نقد و بررسی سرم آلفا آربوتین اوردینری

دکتر شبنم فریدفر

دکتر شبنم فریدفر

داروساز کازمتیک | دانشگاه تهران
سرم آربوتین 2% و هیالورونیک اسید اوردینری
آنچه در این مقاله میخوانیم :

در این مقاله قبل از اینکه به نقد و بررسی سرم آلفا آربوتین اوردینری بپردازیم یک معرفی کوتاهی از برند اوردینری خواهیم داشت و سپس به سرم آربوتین 2% + هیالورونیک اسید اوردینری خواهیم پرداخت. اوردینری یکی برندهایی است که عملا تاثیر گذاری مستقیم و تحول آمیزی در مارکت محصولات کازمتیک مراقبت از پوست داشته است به طوری که با فرمول های خاص خود توانسته دید وسیعی به مصرف کنندگان و البته وسواس خاصی را به آنها تزریق کند. سرم های این برند شاخص ترین محصولات و البته می توان گفت جذاب ترین آنها هستند.

از نظر من فرمولاسیون های در عین سادگی با کیفیت بالا، بسته بندی های جذاب و حتی قیمت مناسب از دلایل محبوبیت اوردینری است. لازم به ذکر است قیمت های محصولات اوردینری در مارکت جهانی بسیار مناسب و جذاب است گرچه به دلیل وضعیت اقتصادی بد و سقوط ارزش پول کشورهایی در جهان همچون ایران، ونزوئلا و … همین قیمت های مناسب اوردینری برای مصرف کننده ی ایرانی به نسبت درآمدشان نرخ بالایی خواهد بود. یک از این سرم های محبوب اوردینری ، سرم آربوتین 2% و هیالورونیک اسید است.

مزایای آلفا آربوتین برای پوست

ایزومر آلفا آربوتین از نظر اثر بخشی از خود آربوتین و ایزومر بتا آربوتین قدرتمند تر و البته گران قیمت تر است. برای آن دسته از دوستان که نمی دانند آربوتین چیست باید عرض کنم که آربوتین یا بهتر است بگوییم ایزومر آلفا آربوتین از انگور خرس یا bearberry بدست می آید. این ماده در پوست به گلوکز و هیدروکینون تجزیه می شود و پر واضح است که می تواند اثر بخشی همچون هیدروکینون در کاهش لک داشته باشد با این تفاوت که اصلا همچون هیدروکینون سمیت و ریسکی برای سلامت مصرف کننده ندارد.

خرید : سرم آلفا آربوتین اوردینری

آلفا آربوتین منفعت بزرگی که دارد کاهش تولید ملانین است به این ترتیب منجر به کاهش رنگدانه سازی پوست می شود که به رفع مشکلات لک های تیره، قهوه ای، لک ناشی از جوش، لک آفتاب و پوست تیره شده کمک میکند.

آلفا آربوتین دارای بیشترین اثر مهار کننده ی آنزیم تیروزیناز است آنزیمی که مسئول اصلی فرایند تشکیل لک در پوست است و امروزه بسیاری از مواد موثره ضد لک بر اساس مهار همین آنزیم عمل میکنند.

در صنعت کازمتیک رایج است که برای هر ماده موثره ای حد استانداردی برای استفاده در فرمول ها وجود دارد البته این میزان به سایر ترکیبات داخل فرمول نیز بستگی دارد. برای آلفا آربوتین این حد استاندارد 1% است اما اوردینری در این سرم آربوتین 2% و هیالورونیک اسید از مقدار 2% استفاده کرده است یعنی بیشترین میزانی که طبق قانون می شود از آلفا آربوتین استفاده کرد. البته قابل ذکر است کمیته علمی ایمنی مصرف کنندگان SCCS بکار گیری غلظت بیش از ٢ درصد آربوتین آلفا در کرمها و سرم های صورت را ممنوع کرده است برای همین اوردینری از 2 درصد استفاده کرده است.

این موضوع می تواند برای مصرف کنندگانی که در اصطلاح عامیانه و غیر علمی که رایج شده، دنبال یک محصول قوی برای رفع لک هستند نوید بخش باشد چون میزان عامل ضد لک در این سرم اوردینری ماکزیمم مقدار ممکن است.

خرید : سرم آلفا آربوتین اوردینری

آلفا آربوتین از جمله مواد موثره ای است که کل تن پوست را مورد هدف قرار میدهد و باعث روشن شدن کل پوست می شود. این ماده موثره به طور ویژه ای لک ناشی از پیری (age spots)، کک و مک و لک ناشی از آفتاب را کاهش میدهد. اعتقاد بر این است که سرم ها و کرم های آربوتین موثرترین گزینه برای کاهش کک و مک است.

نقد و بررسی سرم آربوتین 2% و هیالورونیک اسید اوردینری

سرم ضد لک و روشن کننده آلفا آربوتین 2% و هیالورونیک اسید اوردینری

آلفا آربوتین علاوه بر روشن کنندگی پوست دارای اثرات آنتی اکسیدانی نیز هست و در این سرم اوردینری با پشتیبانی فرم جدیدی از هیالورونیک اسید هیدرولیز شده همراه است جوری که وقتی ان را روی پوست صورت استفاده می شود بسیار مرطوب کننده و تسکین دهنده است. این موضوع به لطف هیالورونیک اسید موجود در سرم است که باعث آبرسانی قوی به پوست می شود. این آبرسانی باعث مناسب بودن این سرم برای انواع پوست است البته که این آبرسانی برای پوست های خشک بسیار ایده آل تر است..

مزایای سرم آلفا آربوتین اوردینری

 • کاهش هایپرپیگمنتیشن ( لک ) ناشی از آفتاب، کک و مک و افزایش سن و روشن شدن و درخشان شدن تن پوست
 • جذب سریع؛ بافت این سرم کمی غلیظ شده است اما به خوبی و بدون رد سنگینی جذب و پوست حالت تمیز خود را حفظ میکند.
 • به راحتی پخش می شود با وجود بافت غلیظ شده اش به خوبی روی پوست بدون زحمت پخش می شود.
 • عاری از عطر است که این موضوع برز احتمالی تحریکات و حساسیت را کاهش میدهد.
 • فاقد چربی  است که باعث می شود برای همه مصرف کنندگان دوست داشتنی باشد بخصوص برای افراد دارای پوست چرب
 • آبرسان قوی به لطف وجود هیالورونیک اسید و لاکتیک اسید که آن را برای همه انواع پوست دلپذیر میکند.

احتیاط در درمان لک

 • روتین های درمانی لک بدون لایه برداری کامل نخواهد بود چون ممکن است بدون داشتن یک لایه بردار زحمات و هزینه های شما بر باد رود. این موضوع به دو دلیل حیاتی است اول اینکه لایه برداری برای از هم پاشیدن رنگدانه های تجمع یافته ی لک ها و جدا کردن آنها از سطح پوست و ایجاد پوست تازه و بدون لک ضرورت دارد و دوم اینکه لایه برداری باعث می شود که سرم آربوتین 2% و هیالورونیک اسید اوردینری بتواند به درستی به عمق پوست نفوذ کرده و اثر بخشی درستی داشته باشد.
 • استفاده نکردن از یک کرم ضد آفتاب برای محافظت از پوست در روتین های درمانی ضد لک نیز می تواند تلاش های شما را خراب کند. نور خورشید به این دلیل که قدرت لک زایی آن بسیار زیاد است برای پوست شما که در حال درمان لک هستید مانند شیطان است. پس حتما در طول روز در فضای خارج از منزل با یک کرم ضد آفتاب از پوست صورت خود محافظت کنید.
 • صبر و مدامت در درمان دقیقا تعهدی است که باید به پوست خود داشته باشید. اگر در هفته های اول حتی تا هشت هفته نتایج امیدوار کننده ای ملاحظه نکردید نباید نا امید شوید زیرا درمان لک با این سرم آلفا آربوتین کاملا به نوع لک و عمق آن بستگی دارد. پس در استفاده از روتین ضد لک تان منظم و ثابت قدم باشید چون به مرور همه لک ها محو خواهند شد و این موضوع به صبر و پایداری شما نیاز دارد.

بحث روی نقد و بررسی سرم آلفا آربوتین اوردینری

اوردینری این سرم آلفا آربوتین را بر پایه اب فرموله کرده و حاوی بالاترین میزان مجاز از آلفا آربوتین است و به خوبی این فرمول روی انواع لک و تیرگی پوست اثر روشن کنندگی دارد. Ph این فرمولاسیون 4.5 تا 5.5 است و به شکل ژل مایع شفاف تولید شده است. این سرم حاوی سدیم هیالورونات هیدرولز شده است که به نسل بعدی هیالورونیک اسید معروف است. این مولکول نسل بعدی قرار است بهتر به پوست نفوذ کند  مزایای ضد پیر پوستی و آبرسانی بهتری را فراهم کند.

موقع استفاده از این سرم ممکن است کمی حس چسبناک به شما دست دهد اما پس از جذب این حس از بین میرود. پوست شما پس از استفاده از این سرم حس هیدراته بودن دارد و میتوانید روی آن مرطوب کننده و پرایمر بزنید و به خوبی میتوانید روی آن میکاپ انجام دهید. اگر دوست دارید بدانید این سرم کی پوست شما را روشن میکند باید گفت که باید صبور باشید چون اثر بخشی آن به خیلی پارامترها بستگی دارد. 

اوردینری این سرم را به گونه ای طراحی کرده است که شما میتوانید همراه با اکثر محصولات دیگر همچون نیاسینامید، ویتامین سی و رتینول از آن استفاده کنید و البته تفاوتی ندارد نوع پوست شما چیست چون برای انواع پوست مناسب است و اصلا پتانسیل تحریک پوست ندارد. این سرم همچنین برای پوست های آکنه ای که دارای تیرگی جای جوش و اسکار آکنه ای هستند نیز ایده آل است و اگر همراه سرم رتینول و یا سرم نیاسینامید استفاده شود به خوبی میتواند به این افراد کمک کند. 

نحوه استفاده سرم آلفا آربوتین اوردینری

چند قطره از این سرم را روی پوست تازه شسته شده و خشک شده ی پوست خود بزنید کمی بمالید و با ضربات آرام انگشتان اجازه دهید جذب شود سپس میتوانید روی آن مرطوب کننده بزنید. از آلفا آربوتین می توانید صبح و شب استفاده کنید. اگر همزمان نیاسینامید نیز دارید میتوانید روی این سرم آن را نیز بزنید و یا اگر ویتامین سی پایدار دارید نیز میتوانید روی سرم آلفا آربوتین از آن استفاده کنید.  اگر شما دارای محصولات دیگری هستید و نیاز به راهنمایی برای ترتیب استفاده و نحوه استفاده از آنها کنار این سرم آلفا آربوتین هستید حتما با ما در تماس باشید. برای مثال اگر شما می خواهید از سرم آلفا آربوتین با یک لایه بردار آلفا هیدروکسی اسید، سوسپانسیون های ویتامین سی و یا حتی آزلائیک اسید اوردینری استفاده کنید نیاز به راهنمایی خواهید داشت. 

 

سوالات متداول نقد و بررسی سرم آلفا آربوتین اوردینری

Frequently Asked Questions

lazy نقد و بررسی سرم آلفا آربوتین اوردینری

دکتر شبنم فریدفر

کازمتیک فارماسیت ؛ دکتر داروساز فارغ التحصیل دانشگاه تهران ؛ پاسخگوی سوالات شما

سرم آلفا آربوتین اوردینری یک سرم پایه آبی است که به طور خاص برای هدف قرار دادن لک و تیرگی پوست و روشن شدن تن پوست طراحی شده است. این سرم دارای بالاترین مقدار مجاز آلفا آربوتین خالص در مارکت است که از قوی ترین و ایمن ترین مواد موثره روشن کننده پوست در جهان است.

بله شما باید بعد زدن رم آلفا آربوتین از یک مرطوب کننده مناسب استفاده کنید و توصیه میشود که ابتدا بعد شستن صورت آلفا آربوتین بزنید و پس از جذب روی آن مرطوب کننده بزنید.

بله شما هر روز میتوانید از آلفا آربوتین بعداز هر بار شستن صورت استفاده کنید و از نظر دفعات استفاده دو الی سه بار در روز هیچ مشکل و ممنوعیتی ندارد. 

شما هم صبح و هم شب میتوانید از این سرم استفاده کنید. این سرم لایه بردار نیست و پوست را در برابر آفتاب اسیب پذیر تر نمیکند پس استفاده در روز منع ندارد. اما بیاد داشته باشید برای درمان لک ، استفادهاز ضد آفتاب در طول روز از همه چیز مهم تر است حتی از سرم آلفا اربوتین.

خیر سرم آلفا آربوتین اوردینری یک محصول بدون نیاز به آبکشی و اصلاحا مانا روی پوست است و شما نباید آن را شستشو دهید و باید روی اون مرطوب کننده بزنید و بگذارد به عمق پوست نفوذ کند و وظیفه اش را انجام دهد.

هر دو گزینه های مناسبی برای درمان لک است. از نظر ضد لک بودن آلفا آربوتین قوی تر است. از نظر قدرت درمان لک جای جوش یا PIH ، سرم نیاسینامید اوردینری در اولویت است. البته مصرف همزمان این دو در کنار هم منعی ندارد فقط نحوه استفاده آنها نکاتی دارد که باید رعایت شود.

رتینول موثرترین ماده موثره چند منظوره است که تقریبا برای درمان و کاهش طیف وسیعی از اختلالات درماتولوژیکی و زیبایی استفاده میشود اما طبق اصولی که در علوم کازمتیک داریم تاکید میکنم رتینول خط اول درمان لک نیست. اما شما میتوانید برای درمان لک و بهبود بهتر تن پوست از رتینول و آلفا آربوتین همزمان استفاده کنید.

بله شما میتوانید با مراجعه به راهنمای ویتامین سی اوردینری نوع ویتامین سی مناسب پوست خود را انتخاب کنید و همزمان با آلفا آربوتین از آن استفاده کنید. البته اوردینری یک سرم ویتامین سی دارد که حاوی آلفا آربوتین است و نیاز نیست شما دو محصول جدا تهیه کنید. شما حتی میتوانید از سرم ویتامین سی گارنیر نیز در کنار آلفا آربوتین استفاده کنید. به یاد داشته باشید استفاده از ویتامین سی در کنار سرم آلفا اربوتین بسته به نوع ویتامین سی میتواند روش استفاده خاصی داشته باشد.

شما چه سوالی در مورد نقد و بررسی سرم آلفا آربوتین اوردینری در ذهن دارید؟ حتما سوالتون رو این پایین برای ما بنویسید. من دکتر شبنم فریدفر به سوالات شما در کمترین زمان پاسخ میدهم. یادتون نره که اسمتون رو بنویسید که بعدا بتونید سوال و پاسخ رو پیدا کنید. 

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید:

4.4/5 - (40 امتیاز)

60 نظر در “نقد و بررسی سرم آلفا آربوتین اوردینری

 1. شیوا گفت:

  سلام وقت بخیر من س هفته میشه از آلفا اربوتین اوردینری استفاده میکنم در کنارش شوینده ضد لک نوتریژنا و تونر و مرطوب کننده و ضد آفتاب لانسون ولی رو چونه هام لکه های قهوه ای و جای جوشام ب لک پر رنگ تبدیل شده دلیلش چیه و چکار کنم با تشکر

  1. دکتر شبنم فریدفر گفت:

   سلام شیوا جان اگر هنوز جوش میزنی خب به احتمال زیاد انتخاب آلفا آربوتین به تنهایی اشتباه است. دوم اینکه تبدیل شدن لک به لک های پر رنگ تر دو دلیل داره یکی التهاب افزایش یافته و دوم نور آفتاب یعنی درست ضد آفتاب نزدن. این موضوع نیازمند بررسی است. توی چت با ما مشورت کنید. با تشکر

 2. سارا گفت:

  سلام وقت بخیر
  روی گونه هام یه لک کمرنگ هست که فکر میکنم هورمونی باشه و کک و مک هم دارم سرم آلفا اربوتین و ویتامین سی گارنیر که نیاسینامید هم داره تهیه کردم، یک شب درمیون از هرکدام جداگانه میزنم با مرطوب کننده سیمپل و ضد افتاب ضد لک بایودرما، شوینده و تونر زردچوبه نیتروژنا،بنظر شما خانم دکتر چه لایه برداریو اضافه کنم و درست هست روتینم؟

 3. کیانا گفت:

  سلام وقت بخیر هنگام استفاده از سرم آلفا آربوتین لایه بردار فیزیکی هم اثر داره یا حتما باید شیمیایی باشه؟ لایه بردار ویتامین سی و گلیکولیک اسید از برند نوتروژینا دارم

  1. دکتر شبنم فریدفر گفت:

   سلام کیانا جان هر نوع لایه برداری برای رفع لک کمک کننده است بخصوص اسیدی باشد. شیمیایی و فیزیکی هر دو اثر دارد بله. لایه بردار ویتامین سی و گلایکولیک اسید نوتروژینا نمیدونم منطظورت کدوم محصول است. با تشکر از شما

 4. راضیه شاکریان گفت:

  سلام ببخشید آلفا آربوتین و سوسپانسیون آزلاییک اسید همزمان با هم استفاده بشه طوری نیست؟

  1. سلام راضیه جان بله میشه و بعد از اینکه تهیه فرمودید روش صحیح استفاده رو بهتون یاد میدیم. با تشکر

 5. راضیه شاکریان گفت:

  سلام وقت بخیر من حدود سه ماهه که از الفا آربوتین اوردینری استفاده میکنم برای درمان لک الان میخوام از سوسپانسیون آزلاییک استفاده کنم من به غیر از لک اسکار جای جوش هم دارم که گود شده میشه نظر شما را بدونم ممنون

  1. سلام راضیه جان از اونجایی که در کامنت دیگری پاسخ دادم ، اینجا فقط توصیه میکنم مقاله ” راهنمای محصولات اوردینری برای اسکار آکنه ای ” را مطالعه بفرمایید. باتشکر

 6. هلن گفت:

  سلام. جای جوش های صورتم تبدیل به لک شدن و میخواستم ازتون آلفا اربوتین بخرم ..با توجه به توضیحاتتون متوجه شدم که بهتره با ویتامین سی یا لایه بردار همراه بشه. میخواستم بدونم درست متوجه شدم؟ و اینکه من کلا به صورتم زیاد چیزی نمیزنم به جز سفید کننده پیگمازوم مارک فیس دوکس | میخواستم بدونم:
  1) ایا این محصول با الفا تداخل داره بزارم تموم شه بعد الفا بگیرم؟
  2)بهتره همراه الفا دیگه چی بگیرم؟ که ملایم هم باشه تا حدی
  3)ایا اگه شب الفا اربوتین بزنم صبح روز بعدش حتما باید ضدافتاب بزنم؟ حتی تو خونه که نور از پنجره میاد؟
  4) اینم اضافه کنم..میگن نور کامپیوتر و گوشی هم ممکنه روی الفا و لایه بردار ایجاد لک کنه..درسته ایا؟

  1. سلام هلن عزیز سوالات شما طولانی و یک جاهایی گنگ است لطفا توی چت سایت مطرح کنید تا آقای آخری راهنماییتون کنن. با تشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مقالات هم نگاهی بیاندازید!

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو
داروشناسی
دکتر شبنم فریدفر

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو

یکی از نگرانی ها در مورد سلامت مکمل فیتو موضوع جمع شدن قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو است که بخصوص

فروشگاه
منو
0 مورد سبد خرید