نقد و بررسی لاین هیدرو بوست نوتروژینا

دکتر شبنم فریدفر

دکتر شبنم فریدفر

داروساز کازمتیک | دانشگاه تهران
نقد و بررسی لاین هیدرو بوست نوتروژینا
آنچه در این مقاله میخوانیم :

در مقاله قبلی ما به تفسیر به نقد و بررسی سرم کنسانتره هیدرو بوست پرداختیم و طبق وعده ای که در آنجا داده بودم ر اینجا به نقد و بررسی لاین هیدرو بوست نوتروژینا _Hydro Boost_ خواهیم پرداخت البته سعی میکنم خلاصه و مفید باشد و مطلب طولانی نشود. فقط تاکید کنم که برای اختصار ما در این مقاله از هیالورونیک اسید با نام مخفف HA نام خواهیم برد. لاین هیدروبوست متمرکز بر هیالورونیک اسید است پس بیایید در ابتدا مختصری در مورد این اسید بدانیم.

چگونه اسید هیالورونیک برای پوست مفید است؟

اسید هیالورونیک ماده ای است که به طور طبیعی در پوست وجود دارد و به دلیل ظرفیت خیره کننده اش در جذب و نگه داشتن هزار برابری وزن خود در رطوبت شناخته شده است. HA یک گلیکوزامینوگلیکان یا گگ است، گگ ها بخشی از ماتریکس حمایت از جوانی پوست هستند که HA جزو اصلی آنها است. HA به عنوان گلیکوزامینوگلیکان اصلی پوست، تمام جنبه های پوست را ثابت، محافظت شده و دائماً تجدید می کند.

HA با تامین رطوبت و تامین ذخایر از دست رفته هیالورونیک پوست به بازسازی پوست برای بهبود ظاهر و احساسی سالم و انعطاف پذیر کمک می کند. HA همچنین یک هموکتانت است. هموکتانت ها دسته ای از ترکیبات مراقبت از پوست اند که هیگروسکوپ هستند، به این معنی که رطوبت را از محیط اطراف خود می گیرند. هموکتانت ها اغلب در مرطوب‌کننده‌ های مبتنی بر آب، سرم‌ها و دیگر محصولات مراقبت از پوست یافت می‌شوند، زیرا توانایی آن‌ها برای کمک به افزایش آبرسانی برای انواع پوست، به ویژه برای پوست‌های خشک و کم‌آب بسیار مفید است.

HA می تواند رطوبت را فراتر از انتظار ما افزایش دهد و لایه‌های سطح بیرونی پوست را احیا می‌کند، در نتیجه پوست نرم‌تر، صاف‌تر و درخشان‌تر به نظر می‌رسد. این عملکرد می تواند فورا ظاهر خطوط ریز و چین و چروک را بهبود دهد.

نقد و بررسی لاین هیدرو بوست نوتروژینا

فواید ضد پیر پوستی هیالورونیک اسید

خاصیت جذب رطوبت هیالورونیک اسید در مورد پیر پوستی بسیار مهم است. هنگامی که ما جوان و جویای نام هستیم، پوست ما می تواند آب را در خود نگه دارد و مقدار متعادلی از رطوبت را حفظ کند، اما با افزایش سن این توانایی را از دست می دهد. نتیجه این امر از دست دادن قابل مشاهده استحکام، انعطاف پذیری، چین و چروک و کاهش لطافت و پر آب بودن پوست است. به عبارت ساده، هیالورونیک اسید دارای خواص ضد پیر پوستی قوی است.

قرار گرفتن در معرض آفتاب بدون یک کرم برای محافظت از پوست و استرس های محیطی سطح پوست را ضعیف می کند و باعث پیری زودرس می شود. در کنار اینکه شما در روتین روزانه خود یک ضد آفتاب مناسب دارید اگر اگر مرطوب کننده حاوی HA همچون لاین هیدروبوست نوتروژینا استفاده کنید مطمئن باشید خواص آنتی اکسیدانی و بازسازی‌کننده پوست این محصولات به کاهش مشکلات و آسیب های احتمالی ناشی از عوامل محیطی به پوست کمک زیادی خواهد کرد.

هیالورونیک اسید و سدیم هیالورونات

علاوه بر اسید هیالورونیک، ممکن است هیالورونات سدیم با نام مشابه را در لیست مواد تشکیل دهنده محصولات مراقبت از پوست دیده باشید. جای تعجب نیست که این دو ماده با هم مرتبط هستند: هیالورونات سدیم نمکی است که از اسید هیالورونیک مشتق شده است. هیالورونات سدیم مانند اسید هیالورونیک برای پوست مفید است، اما با یک مزیت اضافی، پوست آن را راحت تر از هیالورونیک اسید جذب می کند.

استراتژی برندها برای انتخاب همرمان دو مولکول سدیم هیالورونات و هیالورونیک اسید بر این ساسا نیست که یکی از دیگری مفید است بلکه آنها به این فکر میکنند ه بتوانند در لایه های درونی و بیرونی پوست آب و رطوب ت مورد نیاز پوست را تامین کنند. مثلا برند فرانسوی نووکسپرت که بدون شک از عوضی ترین برندهای جهان است مدعی است از چهار سایز مختلف هیالورونیک اسید استفاده کرده است که بتواند در همه ابعاد به آبرسانی پوست کمک کند. برند خوب ایرانی لا کوئینتا نیز در سرم لیفت لا کوئینتا از هر دو فرم استفاده کرده است.

بسیاری از محصولات آبرسان و مرطوب کننده که در بازار وجود دارند حاوی هر دو ماده هستند، اما از آنجایی که هیالورونیک اسید به نسبت سدیم هیالورنات گرانتر است، سدیم هیالورونات بیشتر در محصولات مراقبت از پوست دیده میشود. کوچک تر کردن سایز مولکولی HA توسط برخی کمپانی های بزرگ تامین کننده مواد اولیه با هدف اینکه بتواند در لایه های درونی پوست عملکرد قابل توجه تری را به مصرف کننده ارائه کند، صورت میگیرد.

محصولات تخصصی همانند هیدرو بوست ها ی نوتروژینا که دارا و مبتنی بر هیالورونیک اسید هستند عموما دارای فرمولاسیون های فوق العاده ملایم و عالی برای انواع پوست هستند. حتی حساس ترین نوع پوست و پوست مستعد قرمزینیز از این محصولات بسیار بهره خوبی میگیرند. در واقع، تأثیر مثبت آن بر سطح پوست تا حدی به دلیل مزیت آرام بخشی طبیعی آن است، به این معنی که برای پوست های مستعد جوش نیز مناسب است.

نوتروژینا همیشه مدعی است که هر یک از فرمول هایش بدون عطر و بدون مواد خشن است و به نوعی حاوی ترکیبات کاهش دهنده قرمزی و با توان آبرسانی و آنتی اکسیدانی بالا است که پوست را صاف و نرم می کند و حتی هیدرو بوست ها از نظر من برای افرادی که پوست مستعد اگزما و روزاسه دارند نیز به اندازه کافی ملایم هستند.

سرم کنسانتره هیدرو بوست نوتروژینا

سرم کنسانتره قویترین محصول آبرسان لاین هیدرو بوست نوتروژینا است. این محصول پوست را مثل فولاد آبدیده استحکام می بخشد و مناسب برای انواع پوست است. این سرم 17 درصد وزنی از فرمول اش را کمپلکس آبرسان ویژه ای تشکیل داده است که چیدمان آن توسط خود نوتروژینا انجام شده است. اگر علاقه مند به کسب اطلاعات بیشتر در مورد این محصول هستید ما در مقاله ای مفصل به تشریح آن پرداخته ایم که میتوانید در بخش آرشیو مقالات آن را بیابید.

به طور خلاصه باید بدانید که این سرم یک سیستم کوئنچینگ برای پوست است که علاوه بر هر دو نوع هیالورونیک اسید حاوی تره هالوز گیاهی و آکواکسیل برای مدیریت گردش آب درون پوستی است.  این سرم بالاترین درصد پانتنول را در میان سایر محصولات لاین هیدرو بوست بوست نیز دارد و تقریبا می توان اعتراف کرد این سرم یک سرم ژل پانتنول است که حاوی مواد آبرسان دیگری نیز هست.

پرو ویتامین B5 یا همان دی پانتنول (دکسپانتنول) یک عامل تسکین دهنده و مرطوب کننده است. مانند یک هموکتانت به پوست کمک می کند آب جذب کند و سپس آن را نگه دارد. وظیفه اصلی آن در محصولات مراقبت از پوست مرطوب سازی پوست و البته مزایای بسیار دیگر است.

سرم کپسولی آبرسان قوی و انرژی بخش پوست

محبوب ترین محصول لاین هیدرو بوست نوتروژینا سرم کپسولی است که مانند سرم کنسانتره حاوی دانه های کاراگینان آبی رنگ است. از این دانه ها حتی بازار با عنوان کپسول ویتامین ایی هم یاد میشود که البته زیاد ربطی ندارد. سرم کپسولی عملا هم آبرسان است هم مرطوب کننده و اغلب فرد حس نمیکند که نیاز به مرطوب کننده دارد. این سرم حاوی مقادیر بیشتری گلیسیرین در کنار پانتنول است. این موضوع به میزان رطوبت بخشی و نرم کنندگی پوست خشک و کم آب کمک بیشتری میکند. در واقع گلیسیرین در اینجا از سرم کنسانتره کارآمد تر است.

سدیم هیالورونات این سرم کپسولی در کنار ساکاروز قرار گرفته که برای پوست مانند یک هموکتانت عمل میکند به طوریکه با دارا بودن خاصیت اتصال به آب می تواند روی لایه بالایی پوست رطوبت را تامین کند.

سرم کپسولی حاوی عصاره جلبک قرمز کوندروس کریسپوس (دارای اسامی خزه ایرلندی یا خزه کاراگینان)  است. این جلبک قرمز حاوی مواد بسیار مغذی و آنتی اکسیدان برای پوست است که یک لایه انعطاف پذیر بر روی پوست ایجاد می کند که سبب می شود که پوست دفاع بیشتری در برابر عوامل استرس زای محیطی داشته باشد. مقادیر بالایی از این جلبک قرمز هم به صورت عصاره و هم به صورت پودر در این سرم دقیقا بزرگترین تمایز این محصول از سایر هایدروبوست ها است.

نقد و بررسی لاین هیدرو بوست نوتروژینا

توان آبرسانی این سرم از سرم کنسانتره کمتر نیست و شاید حتی بسته به نوع پوست حس آبرسانی آن بیشتر هم باشد. این سرم هم سریعا می تواند عطش یک پوست کم آب و خشک را فرو بنشاند و برای تامین منایع آبی و هیالورونیک پوست اقدام کند. این سرم وجه تمایز دیگری که دارد ویتامین ایی و نیاسینامید آن است که بسیار برای سلامت پوست حیاتی و سد دفاعی پوست را تقویت و محافظت میکنند.

در فرمول این سرم کپسولی پانتنول به همراه آمینو اسیدهای آرژنین، سرین، آلانین و ترئونین آورده شده است که به نظر یک کمپلکس ترکیبی خود ساخته از نوتروژینا باشد.که با شناختی که از این آمینو اسیدها داریم قطعا مزایای ضد پیری و ترمیم کنندگی خوبی ارائه میدهند. از جمله اینکه به شدت به تولید بیشتر لیپید های دوست داشتنی سد دفاعی پوست کمک میکنند.

ژل کرم و واتر ژل هیدرو بوست نوتروژینا

هر دوی این محصولات که پر فروش ترین های لاین هیدرو بوست نوتروژینا دارای بافت سبک و مناسب انواع پوست حتی پوست چرب و آکنه ای هستند درست همانند دو محصولی که در بالا درباره آنان صحبت کردیم. واتر ژل و ژل کرم با یک کوچولو تفاوت فرمول و تکسچر تقریبا مشابهی دارند. هر دو از آب و دایمتیکون و گلیسیرین به همراره یک مایع امولسیفایر تکی لایه ای (ستئاریل اولیوات و سوربیتان اولیوات) استفاده کرده اند. این مایع امولسیفایر لاملار دارای خواص ضد پیری و ضد قرمزی عالی است. واتر ژل تنها از کربومر برای خواص ژل بودنش استفاده کرده اما ژل کرم هم از کربومر و هم از بیز وکس سنتزی استفاده کرده است.

بیز وکس همان موم زنبور عسل است که در محصولات مراقبت شخصی به عنوان یک عامل غلیظ کننده، امولسیفایر و مرطوب کننده استفاده می شود. خاصیت نرم کنندگی، تسکین دهنده و نرم کنندگی فوق العاده ای دارد و به حفظ رطوبت پوست کمک می کند. مشکلی ایجاد نمی کند و منافذ را مسدود نمی کند، اما مجموعه ای از ویژگی های مثبت مانند خواص درمانی و ضد عفونی کننده را به فرمولاسیون می آورد.

نقد و بررسی آبرسان های نوتروژینا

از این رو میتوان نتیجه گرفت در شرایط خاص مثلا مواقعی که شخص نیاز به تسکین و رطوبت بهتر دارد ژل کرم را توصیه میکنیم. مثلا فردی که رتینول استفاده میکند یا کسی که سرم پیلینگ اوردینری استفاده میکند یا اینکه فرد علاوه بر دهیدارته بودن پوست دارای پوست خشکی است بهتر ست ژل کرم را توصیه کنیم. در سایر موضوعات هیچ تفاوتی در این دو محصول فوق العاده دیده نمی شود و حتی حس هم نمیشود چون بسیار به هم از هر نظر حتی از نظر تجربی و حسی به هم شبیه هستند.

هم ژل کرم و هم واتر ژل لاین هیدرو بوست نوتروژینا ، هر دو بر پایه ژل و تکسچر بسیار سبک حاوی دو ماده موثره تره هالوز گیاهی و سدیم هیالورونات هستند و در آنها هیالورونیک اسید ساده وجود ندارد. هر دو برای انواع پوست کم آب مناسب هستند و اینکه آیا فرد بعد از این دو نیاز به استفاده از مرطوب کننده روی آنها دارد یا نه به گواه متخصصین در اغلب مواقع نیاز نیست روی این دو کرم مرطو بکننده دیگری زده شود چون به اندازه کافی توان بلاک نمودن رطو بت درون پوست را دارند.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید:

4.4/5 - (11 امتیاز)

27 نظر در “نقد و بررسی لاین هیدرو بوست نوتروژینا

 1. Mahsa گفت:

  سلام برای پوست مختلط و مستعد اکنه کدوم گزینه بهتره ؟ ابرسان کپسولی یا واتر ژل ؟ ایا کپسولی قدرت ابرسانیش از واتر ژل بیشتره ؟؟

  1. سلام مهسا جان از نظر آبرسانی هر دو مثل هم اند ولی کپسولی خواص بسیار بیشتری دارد. واتر ژل هم بسیار تکسچر سبک تری دارد که ممکن است از این نظر محبوبیت بیشتری داشته باشد. زمانی که شما رتینول یا اسید های لایه بردار استفاده میکنید بهتر است که واتر ژل را در اولویت قرار ندهید. با تشکر از شما

 2. ستایش گفت:

  سلام خانم دکتر .من خانمی ۴۴ ساله هستم که جدیدا صورتم خیلی جوشهای زیر پوستی میزنه ولک حاملگی هم دارم وبعد از حمام پوست صورتم حالت کشیدگی داره که باید مرطوب کننده بزنم ودهیدراته هستش.به نظر شما کدام آبرسان نیتروژینا رو بخرم.کرم ژل یا واتر ژل؟خیلی ممنون

  1. دکتر شبنم فریدفر گفت:

   سلام عزیزم شما ابتدا شوینده حمام و صورتت رو تغییر بده . سرم کپسولی البته کرم حلزون کوزارکس برای شما بهتر است. برای جوش ها و لک بارداری بهتره هر شب آزلائیک اسید اوردینری بزنید. البته امیدوارم برای لک های بارداری زیر نظر پزشک تحت درمان باشید. با تشکر از شما

 3. مریم گفت:

  سلام من برای خرید بین ژل کرم نوتریژینا با سرم کپسولی موندم
  پوستم خشکه و کمی دهیدراته، می شه بفرمایید کدوم رو پیشنهاد می کنید

  1. دکتر شبنم فریدفر گفت:

   سلام مریم جان بین این دو محصول قطعا برای شما سرم کپسولی بهتر خواهد بود . البته که گزینه های دیگری هم برای شما مانند مرطوب کننده رپلنیش سیمپل هست که مقرون به صرفه تر نیز هست. با تشکر از همراهی شما

 4. ريحانه السادات شهيدي گفت:

  سلام من از ابرسان كپسولي نوتريژينا هيدروبوست canlandiriciاستفاده ميكنم صورتم جوش هاي چركي يزرگي زده ايا علت اين جوش ها بِه خاطر اين ابرسان هست پوست صورتم هم چرب هست

  1. سلام خانم شهیدی مگر اینکه فیک و یا فاسد باشد. سایر اجزای روتین خود را بررسی کنید و حتی ممکن است از وضعیت هورمونی شما باشد. چون سرم کپسولی نوتروژینا واقعا محصول خوبی است. با تشکر از شما

 5. زهره گفت:

  سلام و عرض ادب. خانم دکتر متاسفانه دقیقاً کامنت مهشاد جان برای من هم صادق هست. منتها من به گردنم هم میزنم اما برای گردنم مشکلی پیش نیومده تا حالا. توی بازو هم تست کردم، مشکلی نبود. حالا چیکار باید کرد، دیگه به صورتم نزنم؟ 😔

  1. سلام زهره جان برای شما هم همون پاسخ مهشاد جان را دارم به علاوه اینکه کسانی که محصولات جار یا همان کاسه ای استفاده میکنن باید مراقب باشند انگشت تمیز بهش بزنن چون زود آلوده میشود. امیدوارم مشکلتون حل بشه و سعی کنید از جای معتبر همیشه خرید کنید که احتمال فیک بودن و فاسد بودن محصول به صفر برسد. با تشکر

   1. زهره گفت:

    سپاس از لطف و بزرگواری شما که وقت میذارید. ممنونم. چشم، به نکته ی انگشت تمیز دقت نکرده بودم. از جلفا و به صورت اینترنتی خریدم. محصولی که استفاده میکنم ژل کرم اسلیپینگ هیدوروبوست هست. بازم ممنون از پاسخگویی عالیتون. سلامت و پیروز باشید🙏🌸

 6. مولوی گفت:

  سلام روزتون بخیر برای پوست چرب که دهیدراته شده مناسبه استفاده کنم؟؟

  1. سلام خانم مولوی عزیز بله کل محصولات لاین هیدروبوست نوتروژینا برای شما مناسب است. بازم سوالی بد در خدمتم

 7. سلماسی گفت:

  وقت بخیر خانم دکتر
  بهترین روش استفاده ازین مخصولات برای سن ۶۴ سال چیست؟
  سپاس🙏🏻🌷

  1. سلام خانم سلماسی عزیزم / روشن خاصی ندارند اینا همه آبسان و مرطوب کننده هستند و بعد از هر بار شستن صورت میتونید بدون محدودیت استفاده کنید. اگر سرم و یا لایه بردار دارید که اول اونا رو بزنید بعد این هایدروبوست ها رو روی اونا بزنید. بازم سوالی بود در خدمتم

   1. سوسن سلماسی گفت:

    خانم دکترعزیز من ۶۴ سالمه کدام سرم برای پوست من مناسب تره ، سرم کنسانتره هیدرو بوست یا سرم کپسولی نوتروژینا؟
    دررمورد لایه بردار چه توصیه ای دارید؟

    1. سلام خانم سلماسی عزیز ؛ شما سرم کپسولی استفاده کنید و ژل کرم برایت بوست نوتروژینا و نیازی به لایه بردار ندارید چون برایت بوست خودش لایه بردار هم هست. بازم سوالی بود در خدمتم

     1. رابعه گفت:

      سلام خانم دکتر،خسته نباشید،بهم گفتین توچت بهتون پیام بدم ،یعنی کجا؟؟

     2. سلام پایین سمت راست سایت یک پیام هی میاد اون چت سایت است. بازش کن پیام بده. با تشکر

 8. کیهانه گفت:

  سلام..میخواستم ببینم از دو سرم لیفت نوتروژینا و سرم لیفت دکلره کدامیک بهتره….میخام سرم فقط خاصیت لیفت داشته نه ضد چروک..کدام را باید استفاده کنم…

  1. سلام کیهانه جان / تفکیکی که در ذهن شما از دو مفهوم ضد چروک و لیفت هست صحیح نیست. احتمالا دارید به کلمه لیفت روی محصولات توجه میکنید. سرم های ضد چروک و لیفت همه در یک طبقه بندی قرار میگیرند. بین این دو سرم، شما دیکلیر رو بگیرید. مرسی از حضور شما

 9. مهشاد گفت:

  سلام من دو روزه ژل کرم لاین هیدروبوست نوتروژینا رو میزنم اول یکم سوزش داشت و الان جوشای ریز روی گونه م زده باید مصرفشو قطع کنم؟

  1. سلام ژل کرم هیدروبوست نباید اینجوری باشه . یا شما بهش حساسی و یا محصول فاسد است و فیک است. بهتره استفاده نکنید. روی قسمت داخلی بازوت تست کن ببین چه واکنشی داره . و بدید به یکی دیگه از اعضای خانواده هم تست کنه. بازم سوالی بود در خدمتم

  2. امانی گفت:

   سلام خسته نباشین من ژل کرم نوتریژینا خرید شب به صورتم زدم عالی باحس خوب خوابیدم صبح که دست کشیدم به پوستم دیدم پوسته پوسته ولایه لایه های ریزی برداشته میشه از پوستم آیا هرروز اینجور لایه لایه بشه برای پوست ضرر ندارد ؟؟

   1. سلام دقیقا کدوم ژل گرم نوتروژینا رو استفاده میکنید؟ تاریخ انقضا رو چک کردید؟ چون لاین هیدروبوست باشه نباید اینجور اتفاقی بیوفته. اگر بیشتر از دو سه روز ادامه داشت توی چت پیام بدید تا ببینم کلا توی روتین دیگه چه چیزایی دارید میزنید. با تشکر

 10. karimileila گفت:

  توضیحات کامل بود ممنون

  1. سلام و تشکر از توجه شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مقالات هم نگاهی بیاندازید!

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو
داروشناسی
دکتر شبنم فریدفر

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو

یکی از نگرانی ها در مورد سلامت مکمل فیتو موضوع جمع شدن قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو است که بخصوص

فروشگاه
منو
0 مورد سبد خرید