نقد و بررسی سرم هیالورونیک اسید لا کوئینتا

دکتر شبنم فریدفر

دکتر شبنم فریدفر

داروساز کازمتیک | دانشگاه تهران
سرم هیالورونیک اسید لا کوئینتا

آنچه می‌خوانید:

سرم هیالورونیک اسید لا کوئینتا محصول شرکت آرایش افزون غرب است. این شرکت برندهای زیادی دارد که همگی در ایران بسته بندی و عرضه میشوند. این شرکت عمدتا با یک لابراتوار در سویا ی اسپانیا همکاری دارد که فرمول ها را در آنجا اجرا و در ایران بسته بندی نهایی را انجام میدهند. اما در مورد این محصول عنوان شده که فرمولاسیون سرم هیالورونیک اسید لا کوئینتا تحت لیسانس لابراتوار RF در استابیو سوئیس است.

در ابتدا به نظر بهترین کار این است که لیست ترکیبات این سرم را با هم ببینیم که به شرح زیر است.

ترکیبات سرم هیالورونیک اسید لا کوئینتا

آب، سدیم لاکتات، پی ئی جی – 40 ، روغن کرچک هیدروژنه شده، هیالورونیک اسید هیدرولیز شده، گلیسیرین، دی پتاسیم گلیسیریزات، سدیم هیالورنات، 1و 5- پنتان دی ال، بتائین، سدیم سالیسیلات، لئوکونوستوک / رادیش روت فرمنت فیلتریت، سباسیک اسید، پنتیلن گلایکول، هیدروکسی اتیل سلولز، آلانتوئین، فنوکسی اتانول، پرفیوم، پی پی جی – 26 بوتث -26، دی سدیم ا د ت آ، بوتیلن گلایکول، آرژنین، 10-هیدروکسی دکانوئیک اسید، سدیم پی سی ای، 1 و 10 – دکان دی ال، سدیم دی ان ای، تتراپپتاید – 26، سدیم بنزوات، تتراسدیم ا د ت آ، تحت لایسنس.

سرم هیالورونیک اسید لا کوئینتا

اگر به ترکیبات اغلب کرم های ضد پیری و حتی آبرسان های مشهور توجه کنید به احتمال زیاد اسم هیالورونیک اسید را در آن می بینید. اگر چه شاید فکر کنید اسم آن کمی پیچیده به نظر می رسد اما واقعیت این است که کاری که انجام می دهد خیلی ساده است. این اسید را ما در نوشتار های علمی به اختصار با HA نشان می دهیم، به حفظ رطوبت پوست کمک میکند و از موثرترین مواد موثره برای آبرسانی به پوست است. هنگامی که این ماده استفاده می شود یک سد محافظ ایجاد میکند و به حفظ رطوبت و بهبود بافت پوست کمک میکند.

هیالورونیک اسید دقیقا چیست؟

آبرسانی کلید حفظ پوستی سالم و زیبا است، اما برخی از انواع پوست نمی توانند مواد سنتزی و شیمیایی موجود در بسیاری از کرم های ضد چروک بدون نسخه را تحمل کنند. اسید هیالورونیک یک مولکول قندی است که می تواند به طور موثری فواید مرطوب کننده مورد نیاز پوست شما را بدون ایجاد سوزش ارائه دهد. این یک عنصر رایج در مرطوب کننده ها، پاک کننده ها و  حتی محصولات آرایشی است. همچنین به طور طبیعی در پوست شما نیز یافت می شود.

HA در پوست می تواند آب را به کلاژن متصل کند و به دام بیاندازد به طوریکه پوست می تواند صاف تر، آبدار تر، پر تر و مرطوب تر به نظر برسد. استفاده از HA به صورت موضعی می تواند چین و چروک ها را صاف کند و به پوست کمک کند رطوبت را در عمق زیر سد دفاعی خود حفظ کند – زمانی که بلافاصله بعد از پاکسازی و درست قبل از استفاده از کرم مرطوب کننده تان از آن استفاده کنید، بهترین عملکرد را دارد.

چرا هیالورونیک اسید اینقدر مهم است؟

با افزایش سن، کلاژن و هیالورونیک اسید را به طور طبیعی از دست می دهیم، بنابراین پوست راحت تر کم آب می شود. همچنین، آب و هوای خشک و کویری ایران، بخاری ها در طول زمستان، برخی از محصولات مراقبت از پوست، و شرایط پوستی زمینه ای وراثتی می توانند باعث شکستگی های کوچک در سد محافظ پوست شوند و به آب اجازه خروج بدهند. به عبارتی از دست رفت آب یا تبخیر آب از سطح پوست زیاد میشود. HA از یک طرف به رشته های کلاژن و از یک طرف به آب متصل است و به پوست حالت میدهد. به همین دلیل است که ایجاد یک روژین مراقبت از پوست دارای محصولات مرطوب کننده مانند سرم هیالورونیک اسید لا کوئینتا که حتی پپتیدی برای مقابله با بخش وراثتی پیر پوستی را دارد می تواند بسیار مفید باشد.

سرم هیالورونیک اسید لا کوئینتا

اساس سرم لیفتینگ لاکوئینتا بر چه پایه ای است؟

اساس این سرم هیالورونیک اسید لا کوئینتا بر پایه مواد آبرسان قوی است. آب در کنار سدیم لاکتات و به دنبال آن هیالورونیک اسید هیدرولیزه و سدیم هیالورنات در کنار گلیسیرین آمده است. این مجموعه در کنار هم می تواند یک عملکرد معجزه آسا داشته باشد. سدیم لاکتات یک ماده کراتولیتیک است به این معنی که موجب زدودن سلول های مرده روی پوست می شود و این موضوع باعت اصلاح و بازسازی پوست می شود. این ماده خود جزو NMF  ها است که یک آبرسان قوی پوست است. ان ام اف ها مجموعه فاکتورهای طبیعی رطوبت بخش موجود در درون پوست هستند که در شرایطی مقدار آن رو به کاهش میرود و پوست خشک و کم آب میشود.

اگر مقاله نقد و بررسی کرم دور چشم سلولار بوست نوتروژینا را خوانده باشید تفاوت هیالورونیک اسید هیدرولیز شده را با سدیم هیالورنات باید بدانید. نوع هیدرولیزه شده که در اینجا مقصود لا کوئینتا احتمالا از بکار گیری واژه میکرو ژل و … همین مدل HA است، برعکس آن چیزی که اسم آن نشان میدهد در سطح پوست کار میکند. اما سدیم هیالورنات است که به عمق نقوذ می نماید و موجب آبرسانی عمیق و پر شدن خطوط پوستی می شود. سدیم لاکتات با عملکردش موجب نفوذ بهتر هیالورونیک اسید به درون پوست میشود.

توصیه میکنم هیچگاه گلیسیرین را دست کم نگیرید چون اولا این ماده با اختلاف زیادی شماره یک صنعت کازمتیک است از نظر بکار گیری در فرمولاسیون ها و دوما اینکه زمانی که این ماده در کنار هیالورونیک اسید قرار گیرد برای نرم کردن و آبرسانی به پوست معجزه گر است. تفکر اشتباهی هم در مورد این ماده وجود دارد که فکر میکنند چرب است در حالیکه اصلا گلیسیرین روی پوست حس چربی بر جای نمیگذارد. جالب است بدانید که اغلب دانشمندان کازمتیک (کازمتیک ساینتیست ها) اعتقاد دارند گلیسیرین از بسیاری از محصولاتی که در بازار با نام هیالورونیک اسید عرضه می شوند کارایی بهتری دارد.

لاکوئینتا و پپتید الهام گرفته از اپی ژنتیک

تا اینجا ما با یک سرم هیالورنیک اسید مواجه بودیم که از دو مولکول HA در کنار سدیم لاکتات استفاده کرده بود که خود همین ترکیب یک حرکت نوآورانه عالی است. اما سرم هیالورونیک اسید لا کوئینتا یک نوآوری دیگری نیز دارد که استفاده از تترا پپتید 26 است.

این پپتید یک تترا پپتید ابتکاری ضد پیری است که با استفاده از زیست شناسی مولکولی پیشرفته و با الهام از علم اپی ژنتیک طراحی شده است تا بیان ژن های ساعت را تقویت کند. این پپتید به حفظ پوست در برابر آسیب اشعه ماوراء بنفش در طول روز و به بهینه سازی چرخه محافظتی و بازسازی پوست کمک می کند. تترا پپتید 26 پپتید سنتتیک متشکل از گلوتامین، لوسین، پرولین و سرین است. به زبان ساده تر این یک تتراپپتید ابتکاری ضد پیر پوستی به حساب می آید که با استفاده از بیولوژی مولکولی پیشرفته و با الهام از علم اپی ژنتیک طراحی شده تا بیان ژن های ساعت در پوست را تقویت کرده و پوست به فعالیت منظم خود در ترمیم و فعالیت های بازسازی کننده طبیعی خود بازگردد.

یکی از فعالیت های ضد پیری تترا پپتید 26  فعالیت آنتی اکسیدانی عالی آن است. این تترا پپتید قدرت مهار عالی رادیکال های درون سلولی مانند اکسیداسیون DNA، مهار ROS  یا همان استرس اکسیداتیو، اکسیداسیون لیپیدهای غشایی و پروتئین را دارد.

دومین عامل کراتولیتیک سرم لیفت لاکوئینتا

آلانتوئین موجود در ترکیبات این سرم همانند سدیم لاکتات اگر چه جزو NMF ها نیست و عملکرد امولینت گونه دارد اما یک عامل کراتولیتیک ملایم است که سیمان بین سلولی را که سلول های کورنیفاید را در کنار هم نگه می دارد، حل می کند که منجر به تحریک دسکوامیشن طبیعی (لایه برداری) لایه شاخی شده و این به صافی و بازسازی پوست کمک می کند. اثر مرطوب کنندگی آلانتوئین نیز از توانایی آن در نگهداری و افزایش آب محدود شده به ماتریکس بین سلولی و کراتین حاصل می شود ، در نتیجه پوست را نرم کرده و آن را سالم تر نشان می دهد.

 

la quinta serum ha1

آرژنین در سرم لیفت لاکوئینتا

آرژنین موجود در این سرم لیفت لا کوئینتا یک آنتی اکسیدان قوی که شرایط بروز چروک توسط رادیکال های آزاد را خنثی میکند. این ماده یک مرطوب کننده ترکیبی در کنار سدیم پی سی ای است که عامل آبرسانی قوی هستند. این دو کمک میکنند که پوست سرامید، کلسترول، اوره و گلیکوزآمینوگلیکان ها را تولید کند.

آرژنین به درخشندگی و انعطاف پذیری پوست کمک میکند. آرژنین تولید کلاژن را نیز تحریک میکند. کلاژنی که به گواه متخصصین اولین سد دفاعی پوست در مقابل پیر پوستی و چروک است. در نهایت ترکیب آرژنین با سایر مواد موثره فوق می تواند سرعت بازسازی سلولی در پوست شما را بالا ببرد و پوست شما سالم و درخشان بماند.

سخن پایانی

سرم لیفت لاکوئینتا یک سرم ژل هیالورونیک اسید ضد پیر پوستی نوآورانه است که علاوه بر دارا بودن دو سایز مولکولی از هیالورونیک اسید دارای عوامل لایه بردار ملایم برای اثرات هم افزایی ضد پیری است. این سرم از معدود محصولات ضد پیری است که از پپتید الهام گرفته از اپی ژنتیک برای ترمیم و بازسازی سلول های آسیب دیده در اثر تابش آفتاب استفاد کرده است.

سرم هیالورونیک اسید لا کوئینتا دارای مجموعه ای از عوامل آبرسان و ضد پیری و آنتی اکسیدان قوی است که اثر بخشی و نفوذ سرم به درون پوست را تقویت میکنند. این موضوع نه تنها باعث لیفت پوست می شود بلکه باعث محبوبیت این سرم شده است.

تفاوتی ندارد شما چه نوع پوستی دارید، همه انواع پوست می توانند از این سرم دو بار در روز و دقیقا بعد شستن صورت استفاده کنند. این سرم محدودیت سنی ندارد و افراد 14 سال به بالا می توانند استفاده کنند و اتفاقا جایگزین مناسبی برای سرم هیالورونیک اسید اوردینری است.

به یاد داشته باشید این سرم را بعد از شستن صورت با فیس واش بر روی پوست دارای کمی نم استفاده کنید و پنج دقیقه بعد از آن  حتما مرطوب کننده مناسب پوست خود را بزنید. اگر در مناطقی مانند شمال ایران و در آب و هوای شرجی زندگی میکنید شاید لازم نباشد که شما روی این سرم مرطوب کننده بزنید.

لطفا هر گونه سوالی دارید در کامنت ها مطرح نمایید و یا اگر تجربه ای دارید برای همه ما در کامنت ها به اشتراک بگذارید.

پیشنهاد ما برای شما

4.2/5 - (34 امتیاز)

33 نظر در “نقد و بررسی سرم هیالورونیک اسید لا کوئینتا

 1. سعیده گفت:

  چه سرم خوبی و چقدر توضیحاتتون عالی بود 👌🏻

 2. مرضیه افراخته نژاد گفت:

  سلام عزیزم 💚. چقد خوب و کامل همه چیز رو توضیح میدید🌹😘🌹. واقعا توی حوزه کاری خودت،جز بهترینا هستی 💓

  1. سلام و تشکر از لطف شما مرضیه جان ، قبول دارم در حوزه کازمتیک از بهترین شاگردها هستم. 💓

 3. زهرا عظیمی گفت:

  محصولات واقعا محشره

 4. نیلوفر گفت:

  محصول خوب✔️

 5. نیلوفر علیزاده گفت:

  توضیحات کامل و جامع👌🏻

  1. Poshake.queen گفت:

   بسیارعالی و کاربردی…مرررسی بابت معرفی های عالی😍😍❤❤❤

 6. سولماز ابتکار گفت:

  سرم لاکوئینتا عالیه❤
  من برای مامانم خریدم و دارن استفاده میکنن و کاملا متوجه اثرش شدن❤
  چون پوست صورتشون حالت افتاده پیدا کرده بود، الان تا حدود قابل توجهی لیفت شده❤

 7. زهرا گفت:

  تخفیفی که روی محصول خورده خیلی خوبه

 8. رها گفت:

  چقدر ترکیباتش کامله. 🥰🥰🥰🥰

 9. گفت:

  عالی بود .ممنونم

 10. زهرا گفت:

  عالی بود👏

 11. هلن ستوده گفت:

  این سرم واقعا عالیه من دو دوره استفاده کردم واقعا نتایجش عالی و مشهوده.ممنون از دکتر فرید عزیزم که با این محصول ما رو آشنا کردن

  1. مرسی از شما هلن عزیز 💓

 12. مریم گفت:

  این سرم واقعا عالییییه

 13. مریم گفت:

  این سرم واقعا عالیه

 14. فاطمه گفت:

  عالی و نمونه هستین خانم دکتر جان

 15. زینب گفت:

  خیلی سرم عالی هست از معرفی این سرم توسط خانم دکتر معلومه که مورد اطمینان و نتیجه بده هست واقعا عالیییییییییی مرسی ممنون از معرفی این محصول جذاب 🙏🥰

  1. مرسی زینب جان شما لطف دارید ولی واقعیت این است که مشک آن است که خود ببوید نه آنکه عطار بگوید. 🌷

 16. گفت:

  من خیلیییی دوست دارم استفاده کنم اما تداوم استفاده میخاد.واینکه جدیدا پوست من مستعد جوش شده.میترسم چون حالت روغنی داره

  1. سلام شما استفاده نکردید از کجا می دونید حالت روغنی داره؟

 17. معصومه گفت:

  عالیه من مصرف کردم چروک های ریز پیشونیم خیلی بهترشده

 18. گفت:

  خیلی دوست دارم بخرم و استفاده کنم ولی نمیدونم اثراتش فقط تا زمانیکه مصرف کنیم مشهوده یعنی باید همیشه و مادام العمر مصرف کرد یا یک دوره مصرف کافیه تا مدتها؟

  1. اگر قول بدید که پیر نشی پس دیگه نیازی نیست محصولات ضد پیری استفاده کنید. استفاده از محصولات ضد پیری باید مداوم باشه . اما اینکه دقیقا اون برند باشه یا برند دیگر میشه پس از چند ماه تغییر داد آن هم با توجه به سن و شرایط پوست محصولات رو ما تغییر میدیم چون اغلب مصرف کننده ها خودشان دقیق نمیتوانند تشخیص بدهند چه تغییری ایجاد کنند. مرسی از حضور شما

 19. گفت:

  من با شما زیبایی را واقعا حس میکنم شبنم جان

  1. مرسی از شما امیدوارم همیشه زیبا باشید. خیلی جمله شبیه تبلیغات تلویزیونی بود. 😄

 20. بهاره گفت:

  ممنون از توضیح کاملتون.عالی

 21. فائزه گفت:

  ممنون بسیارعالی بود خانم دکترعزیز
  فقط پوستی مستعد جوش باشه از این بزنه باعث جوش میشه؟

  1. سلام و سپاس از شما این سرم جوش زا نیست و سرم است یعنی کاملا مناسب پوست چرب و مستعد آکنه است. 🌷

 22. ستاری گفت:

  من سرم رو از سایت شما تهیه کردم و در حال استفاده هستم و واقعا از عملکردش راضی ام لطافت خاصی به پوستم داده که کاملا محسوسه

  1. آرزو می کنم همیشه زیبا و سلامت باشید.

 23. فاطمه بداغی گفت:

  عالیه واقعا این سرم خیلی معجزه میکنه و خانم دکتر بهترین هستند

  1. بهترین شما هستید خانم بداغی عزیز

سلام لطفا اینجا سوالات رو مطرح کنید مرسی

نشانی ایمیل و موبایل شما منتشر نمیشه. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مقالات هم نگاهی بیاندازید!

نقد و بررسی سرم بافه اوردینری
کازمتولوژی
دکتر شبنم فریدفر

نقد و بررسی سرم بافه اوردینری

نیاز به یک مقاله نقد و بررسی سرم بافه اوردینری واقعا در سطح نت فارسی احساس میشد لذا به توصیه

فروشگاه
منو
0 مورد سبد خرید