاهی متخصصین پوست ممکن است دیفرین و یا سایر رتینوئید ها را تجویز کنند ولی به طور کلی شما اجازه ندارید هیچ گونه رتینوئیدی در دوران بارداری و شیردهی بدون نظر متخصص پوست استفاده کنید.

خیر ، تنها درموارد خاص میتوانید با مشورت با ما و یا متخصص پوست از محصول ضد جوش دیگری همزمان با دیفرین استفاده کنید.

استفاده از دیفرین و بازه زمانی لازم برای اثر بخشی آن شبیه به رتینول است و شما باید حداقل 12 هفته از آن استفاده کنید. پس از ان بسته به وضعیت پوست معمولا توصیه میشود استفاده را ادامه دهید. چون سه ماه زمان زیادی برای درمان کامل آکنه نیست و ممکن است پوست شما در شرایط بروز مجدد آکنه قرار گیرد.

بله ممکن است در افرادی نه لزوما در همه ؛ آداپالن نیز عملی برای اسکین پرجینگ در روزای اول استفاده باشد اما ظرف چند روز کاهش پیدا میکند و جای نگرانی نیست.

ژل دیفرین اصل را میتوانید از لینک زیر در بخش فروشگاهی وب سایت ما تهیه بفرمایید.

.

 

ژل دیفرین باید پس از زدن به کل صورت روی آن کرم آبرسان و مرطوب کننده بزنید و تا صبح روی پوست خواهد ماند. اگر برندی می شناسید که ادعا کرده است ژل آداپالن باید بعد از چند ساعت شسته شود شاید فرمول آنها متفاوت است و یا از اساس فاقد دانش کافی هستند.

لطفا اگر سوالی دارید در پایین همین برگه برای ما بنویسید، من دکتر شبنم فریدفر کمتر از دو ساعت به کامنت ها شما عزیزان پاسخ میدم. ❤️

✔️Edited and Medically reviewed by Artan Akheri

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید:

4.9/5 - (308 امتیاز)

351 نظر در “دستور العمل استفاده و راهنمای ژل دیفرین

 1. شیده گفت:

  سلام خانم دکتر برای جوش هورمونی هم جواب میده؟ چون وقتی جوش میزنم خیلی طول میکشه تا خوب بشه یه ضدجوش میخوام ک زودتر جوشهام خوب شه

  1. سلام شیده عزیز لطفا توی چت سایت عکس از جوشهات برای ما بفرستید. و به چند سوال پاسخ دهید. با تشکر

 2. مرضیه گفت:

  سلام و خسته نباشيد ژل ديفرين باعث برون ريزي سديد شده براي من البته تازه شروع كردم و دو هفته اس كه استفاده ميكنم ، سوالم اینه که این برون ریزی ب طور معمول چه مدد طول میکشه؟

  1. سلام مرضیه جان در ابتدا امیدوارم که دیفرین اصل خریده باشید. دو اینکه مقاله “چه انتظاراتی از دیفرین باید داشت؟” را مطالعه کنید. بیرون ریزی برای هر فرد زمان و شدت متفاوتی دارد و حتی ممکن است 3 تا 4 هفته هم طول بکشه تا همه چیز به وضعیت نرمال برگردد. گاهی بعضی دوستان اصلا دچارش نمیشود. مرسی از شما

 3. عسل گفت:

  سلام من صورتم خیلی جوش زیر پوستی و کومدون عمیق داره خواستم بدونم استفاده هر شب از ژل دیفیرین و هفته ای دو بار از پیلینگ اوردینری مشکلی ایجاد میکنه برای پوستم

  1. سلام عسل جان ممکن است این ترکیب پوستت رو بد جوری اذیت کند. دست کم دیفرین رو با سرم چارکول استفاده کنید. یا کلا بجای این دو تا از کرم افیدرم استفاده کنید. با تشکر

 4. بهرام گفت:

  سلام و تشکر از شما بابت این راهنمای عالی که نوشتید. بنده برای دخترم الان ماه سوم دیفرین است که استفاده میکنند و 14 سال سن دارند. روند درمان خوب پیش رفته و مرطوب کننده ای که میزنند انگا خیلی خوب نیست و از این ایرانی های رده متوسط و قیمت متوسط است. لطفا یک مرطوب کننده خارجی برای پوستش به ما معرفی بفرمایید قیمت هم مهم نیست. و سوال دوم این است که ایا میتونیم برای ادامه دیفرین در ماه چهارم با شما مشورت کنیم؟ با تشکر از شما و سایت خوبی که دارید

  1. سلام اقای بهرام بزرگوار / ضمن تشکر از لطف وتوجه شما / پیشنهاد میکنم برای دختر نازنین تون مرطوب کننده NMFs اوردینری تهیه بفرمایید. در مورد ادامه درمان با دیفرین بله شما میتوانید در چت سایت عکسی از پوست صورت ایشون برای ما بفرستید و به سوالات ما پاسخ دهید تا بهتون عرض کنیم که به چه صورت باید ادامه دهید و یا محصول دیگری استفاده نمایید. با تشکر

 5. رضا گفت:

  سلام و خدا قوت به شما خانم دکتر و همکار فوق العاده تون من چند ماهه زیر نظر شما هستم و کلا به دستورات شما عمل کردم و بعد چند سال جوش هام اونقدر خوب شده که هم خودم هم اطرافیانم تعجب کردن. واقعا ممنون و بهترین ها رو برای شما آرزو مندم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مقالات هم نگاهی بیاندازید!

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو
داروشناسی
دکتر شبنم فریدفر

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو

یکی از نگرانی ها در مورد سلامت مکمل فیتو موضوع جمع شدن قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو است که بخصوص

فروشگاه
منو
0 مورد سبد خرید