نقد و بررسی ژل کرم آکنه زوم آلفا

دکتر شبنم فریدفر

دکتر شبنم فریدفر

داروساز کازمتیک | دانشگاه تهران
نقد و بررسی ژل کرم آکنه زوم آلفا
آنچه در این مقاله میخوانیم :

در اینجا به نقد و بررسی ژل کرم آکنه زوم آلفا محصولی ضد جوش و ضد لک جای جوش تولید فیس دوکس می پردازیم. لاین محصولات ضد آکنه فیس دوکس با نام آکنه زوم با توجه به فروش بالایی که دارند قطعا باید نتیجه گرفت از محبوبیت بالایی برخوردار است. محصولات درموکازمتیک فیس دوکس همیشه صادقانه نام مواد تشکیل دهنده را به صورت قانونی در پشت لیبل ذکر کرده است و هیچگاه از لو رفتن نام تجاری مواد موثره ای که از آن بهره گرفته است ابایی نداشته است. سیستم مارکتینگ این شرکت هیچگاه از بازاریابی ترس با عناوینی همچون “فاقد پارابن” و فاقد فلان و بهمان استفاده نکرده است. بدون شک از نظر پارامترهای فنی، تنوع و کیفیت محصولات کمک درمان مراقبت از پوست و تکنولوژی فرمولاسیون برترین برند درموکازمتیک در ایران تا این لحظه فیس دوکس است.

معرفی ژل آکنه زوم آلفا

آکنه زوم آلفا یک محصول به فرم ژل کرم با حجم 30 میلی لیتر در بسته بندی تیوب پلاستیکی است. فرمولاسیون موفق این ژل چند کاره بر اساس سه ماده موثره شاخص تثبیت شده در کربومر است. کربومر مجموعه ای پلیمرها است که به فرمولاسیون ها بافت سفت و کرمی می دهند. این ماده توانایی جذب و نگهداری آب را دارند و در محصولات کازمتیک به عنوان امولسیون کننده فرمول به کار می رود تا بافت آن ابریشمی و به فرم ژل باشد.

ژل کرم آکنه زوم آلفا فیس دوکس یک محصول تخصصی ضد جوش و ضد لک جای جوش (PIH) است این محصول مناسب برای افراد دارای پوست چرب و مختلط است که همزمان با اینکه خواستار درمان آکنه ها هستند قصد دارند از شدت تیرگی و قرمزی جای جوش های خود نیز بکاهند.

معمولا توصیه نمی شود که فردی که تحت درمان آکنه است از کرم ها و پلان های ضد لک استفاده کند چون در بسیار از مواقع محدودیت های زیادی برای درمان همزمان لک و جوش با درجه متوسط تا شدید وجود دارد و عموما این پوست ها به درمان لک نه تنها پاسخ نمی دهند بلکه ممکن است درمان آکنه را نیز بی اثر کند.

انتخاب صحیح پلان های ضد لک و ضد آکنه برای هر فرد در درجه اول کار یک درماتولوژیست است و در درجه دوم برای انتخاب محصولات ضد جوش و ضد لک بدون نیاز به نسخه (OTC)  یک کازمتیک فارماسیست باید به بیمار کم کند.

اما زمانی که محصولات درموکازمیتک با تعداد محدود ماده موثره که اثرات هم افزایی دارند طراحی و عرضه میشوند می تواند بسیار برای پزشک، بیمار و داروساز مشاور کمک کننده باشد. محصولات درموکازمتیک عموما کمک درمان و انبار مهمات متخصصین پوست و مو برای بیماران هستند. این محصولات عموما فاقد مواد آلرژنیک و دارای دوز بهینه ای از مواد موثره هستند و از سیستم های هوشمند نفوذ و تکنولوژی های مدرن بهره گرفته اند. امید به بهبود پوست و مو توسط این محصولات بسیار بالاست.

خرید آنلاین : ژل کرم آکنه زوم آلفا

عبارت ژل کرم سبو اسپات آلفا که به زبان لاتین بر روی تیوب این محصول فیس دوکس نوشته شده به این معنی است که این محصول یک ژل مناسب پوست چرب و آکنه ای است که می تواند با کمک آلفا هیدروکسی اسید خود به همراه آلفا آربوتین اقدام به رفع و پیشگری از بروز آکنه با چند مکانیسم نموده و همزمان به ترمیم ضایعات آکنه و کاهش رنگ نقاط لک ناشی از جوش های التهابی و غیر التهابی بر روی پوست کمک کند. در مورد چهار محصولی که در زیر می بینید می توانید توضیحات هر کدام را در صفحه آنان مطالعه نمایید و اگر سوالی داشتید حتما برای من کامنت کنید.

نقش گلایکولیک اسید در آکنه زوم آلفا

ژل کرم سبو اسپات آلفا یا همان کرم آکنه زوم آلفا حاوی گلایکولیک اسید برای کمک به رفع جوش، تنظیم چربی پوست، رفع انسداد منافذ پوست، کمک به رفع آکنه های زیر پوستی و کومدون های سر سیاه و سفید و حتی آکنه های عفونی است. گلایکولیک اسید به دلیل سایز مولکولی کوچک و قدرت نفوذ اش کارآیی و عملکرد مثبتی برای پوست های آکنه دارد و بسیار مورد توجه است. گلایکولیک اسید زمانی که به صورت همزمان با مواد موثره ضد آکنه، ضد پیر پوستی و به ویژه ضد لک  استفاده می شود موجب تسهیل نفوذ آنها و اثر بخشی بالاتر آنان و افزایش احتمال موفقیت در درمان می شود.

گلایکولیک اسید چون اسیدی با نفوذ بالا به درون پوست است میتواند عمق منافذ پوستی را از چربی اضافی پاکسازی نماید و باعث رفع آکنه ها و جلوگیری از بروز مجدد آکنه شود. این اسید که به اکسیر جوانی شهرت دارد می تواند رنگدانه های تجمع یافته در نقاط جای جوش را از هم متلاشی و از پوست جدا کند و در کنار آن آلفا آربوتین با مهار فرآیند ملانوژنزیز که همان فرایند تشکیل لک است، موجب رفع و جلوگیری از بروز لک شده و پوست به مرور روشن و جوان می شود.

گلایکولیک اسید با لایه برداری ملایم که دارد باعث نوسازی پوست و تحریک سیستم کلاژن ساز و الاستین ساز پوست می شود. این اسید در کنار زعفران برفی که یک ماده قوی کلاژن ساز و الاستین ساز است، اثر هم افزایی عالی دارد و این موضوع باعث ترمیم بافت پوست آسیب دیده ناشی از التهاب آکنه شده و بافت پوست مرده جدا و بافت جدید و جوانی با رشته های کلاژن و الاستین تازه جایگزین می شود که فاقد لک خواهند بود.

زعفران برفی در آکنه زوم آلفا

درم کام نام تجاری کمپلکسی بر پایه زعفران برفی از شرکت میبل است. این ماده موثره پس از دو هفته می تواند در کنار یک اسید آلفا هایدروکسی میزان تولید کلاژن پوست را تا 115 درصد افزایش دهد. همچنین می تواند پس از دو هفته نرخ الاستین سازی پوست را 25 درصد و بالاتر افزایش دهد. این ماده دارای 4 جایزه جهانی برای عنوان برتین ماده ضد پیر پوستی است.

زمانی که فرد دچار بلمیش (هر گونه عیوب پوستی از جمله ضایعات و اسکار آکنه ای) می شود، برای ترمیم آن نیاز به کلاژن سازی و الاستین سازی در کنار تحریک فاکتورهای رشد طبیعی پوست؛ بیش از پیش احساس می شود. لذا حضور این ماده در این ژل ضد جوش برای پوست درگیر با آکنه و ضایعات آکنه ای بسیار حیاتی است.

خرید آنلاین : ژل کرم آکنه زوم آلفا

در نظر داشته باشید که شما نمی توانید این کرم ها را براحتی و بدون مشورت با محصولات دیگری قاطی کرده و استفاده کنید لذا حتما برای اینکه این کرم هایی که نام آنها در اینجا ذکر شد را در روتین مراقبت از پوست خود قرار دهید، و ترتیب استفاده و روش صحیح استفاده از آنها را بدانید حتما از قسمت ارسال تیکت با ما مشورت کنید.

ژل آکنه زوم آلفا فیس دوکس

روش استفاده از ژل کرم آکنه زوم آلفا

بعد از هر بار شستشوی صورت مقداری از کرم آکنه زوم آلفا را به کل صورت بجز دور چشم ها بزنید. به یاد داشته باشد لزومی ندارد که مقدار زیادی از این کرم را بزنید چون بعد از نیم ساعت باید روی آن مرطوب کننده و یا آبرسان مخصوص پوست چرب و آکنه ای بزنید. تاکید می شود که کسانی که از این کرم استفاده میکنید نیازی ندارید که از کرم های ضد چروک و ضد لک دیگری به صورت خود درمانی و تشخیص شخصی استفاده کنند و حتما باید قبل از  مصرف با پزشک متخصص یا داروسازتان مشورت نمایید.

ترکیبات ژل کرم آکنه زوم آلفا فیس دوکس

کربومر، گلایکولیک اسید، پروپیلن گلایکول، دکسپانتنول، آلفا آربوتین، کراکاس کریسانتتوس بالب اکستراکت و اکیشیا سنگال گام و آب (درم کام) ، آب و فنوکسی اتانول، کاپریلیل گلایکول، کلرهگزیدین، ا.د.ت.ا-4 ان ای، آب دی ام .

اگر می خواهید با خواص مواد موثره ای که در این نوشتار نقد و بررسی ژل کرم آکنه زوم آلفا و البته در کل این وب سایت به آنها اشاره شده بیشتر آشنا بشوید کافی است روی آنها کلیک کنید تا وارد قسمت دایرکتوری مواد اولیه شوید تا بتوانید به خواص و ویژگی آن ماده دسترسی پیدا کرده و مطالعه نمایید.

خرید آنلاین : ژل کرم آکنه زوم آلفا

از نظر شخص من این محصول خوش ساخت، دارای بافت دوست داشتنی برای همه افراد است. من شخصا توصیه میکنم این ژل رو بزرگسال یا بالای 29 سال استفاده کنند. ولی گاهی متخصصین پوست آن ا برای افراد نوجوان نیز تجویز میکنند که این بستگی به شرایط پوست اون شخص دارد. حتما اگر شما هم  علاوه اینکه درگیر آکنه اید و خواهان بهبود لک و تیرگی ناشی از آکنه هم هستید از این محصول استفاده کنید. یادتون نره که شوینده صورت خوب برای پوست آکنه ای بسیار حیاتی است و البته کرم آبرسان که در همین راستا ما در این سایت یک کیت آکنه زوم آلفا به همین منظور ارائه کردیم که بسیار کارآیی خوبی داشته و حتما توصیه میکنم به آن نگاهی بیاندازید. حتما اگر سوالی دارید و یا تجربه استفاده از این محصول را دارید در قسمت “نظر شما” برای ما و سایر دوستان بنویسید.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید:

4.6/5 - (17 امتیاز)

29 نظر در “نقد و بررسی ژل کرم آکنه زوم آلفا

 1. سمانه شعبانی گفت:

  من به دلیل خانه دار بودن صب بعد شستن صورت ژل ضد جوش و ضد اکنه میزنم ،ظهر از کرم ضد چروک و شب هنگام خواب از کرم ضد لک و روشن کننده در ضمن مرطوب کننده هم بعد ژل استفاده میکنم ،ایا روش غلط هست؟؟؟؟؟

  1. سلام سمانه جان باید اسم دقیق محصولات رو بدونم ، اینکه ظهر چطوری ضد چروک میزنی رو نمیدونم چطور میزنی. باید دقیق بدونم ضد لکی که شب میزنید چیه. تا بتونم راهنمایی کنم با تشکر

 2. زهرا گفت:

  سلام وقت بخیر من به دستور پزشک این ژل رو استفاده کردم و همون روز اول وقتی زدم به صورتم بعد چند دقیقه روی گونه هام قرمز و متورم شد و یه مقدار سوزش داشت و سریع با آب شستم و مرطوب کننده زدم تورمش ازبین رفت ولی همچنان قرمزه چه راه حلی داره ؟؟؟

  1. سلام زهرا جان احتراما راهنمایی در این موارد مستلزم این است که محصول از ما خریداری شده باشد. با تشکر از شما

   1. زهرا گفت:

    سلام ببخشید میشه برا پوست چرب بعد از این ژل به جای ابرسان از ضد افتاب افتاب استفاده کنیم؟؟

    1. سلام زهرا جان خیر باید روی این ژل مرطوب کننده مخصوص پوست چرب بزنید. چون ممکنه پوست تحریک شود. با تشکر

 3. زهرار گفت:

  سلام خسته نباشید خانم دکتر
  من این کرم رو سه روزه شب ها استفاده میکنم و صبح وقتی میخوام برم بیرون همینطور ک کامنتا و خوندم میگید ضد آفتاب بزنین میزنم ولی بعدش اون جاهای جوشم یجور پوست میده میشه بگید این عادی هست یا نه ممنون

  1. سلام زهرا جان یعنی روی این کرم شما مرطوب کننده نمیزنی؟ صبح هم زیر ضد افتاب مرطوب کننده نمیزنی؟ شوینده ات چیه؟ نکنه ژل آکنه زوم آلفا رو فقط به جای جوش میزنی؟

 4. Himo گفت:

  سلام وقتتون بخیر من از این ژل با تجویز دکترم استفاده میکنم و بعد از یکبار استفاده کل چونه و فک و گونه و دوره لبهام ریخته بیرون و جوشای ریز قرمز زده و خیلی زیاد شدن ، به دکترم که اطلاع دادم گفتن طبیعیه ، اما الان کامنتاتون رو خوندم زدین طبیعی نیست !
  بنظره شما باید قطعش کنم ؟!
  چیکار کنم باهاش من ؟! :)))
  به شدت نگرانم

 5. متین گفت:

  سلام خانم دکتر من سه ماه پیش مرو نیدلینگ انجام دادم آیا برای صورتم مضره زدن ژل یا نه ممنونم

  1. سلام متین جان بله میتونید مشکلی ینست استفاده کنید. بازم سوالی بود در خدمتم

  2. مریم گفت:

   سلام خانم دکتر
   من از این کرم امروز استفاده کردم ولی بعد چند دقیقه گونه هام قرمز شدن این علائم طبیعیه؟

   1. سلام روی گونه هات کمتر بزن و سریع روش کرم مرطوب کننده بزن که از احتمال تحریک کم شود. پوست گونه نازک و حساس تر از باقی نقاط صورت است. با تشکر از شما

 6. Fati گفت:

  سلام وقت بخیر من جدیدا جوش های دردناکی میزنم ممکنه به دلیل استفاده از این روشن کننده باشه؟

  1. سلام فاطمه جان / جوش دردناک داری باید یک روتین جدی براش داشته باشی و شروع کنی. علت اصلی اش بروز التهاب و آلودگی باکتریایی است. ژل کرم آکنه زوم آلفا اگر میزنه برای این جوش ها خوبه اتفاقا. شوینده چی میزنی؟ کرم دیگر چی میزنید؟ چک کنید ببینید چه محصولی داری که ممکگنه فاسد یا آلوده شده باشه. سوالی بود در خدمتم

 7. کاربر گفت:

  سلام خسته نباشید من مقداری کمی از کرم رو روی گونه هام زدم ولی به شدت سوخت و لک قرمز انداخت میخواستم بدونم طبیعیه این اتفاق

  1. سلام خیر طبیعی نیست. نباید حجم زیادی بزنید بخصوص روی گونه ها و باید روزای اول ب حجم کم شروع کنید و روی اون کرم آبرسان مناسبی بزنید. تا پوست عادت کنه . وقتی کرم به شدت پوست رو میسوزونه برید بشورید و شب بعد حجم کمتری بزنید. هر سوالی بود بازم مطرح کنید در خدمت شما هستم

 8. Hasti گفت:

  سلام خانم دکتر
  درمورداین کرم خواستم بپرسم گفتن ب من که شباروی پوست کاملاتمیززذه بشه
  آیااین کرم شب ک استفاده میکنم وچزاغ اتاقم روشنه برای پوستمون بده آخع گفتن یه خورده نورم نباشه
  راسته؟

  1. سلام هستی جان / اشتباه به عرض تون رسوندن / شما میتوانید پس از هر بار شستن صورت این ژل آکنه زوم آلفا رو بزنید و شب و روز ندارد. به نور روز و لامپ ربطی ندارد. این کرم چون گلایکولیک اسید دارد باید شما وقتی از خونه بیرون میرید حتما ضد آفتاب بزنید ولی توی خونه همون آبرسانت رو بزن روش و نیازی به ضد آفتاب نیست. با تشکر از شما

 9. امیر مهدی گفت:

  سلام خانم دکتر خسته نباشی
  خواستم بدونم این ژل کرم چه مدت طول میکشه تاثیر خودشو برای از بین بردن آکنه نشون بده از اونجایی که حجمش خیلی کمه برای همین خواستم بدونم که یه تیوپ کافیه یا نه

  1. سلام این بستگی به ججم آکنه ها دارد. ممکن است برای هر فرد بسته به شرایط پوست ، زمان بهبودی کم و یا طولانی باشد یا به تنهایی با این کرم اصلا بهبودی رخ ندهد. انتخاب محصولات مناسب طبق بودجه هر فرد امکان پذیر است. در صورتی که محصولات درست و اصولی انتخاب شوند فرد با استفاده منظم نهایتا در 30 روز باید بهبودی خوبی را مشاهده کند. اینکه فرد بزرگسال است یا نوجوان و حتی خانم است یا آقا همه اینا در نظر گرفته ی شود. پیشنهاد میکنم مقاله چگونه آکنه در مان میشود ؟ را مطالعه بفرمایید. مرسی از حضور شما

 10. مرضیه گفت:

  سلام خانم دکتر خسته نباشید ببخشید این ژل آکنه زوم آلفا رو شب و صبح بزنیم یا فقط شب ها باید بزنیم؟

  1. سلام و تشکر از شما بله هم شب و هم صبح مبتونید بزنید . ولی چون گلایکولیک اسید داره نباید زدن ضد آفتاب رو در طول روز در فضای بیرون از منزل فراموش کنید. ❤️

 11. سدنا دهواری گفت:

  سلام برای مشاوره پوست میخواستم

  1. سلام برای مشاوره لطفا در قسمت چت انلاین سایت یا از طریق فرم های مشاوره اقدام بفرمایید. مرسی از شما

   1. اشکان سلطانی گفت:

    سلام دکتر جان خسته نباشی از این کرم استفاده کردم صورتم انگار سوخته خیلیم شدیده باید چه کرمی رو استفاده کنم که این سوختی رفع بشه

    1. سلام اشکان عزیز ، خب حتما زیاد زدی حال یا حجم زیادی زدی و یا تعداد دفعات زیادی در روزای اول زدید و متوجه نبودید که پوستتون ممکنه تحمل نکنه، واقعا مقدار اسید این کرم اونقدر زیاد نیست من حتی ندیدم پوست خشک هم مشکلی باهاش داشته باشه. در هر حال راه حل ساده است. این کرم رو نزنید و فقط مرطوب کننده بزنید تا خودش خوب بشه جای به قول شما سوختگی. اگر خیلی شدیده که برید از داروخانه یک ترمیم کننده سیکازوم بگیرید بزنید. بعد که خوب شد پیام بدید توی چت راهنمایی تون کنیم چطور از این کرم ها استفاده کنید. با تشکر

     1. فاطمه گفت:

      سلام خانم دكتر بعد از زدن اين كرم حتما بايد بعدش مرطوب كننده هم بزنيم؟؟ چون كامنتا رو ميخونم همه گفتن بعدش مرطوب كننده ميزنن و من اينو نميدونستم و فقط شبا بعد از شستشوي صورت اين كرم رو ميزنم اگه نيازه مرطوب كننده بزنيم بايد چه مرطوب كننده اي استفاده كينم كه براي پوستاي چرب مناسب باشه؟؟

     2. دکتر شبنم فریدفر گفت:

      سلام فاطمه جان بله باید مرطوب کننه زد اتفاقا ژل آکنه زوم آلفا قوی است که خیلی پیش اومده صورت مردم رو قرمز کرده و حتما یک مرطوب کننده مخصوص پوست چرب بگیرید. تو سایت گزینه های خوبی از سیمپل داریم. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مقالات هم نگاهی بیاندازید!

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو
داروشناسی
دکتر شبنم فریدفر

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو

یکی از نگرانی ها در مورد سلامت مکمل فیتو موضوع جمع شدن قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو است که بخصوص

فروشگاه
منو
0 مورد سبد خرید