به وب سایت رسمی دکتر شبنم فریدفر خوش آمدید!

علمی خرید کنید!

بهترین مکمل ریزش مو خارجی کدام است؟

دکتر شبنم فریدفر

دکتر شبنم فریدفر

داروساز کازمتیک | دانشگاه تهران
بهترین مکمل ریزش مو خارجی کدام است؟
آنچه در این مقاله میخوانیم :

رایج ترین پرسش افرادی که به نوعی با ریزش مو درگیر هستند این است که بهترین مکمل ریزش مو خارجی کدام است؟ و با چه معیاری ما میتوانیم مکمل تغذیه ای مناسب برای کمک به رشد مو و توقف ریزش مو را  انتخاب کنیم.در اینجا ما به نقش مکمل های تغذیه ای در مهار ریزش مو و رویش مجدد مو به صورت مختصر و مفید خواهیم پرداخت و معرفی مختصر و مفیدی هم از بهترین مکمل ریزش مو یا بهترین مکمل های ریزش مو خواهیم داشت.

اغلب افراد مبتلا به ریزش مو این سوال را نیز در ذهن می پرورانند که آیا مکمل های غذایی می توانند به بازیابی رشد مو یا حتی جلوگیری از ریزش مو کمک کنند. در این میان بسیاری از مبتلایان به ریزش مو به امید آنکه این مکمل ها بتواند به آنها کمک کند، بدون مشورت با متخصص پوست و داروساز خود شروع به مصرف مکمل های تغذیه ای برای تقویت مو میکنند.

فولیکول های مو از نظر متابولیک فعال ترین سلول ها در بدن هستند و سرعت تکثیر آنها از تمام سلول ها بالاتر است از این رو رشد مو ممکن است تحت تاثیر سو تغذیه، کمبود کالری و پروتئین و همچنین کمبود ریزمغذی ها باشد. به زبان ساده تر کمبود مواد مغذی ممکن است بر ساختار مو و رشد مو تأثیر بگذارد. این اثرات روی رشد مو اغلب عبارتند از تلوژن افلوویوم حاد (TE)، که معمولا با کاهش مصرف پروتئین و کاهش وزن ناگهانی بروز میکند درست همانند ریزش مو پس از ابتلا به ویروس چینی است. همچنین آلوپشیا پراکنده در کل سر که در شرایط کمبود نیاسین یا همان ویتامین ب 3 مشاهده می شود. مطالعات همچنین ارتباط بالقوه ای بین کمبود تغذیه ای و TE مزمن، آلوپشیا آندروژنتیک (AGA)، ریزش موی الگوی زنانه (FPHL) و آلوپسی آره آتا (AA) را گزارش کرده اند.

ریزش مو وضعیت و یا به عبارتی یک اختلال شایع است و حدود 50 درصد از مردان و زنان تا نزدیک به سن 50 سالگی تحت تأثیر ریزش مو قرار می گیرند. بسیاری از مکمل های غذایی به عنوان درمان ریزش مو به بازار عرضه می شوند.علی رغم تلاش بازاریابان به صورت انبوده در سطح مارکت و حتی سوشیال مدیا که گاهی حاوی ادعاهای غیر علمی و اغواگرانه ای است که متقاضی و شخص مبتلا به ریزش مو را گمراه میکند، داروسازان و متخصصان پوست و مو باید بتوانند با بررسی شرح حال فرد بیمار مبتلا به ریزش مو و با استناد به شواهد علمی اثبات شده بهترین مکمل تغذیه ای که بتواند بیشترین کمک را به ایشان نماید را توصیه نمایند.

بهترین مکمل ریزش مو خارجی کدام است؟

راهنمای انتخاب بهترین مکمل ریزش مو خارجی در سایت دکتر شبنم فریدفر

موضوع مهمی که باید متخصصان و داروسازان در نظر داشته باشند و تلاش نمایند که این موضوع را بازنشر نمایند تا از انتشار اطلاعات غلط جلوگیری شود این است که چنین مکمل هایی همیشه بی خطر نیستند و چه بسا در مواقعی که نادرست توصیه و مصرف شوند میتواند خطرناک نیز باشند و ریزش مو را بدتر نماید.

برای مثال زمانی که فرد ویتامین آ بیش از حد مصرف نماید و یا حتی سلنیوم و یا ویتامین ایی در صورت مصرف بی رویه میتواند خود عامل ایجاد ریزش مو شوند. به این موضوع به وضوح در سایت انجمن درماتولوژی امریکا هم اشاره شده است. اغلب متخصصان بر این باور هستند که بهترین مکمل ریزش مو آن است که حاوی ویتامین آ و سلنیوم و حتی ویتامین ایی نباشد چون به نظر میرسد شواهد علمی زیادی از این سه حمایت نمیکنند.

در بسیاری از موارد که دیده میشود مکمل دهی بیمار با ویتامین آ و ایی و سلنیوم بازخوردهای مثبتی روی ریزش مو دارد بر اساس حالتی است که بیمار کمبود آن سه را داشته باشد و عموما در ادبیات پزشکی مطالعات اثرات مکمل دهی در افراد بدون کمبود های تغذیه ای زیاد وجود ندارد.

البته تشخیص اینکه فرد مبتلا به ریزش مو دقیقا با کمبود چه ویتامین و یا ریز مغذی مواجه است سخت و گاهی به آزمایشات پاتوبیولوژی و بررسی اجمالی لایف استایل ایشان دارد. لذا معمولا متخصصان میتوانند با دقت بالایی بهترین مکمل ریزش مو متناسب با وضعیت فرد توصیه و تجویز نمایند.

بهترین مکمل ریزش مو در جهان کدام است؟

با قدمت ترین برند مکمل ریزش مو در جهان که از خیابان شانزلیزه به جهان معرفی شد بدون شک بهترین مکمل ریزش مو در جهان هم هست. این مکمل بدون شک مکمل فیتو فانر است. فرمولاسیون اختصاصی و منحصر به فرد آن که ناشی از سالها تجربه و مطالعه پاتریک الس بنیانگذار فیتو است باعث شده این مکمل ریزش مو در جهان بازخورد های مثبت و رویایی زیاده داشته باشد. میتوانید نقد و بررسی مکمل فیتو فانر را برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آن مطالعه کنید. ترکیبات جذاب و ارگانیکی که در این مکمل وجود دارد به جرات میتواند تمام عوامل کمبود تغذیه ای برای داشتن فولیکول سالم و پوست سر سالم را جبران و ویتامین ها و ریز مغذی ها را تامین کند. مکمل فیتو برای انواع الگوی ریزش موی زنانه و مردانه مناسب است. تفاوتی ندارد که شما ریزش موی آندروژنیک (ارثی) دارید و یا ریزش مو ی تلوژن افلوویوم در هر حالت مکمل فیتو میتواند گزینه اول برای انتخاب بهترین مکمل ریزش مو برای شما باشد.

مکمل فیتو

مکمل فیتو یک مکمل تغذیه ای طراحی شده توسط برند فرانسوی فیتو برای تقویت مو و ناخن ها است. این مکمل دارای فرمولاسیون کاملا طبیعی حاوی عصاره گیلاس باربادوس برای تامین محتوای فلاونوئیدی و ویتامین سی، مخمر آبجو برای تامین محتوای ویتامین های گروه ب، روغن هویج، روغن گل گاوزبان، روغن سبوس برنج و روغن گل گاوزبان برای تامین محتوای اسیدهای چرب ضروری، پودر بامبو برای تامین محتوای سیلیس و زینک به فرم آمینو اسیدی برای مهار DHT است. مکمل فیتو قدیمی ترین و بهترین مکمل در جهان برای رفع ریزش مو و رویش مجدد مو است که بالاترین بازخورد مثبت را دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر مقاله نقد و بررسی مکمل فیتو را مطالعه نمایید.

1 عدد
2 عدد

بهترین مکمل تقویت مو امریکایی کدام است؟

برند افترایو (afterave) یک برند تولید کننده قدرتمند نوتریکازمتیک و نوتراسیوتیکال امریکایی است که براحتی همه رقبا را پشت شنل قرمز خود قرار داده است. آنها دکتر استرنج دنیای نوتریکازمتیک امریکا هستند که با شعار “علم جادو نیست” توانسته اند با تکیه بر فرمولاسیون های قدرتمند مبتنی بر علم و کیفیت بالا سایر برندهای امریکایی را عقب برانند. کمپانی  Afterave Essentials مکمل‌های تغذیه‌ای طبیعی و برتر را برای داشتن یک سبک زندگی سالم، ظاهر زیبا و محافظت از سیستم ایمنی بدن ارائه می‌کند.

مکمل های افترایو توسط دانشمندان کالیفرنیایی با استفاده از مواد اولیه های پیشرفته، علمی و ارگانیک تولید میشوند. این کمپانی دو مکمل مو شاخص دارد که یکی از آنها مکمل سائوپالمتو است و دیگری که محبوبیت بیشتری دارد مکمل هیر بیاند است. این دو مکمل تفاوت معنا داری در ترکیبات دارند و کاملا مشخص است که هیربیاند بسیار مکمل تقویت مو قوی تری است. دوز ترکیبت و تنوع ترکیبات موجود در آن به طرز عجیبی چشمگیر و قدرتمند است. مکمل هیربیاند علاوه بر مناسب بودن برای ریزش مو آندروژنیک برای وضعیت های تلوژن افلوویم ناشی از ابتلا به کووید-19، جراحی، زایمان، شوک روحی و هر عامل دیگری نیز مناسب است.

معمولا شدت و پراکنده بودن الگوی ریزش مو در نوع تلوژن افلوویم بسیار شدت بالاتری از انواع آلوپسی مانند آندروژنیک دارد لذا هیربیاند در این مواقع میتواند نجات بخش باشد. این مکمل حاوی ده ترکیب اختصاصی خود در فرمول خود است که علاوه بر سایر ویتامین ها و ریز مغذی های رایج در فرمول قرار داده شده است که در گالری عکس های اسلایدی زیر میتواند 24 ترکیب موجود در هیر بیاند را مطالعه کنید.

افترایو اعتقاد دارد هر دوی این مکمل ها برای بهبود ریزش مو و تحریک رویش مجدد مو برای همه انواع مو مناسب است البته قرص ها از پاستیل ها قدرتمند تر هستند از جمله اینکه چندین عصاره گیاهی اضافه تر و در چندین مورد دوز ویتامین ها و ریز مغذی های آن بیشتر است. فقط اگر تمایل دارید مکمل شما پاستیلی باشد میتواند از هیر دیلی استفاده کنید. اما واقعیت این است که هیر باند ترکیبات بیشتر و در دوز های بالاتری را دارد. فقط در بیوتین است که هیر دیلی دوز بیشتری دارد. البته در موارد خاص دیگری زینک در هیر بیاند هم دوز بالاتری دارد هم فرم مولکولی آن از هر نظر بهتر و برتر است.

پس اگر شما ریزش موی با الگوی زنانه دارید که تار موهای شما نازک شده و ریزش موی شما محدود به نقاط خاصی مانند خط فرق سر است و یا رویش موی شما کم است میتوانید هیر دیلی را انتخاب کنید. اما اگر ریزش موی آندروژنیک با الگوی مردانه دارید بهتر است مکملی که زینک بالاتر و بهتری دارد مانند هیر بیاند و فیتو فانر را انتخاب کنید.

در سال 2023  شرکت افترایو اسم هیردیلی را به بیوتی الگوریتم تغییر داده است یعنی اگر شما قبلا مصرف کننده پاستیل هیر دیلی بوده اید اکنون باید پاستیل بیوتی الگوریتم را تهیه کنید. دقت کنید فرمولاسیون همان است فقط اسم را تغییر داده اند.

بهترین مکمل ریزش موی الگوی زنانه (FPHL)کدام است؟

ریزش موی الگوی زنانه (FPHL) رایج ترین الگوی ریزش مو در زنان است که بیشتر در سنین بالای 40 سال و در یائسگی به صورت گسترده تری شروع میشود. این الگوی ریزش ژنتیکی است و زنان ژن آن را از والدین خود به ارث میبرند. به دلیل اینکه این مدل از ریزش مو پس از یائسگی بسیار رواج دارد ثابت شده که هورمون ها در آن نقش برجسته ای دارند.

بروز این نوع ریزش مو ممکن است در سنین پایین تر از 40 سال نیز رخ دهد و معمولا بهتر است درماتولوژیست (متخصص پوست و مو) فرد را معاینه و ابتلای وی به این الگوی ریزش مو را تایید کند. درماتولوژیست ها متخصص تشخیص نوع ریزش مو و درمان آن هستند اما گاهی شرایط به گونه ای است که نشانه های این الگوی اف پی اچ ال در یک زن خیلی مشهود است و توسط یک کازمتیک فارماسیست هم تشخیص داده میشود.

در اف پی اچ ال ، ریزش مو همراه با کم پشت شدن مو، کاهش نرخ رشد مو همراه است اما ریزش در این الگو پراکنده نیست یعنی کل سر را درگیر نمیکند و بیشتر خط فرق سر و خط پیشانی و شقیقه  هستند که موهای آن کم پشت تر میشود. اما برخلاف الگوی مردانه خط پیشانی عقب نشینی نمیکند. این وضعیت همیشه پیش رونده است ولی زنان مانند مردان در این الگوی زنانه کچل یا به صورت محترمانه تر طاسی را تجربه نخواهند کرد. در مراحل اولیه موها در ناحیه میانی سر شروع به نازک و کم تراکم شدن می نماید و به تدریج با پیشرفت بیماری، ورتکس (همون گردابه وسط سر) درگیر شده و در مراحل پیشرفته کف سر به وضوح نمایان می شود.

در این الگوی ریزش مو ی زنانه نسبت آناژن به تلوژن بسیار نزدیک به عدد یک است یعنی تعداد تار موهایی که در حالت استراحت هستند و می خواهند بریزند به طرز بدی زیاد است و ممکن است با تعداد تار موهایی که در حال رشد هستند برابر و حتی بیشتر شود. البته اگر بیشتر شود شخص با سفیدی کف سر بیشتری مواجه خواهد شد ولی طاس نمیشود.

اما اتفاق بدی که علاوه بر کم پشت شدن خط فرق سر و پیشانی و شقیقه ها رخ میدهد نازکی گسترده تار موها است و اگر درمان سریع انجام نشود این نازک شدن تار مو ها به سرعت زیاد و گسترده میشود.

با استناد به لیست ترکیبات مکمل های موجود در بازار تخمین زده میشود که مکمل های هیر بیاند و سائوپالمتو از برند افترایو بتوانند بهترین نتایج بهبودی را در ریزش موی FPHL داشته باشند. مکمل هیربیاند خود حاوی سائوپالمتو است پس استفاده از آن میتواند از سائوپالمتو برای ریزش الگوی زنانه بهتر باشد چون سایر زیر مغذی ها و ویتامین های مورد نیاز نیز در آن حضور دارند. برای مثال اینوزیتول و کولین از نقاط بارز مکمل هیربیاند برای ریزش موی الگوی زنان است که موها نازک میشوند و یا ممکن است سندرم تخمدان پلی کیستیک در آن دخیل باشد. مکمل دیگری که میتواند در این نوع ریزش به بانوان کمک کند مکمل بیوتی الگوریتم است که به جرات بهترین مکمل نوتریکازمتیک جهان است که ترکیبات آن بسیار متنوع و فوق العاده است.

مکمل آناکپس برای رشد سریع موی سر

مکمل آناکپس دوکری برای الگوی ریزش موی زنانه (FPHL) یا اف پی اچ ال در در آن رشد مو تقریبا متوقف میشود و همه موها بیشتر در حال استراحت (تلوژن) هستند یک از گزینه های خوب برای رشد سریع موی سر است.

زنان مبتلا به این الگوی ریزش موی زنانه یا FPHL میتوانند مکمل آناکپس دوکری را استفاده کنند. این قرص یک مکمل تخصصی برای نازک شدن تار مو و ناخن که به طرز قدرتمندی میتواند نسبت تعداد موهای در حال رشد را به موهای در حالت استراحت بالا ببرد.

اثر بخشی مکمل آناکپس دوکری در مطالعات بالینی بر روی بیمارن 90 درصد گزارش شده است. بیماران پس از استفاده شاهد بهبودی استحکام، ضخامت، حجم و تراکم موهای بیشتری بوده اند. آناکپس دوکری محتوای آمینو اسیدی مورد نیاز برای تولید کراتین مو و ناخن را فراهم میکند. همچنین آهن مورد نیاز زنان در طول روز را تامین میکند چون برای سلامت فولیکول مو بسیار حیاتی است. آناکپس دوکری فرانسوی حاوی بیوتین  و ویتامین ب 3 برای تحریک رویش مجدد مو ها است. ویتامین ایی روزانه بدن را نیز تامین میکند تا از آسیب اکسیداتیو فولیکول مو که در ریزش موی الگوی زنانه رایج است جلوگیری کند.

مکمل آناکپس دوکری حاوی ویتامین ب6 به میزان نیاز روزانه یک زن است که میتواند به بهبود تعادل هورمونی فرد کمک کند تا عدم توازن هورمون که عاملی برای گسترش اف پی اچ ال است را از میان بردارد.  پس اگر شما یک زن هستید که دچار الگوی ریزش زنانه هستید و تارموهای شما نازک، و بدون رشد است و خط فرق سر و شقیقه های شما کم پشت شده است میتوانید مکمل دوکری را هم انتخاب کنید.

بهترین مکمل تقویت مو تحت لیسانس در داخل ایران

مکمل پیلفود کمپلکس مو و ناخن تولید لابراتوار سراپامیس اسپانیا است که در ایران فقط بسته بندی میشود چون خیلی بدیهی است که قابل تولید با امکانات ایران نیست. پس با توجه به اعتبار برند پیلفود بدون شک بعد از برندهای فوق بهترین مکمل ریزش مو در مارکت ایران است. این بهتر بودن قطعا بخاطر کیفیت و لیست ترکیباتی است که دارد.

مکمل پیلفود کمپلکس دوز بالایی ال سیستین دارد که با عصاره ارزن همراه شده است و یک کمپلکس انحصاری برای این فرمول به حساب می آید. ال سیستین ریزش مو را برعکس میکند چون به انتقال زینک و آهن به فولیکول مو کمک میکند. عصاره ارزن نیز از تکثیر سلولی فولیکول مو حمایت میکند که خیلی موضوع حیاتی است.

گاما لینولنیک اسید در این مکمل نکته جذاب آن است که به گردش خون بهتر و مهار DHT کمک میکند و میتواند نرخ نفوذ پوستی را افزایش دهد برای همین به جذب مواد موثره تونیک های ضد ریزش مو کمک میکند.

مکمل پیلفود آبی چون صورتی هم داره و با این نوع آبی متفاوت است. خلاصه اینکه این مدل آبی حاوی ال متیونین است دقیق همانند مکمل آناکپس دوکری میتواند به ریزش موی الگوی زنانه کمک کند.

مکمل پیلفود آبی حاوی ویتامین ایی و مس است که به سلامت پوست سر برای رشد موهای سالم تر کمک مکینند و همچنین به ریزش موی الگوی زنانه نیز کمک زیادی خواهند کرد. منگنز موجود در این مکمل که مسئول تولید آنزیم های آنتی اکسیدان است به شدت به ریزش مویی که باعث نازک شدن و شکننده شدن موها نیز شده کمک میکند.

پیلفود آبی حاوی ژلاتین نیز هست که نشان داده شده برای ضخامت بخشیدن به تار مو در همه انواع ریزش مو اعم از الگوی زنانه و حتی آندروژنیک و و تلوژن افلوویوم موثر است. این مکمل آهن و زینک مورد نیاز را نیز تاین میکند و از این نظر یز برای ریزش موی ارثی یا همان آندروژنیک ایده آل است. از دیگر مکمل های خوب مارکت ایران میتوان به مکمل های یوروویتال اشاره کرد که بسیار متنوع و کاربردی هستند.

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید:

4.9/5 - (78 امتیاز)

62 نظر در “بهترین مکمل ریزش مو خارجی کدام است؟

 1. بهنوش گفت:

  سلام، وقت بخیر
  در رابطه با کپسول آناکپس اکسپرت ازتون سوال داشتم، این کپسول موجب رویش موی زائد میشه؟

  1. سلام بهنوش جان پاسخ خیر است و باید بدانید هیچ مکمل توقیت مو باعث رشد موی زائد نمیشود. رشد موی زائد به یک سری عوامل دیگر بستگی دارد که مکمل های ضد ریزش مو نقشی در آن ندارند. با تشکر

 2. علیرضا گفت:

  سلام و عرض ادب، سوالی که داشتم برای ریزش موی شدیدی که دارم و زیر نظر پزشک هم هستم میخواستم نظر شمارو راجعبه مکمل نورکرین آقایان بدونم خیلی شنیدم ازش تو ایران خیلی محدود و من مشکلی از بابت تهیش ندارم از خارج از کشور فقط نظر شمارو میخواستم بدونم، با تشکر

  1. سلام علیرضا ی عزیز به نظر باید مکمل خوبی باشد البته با جزئیات نرفتم تاییده های علمی ترکیبات اش رو خارج از اطلاعات خود برند چک کنم. ولی فرمولش و برندش برخلاف برندهای دیگر انگلیسی کاملا منطقی و معقول است. از خارج از یاران تهیه اش کنید فکر نمیکنم ضرر کنید و حتما اثر خوبی خواهد داشت. با تشکر

 3. خارجی گفت:

  سلام خانم دکتر من حدودا یکساله ماینوکسیدیل خارجی استفاده میکنم
  میشه روند کنار گذاشتنش رو بگین به چه صورته چون میخام با تونیک جایگزین کنم

 4. حسینی گفت:

  سلام.خانم دکتر من تنبلی تخمدان و ریزش مو ورشد موهای زائد دارم،برای ریزش مو میخواستم مکمل فیتو رو خریداری کنم اما یه جا خومندم که نوشته بودین برای کسانی که تنبلی دارن ساوپالمتو مناسبه ،حالا به نظرتون کدوم یکی رو خریداری کنم؟

  1. دکتر شبنم فریدفر گفت:

   سلام خانم حسینی عزیزم بله برای شما مکمل سائوپالمتو و مکمل هیربیاند بهتر است. هیربیاند اثر سریع تر و بهتری داره ولی از نظر اقتصادی هزیته اش نسبت به سائوپالمتو خیلی بالاتر است. با تشکر از شما

 5. جواد قلی پور گفت:

  سلام خسته نباشید سوال خیلی مهمی که تو ذهن من هست تخفیفات خیلی زیاد و عجیب مکمل ها در برخی از داروخانه های اینترنتی هست. تخفیفاتی در حد 70 درصدی!!!!!!!!!! من بارها خرید کردم و تاریخ انقضای بالایی هم داشتن ولی از نظر خودم تاثیری ندیدم آیا قیمتشون با میزان اثرگذاری ارتباط داره؟؟؟ اونوقت چرا داروخانه های معمولی حتی یک ریال هم تخفیف ندارن ممنون از راهنمایی‌های مهربانانه شما

  1. دکتر شبنم فریدفر گفت:

   سلام جواد عزیز داروخانه ها تمام امور تجاری شون به صورت فاکتور رسمی است و طبق قانون نه میتونن و نه توان تخفیف دارند. فروشندگان در بازار آزاد برای رقابت ممکن است دست به هر نوع استراتژی بزنند و حتی گاهی بجای اینکه برای تبلیغات هزینه کنن میان تخفیف نجومی میدهند. در دیجی کالا اغلب حراج کردن و با ضرر فروختن رایج است تا بتوانند اسم شون رو بیارن بالای لیست و از دیجی امتیازاتی بگیرند و گردش مالی ایجاد کنند. اینکه شما از مکملی نتیجه نگرفتید دلیل بر بد بودن اون و یا فیک بودن اون نیست البته که کیفیت ها متفاوت است اما اثر بخشی محصولات خوراکی و موضعی روی هر فردی نتایج متفاوت دارد. با تشکر

 6. امیرحسین عظیمی گفت:

  سلام وقت بخیر.من ۳۱ سالمه ریزش مو ارثی دارم و پِسِ سرم کم پشت شده و خط شقیقه هام عقب رفته نزدیک به ۲ ساله که شروع شده. این نکته رو هم بگم که پوست سرم مبتلا به درماتیت سبورئیک هست که همینم باعث ریزش موم شده. ولی عامل اصلیش همون آندروژنیک هست. لطف میکنین پیشنهادتونو بگین. فقط لطفا بر اساس تجربه ها و صادقانه باشه و نه بر اساس محصولات موجود خودتون. جسارت نشه چون اکثر افراد تخصصی نظر نمیدن. مهم هم نیست که اون محصول تو ایران موجود باشه یا نباشه، نهایت سفارش میدم. راستی لطف کنین نظرتون در مورد مکمل رینفولتیل ایتالیایی و محلول ؟؟؟؟؟؟ که ایرانیه بگین هر دو برای درمان ریزش ارثی هست.

  1. دکتر شبنم فریدفر گفت:

   سلام امیر حسین عزیز نکته مهم این است برخلاف فروشگاه های دیگر ما سعی کردیم در حد توان محصولات خوب و تخصصی تری توی سایت داشته باشیم و اگر هم اونا رو پیشنهاد دادیم شما میتونید از جای دیگر تهیه کنید و لزومی ندارد حتما از ما خرید کنید. در مورد تجربه ما از تجربه ای که علم در اختیارمون گذاشته است استفاده میکنیم. برای ریزش موی ارثی شما باید همیشه از مکمل و تونیک استفاده کنید و این یک اصل است که نمیتونید دورش بزنید. توصیه میکنم مکمل فیتو را 4 ماه مصرف کنید و همزمان از شامپو و تونیک مینوتا سریتا استفاده کنید. محصولات سریتا رو ما نداریم و مکمل فیتو هم میتونید از جای دیگری تهیه کنید. اون مکملی که فرمودید هم خوب است ولی در مورد اون محلول نظر مثبتی ندارم. با تشکر از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مقالات هم نگاهی بیاندازید!

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو
داروشناسی
دکتر شبنم فریدفر

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو

یکی از نگرانی ها در مورد سلامت مکمل فیتو موضوع جمع شدن قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو است که بخصوص

فروشگاه
منو
0 مورد سبد خرید