راهنمای ویتامین سی اوردینری

نحوه استفاده از کرم ویتامین سی اوردینری

دکتر شبنم فریدفر

دکتر شبنم فریدفر

داروساز کازمتیک | دانشگاه تهران
راهنمای ویتامین سی اوردینری

ویتامین سی موضعی طیف وسیعی از فواید را برای پوست ارائه می کند. با این حال بسیاری از فرم های ویتامین سی و فرمولاسیون های تجاری عرضه شده در مارکت که در دسترس شما هستند به صورت بالقوه باعث سردرگمی شما در انتخاب محصول مناسب برای نوع پوستتان میشود.

این راهنما برای آشنایی شما با ویتامین سی های اوردینری تدوین شده است که بتوانید فرم مناسب ویتامین سی خود را انتخاب کنید. در این راهنما ما تفاوت هر کدام از فرم های ویتامین سی و عملکرد اصلی آنها به همراه زمان استفاده و همچنین نوع پوست مناسب برای هر کدام را آموزش داده ایم.

سوسپانسیون ویتامین سی چیست؟

در شیمی زمانی که دو یا چند ماده طوری با هم ترکیب شوند که خواص شیمیایی هر کدام حفظ شود، به ماده حاصل یک مخلوط ناهمگن میگویند. در شکل گیری مخلوط ها هیچ پیوند شیمیایی شکسته و یا تشکیل نمیشود.

یک لیوان آب بردارید و مقداری شن و ماسه را داخل آن بریزید. به طور مرتب محتویات آن را هم بزنید. در نهایت رنگ آب تیره میشود اما ذرات داخل آن حل نمیشوند. در شیمی یک سوسپانسیون یک مخلوط ناهمگن شامل ذرات جامد است و این ذرات به دلیل اندازه بزرگ خود امکان ته نشینی دارند. اما سوسپانسیون زمانی معنا دار که ذرات ته نشین نشده باشند و در مخلوط پراکنده باشند.

سوسپانسیون ویتامین سی عبارت است از پودر ویتامین سی فرم فعال یعنی ال اسکوربیک اسید در یک مخلوط ناهمگن فاقد چربی و فاقد آب که میتواند دوز بالای ویتامین سی فعال موضعی را برای پوست فراهم کند. این فرم فعال ویتامین سی به علت ناپایدری در برابر نور و هوا و آب باید به صورت سوسپانسوین فرموله شود.

سوسپانسیون ویتامین سی قوی ترین فرم ویتامین سی برای اثر بخشی روی پوست است اما به همان میزان در احتمال تحریک نیز قوی ترین است. پس به خوبی جدول راهنما را مطالعه نمایید و دقت کنید عملکرد هر فرم ویتامین سی دقیقا برای چه هدفی است. اگر سوالی دارید در انتهای همین صفحه کامنت بگذارید.

شبنم فریدفر

راهنمای تشریحی محصولات ویتامین سی اوردینری

سوسپانسیون بدون آب در بسته بندی تیوب که از پودر ریز ال اسکوربیک اسید ساخته شده است. به این ترتیتب پوست را در معرض دوز بالای ویتامین سی موضعی فعال قرار میدهد. این فرمت ویتامین سی دو نکته دارد که باید در نظر بگیرید:

1) احساس سوزن سوزن شدن بسیار قوی اما غیر تحریک کننده در طول دو هفته اول استفاده تا زمانی که پوست تحمل اش در برابر چنین دوزی از ویتامین سی بالا رود، قابل پیش بینی است.

2) استفاده از این سوسپانسیون حس شبیه به سرم و لوسیون ندارد و ممکن است کمی حس شن و ماسه ای داشته باشید و به چند ثانیه نیاز دارد تا جذب پوست شود. در صورت تمایل میتوانید این سوسپانسیون را در هر کرم پایه مرطوب کننده مخصوص پوستتان رقیق کنید تا به پوست اجازه دهید برای خود تحمل پذیری ایجاد کند. البته ما تست کردیم اصلا هم حس شن و ماسه ای نداشت و فکر کنم بچه های اوردینری خیلی حساس اند.

اگر از حس چند ثانیه ای شن و ماسه ای این محصول خوشتان نمی آید بهتر از سوسپانسیون سلیکونی استفاده کنید.

لینک محصول: سوسپانسیون ویتامین سی 23% + هیالورونیک اسید کروی 2%

این محصول دقیقا شبیه به سوسپانسیون 23% است اما با این تفاوت که در سیلیکون سبک مخلوط شده است تا براحتی و یکنواخت روی پوست پخش شود و حس لطیفی را ارائه کند. سیلیکون ها علی رغم اینکه سبک هم باشید تا حدودی دوز ویتامین سی که به پوست میرسد را کم میکنند پس برای جبران این موضوع اوردینری دوز ویتامین سی را در این سوسپانسیون به 30 رسانده که اون درصدی که به نسبت مدل قبلی کمتر ویتامین سی به پوست میرسد جبران شود.

این سوسپانسیون نیز در دو هفته اول ممکن اس حس سوزن سوزن شدن بسیار قوی ولی غیر تحریک کننده ممکن است داشته باشد. در اینجا هم میتوانید این سوسپانسیون را در پایه کرم های آبرسان و مرطو بکننده خود رقیق کنید تا تحمل پذیری پوست شما بالا رود.

لینک محصول : سوسپانسیون ویتامین سی 30% در سیلیکون

سرم بدون آب و شبه روغنی که ترکیبی از دو عامل روشن کننده قوی پوست است که اثر ضد لک قوی به صورت هم افزا ارائه میکنند. ویتامین سی یک آنتی اکسیدان موثر است که رنگ پوست را روشن می کند و علائم پیری را کاهش می دهد.

آلفا آربوتین یک ماده فعال بیوسنتزی بسیار خالص است که ظاهر لکه های تیره و رنگ ناهموار پوست را کاهش می دهد. ویتامین سی و آلفا آربوتین در فرمولاسیون های حاوی آب پایداری کمتری دارند و استفاده از ترکیب آنها در فرمولاسیون های حاوی آب به شدت مایوس کننده است. به همین دلیل است که این فرمول یک محلول بدون آب و پایدار و بدون هرگونه منع مصرف است. این محصول ممکن است تا چند ثانیه پس از استفاده کمی احساس "روغنی" کند، علیرغم اینکه کاملاً فاقد روغن است.

لینک محصول : اسکوربیک اسید 8% و آلفا آربوتین 2%

این محصول یک سرم پایه آبی است. آسکوربیل گلوکوزید یک مشتق محلول در آب ویتامین سی است که به شدت در آب پایدار است گرچه به نسبت سوسپانسیون های ویتامین سی قوی نیست ولی بسیار عملکرد عالی دارد.

سازگاری آن با آب باعث شده که بافت بسیار دلپذیری داشته باشد و به دلیل پایداری بالا و استفاده راحت استاندارد طلایی مشتقات ویتامین سی در اختیار این مشتق است. آسکوربیل گلوکوزید به اندازه سوسپانسیون قوی نیست اما نشان داده به نسبت بقیه فرم ها قدرت و اثر روشن کنندگی بالاتری دارد. البته اتیل اسکوربیک اسید به نسبت آسکوربیل گلوکوزید اثر روشن کنندگی بالاتری دارد که اوردینری سرم 15% آن را نیز دارد. اما اگر پوست چرب و مستعد آکنه دارید گزینه اول شما آسکوربیل گلوکوزید اوردینری است.

این سرم پایه آب مناسب برای همه انواع پوست است به ویژه مناسب پوست مختلط، چرب و آکنه ای و افرادی که تحت درمان با رواکوتان هستند از این سرم میتوانند براحتی استفاده کنند.

لینک محصول : آسکوربیل گلوکوزید 12 %

کرم سبک مبتنی بر آب حاوی 10% منیزیم آسکوربیل فسفات یا به اختصار MAP است. این مشتق ویتامین سی محلول در آب است و در اب پایدار تر است اما به نسبت خود ال اسکوربیک اسید سوسپانسوین ها قوی نیست. علت اینکه به صورت کرمی ارائه شده این است که غلطت های بالای این فرم از ویتامین سی را نمیتوان به سرم ارائه و فرموله کرد.

علت آن این است که نمیشود ویسکوزیته را کم کرد پس نیاز به امولسیون سازی دارد. علاوه بر مزایای کلی که برای ویتامین تعریف شده است این فرم از ویتامین سی همانند آسکوربیل گلوکوزید مزایای روشن کنندگی بالاتری نسبت به بقیه فرم های ویتامین سی دارد.

اگر در بازار محصولی به شما به صورت پودر دادند که غلظت این فرم ویتامین سی را 15% اعلام کردند بدانید که میزان ویتامین سی که آن فرمول به پوست شما میدهد کمتر از این فرم کرمی 10% است. به صورت کلی حل کردن غلظت بالاتر از 10% از این فرم MAP در فرمولاسیون کرمی و غیر پودری بسیار دشوار است.

لینک محصول : فعلا در لندن موجود نبود بخریم.

این سرم بدون آب و سیلیکون است و فرم ویتامین سی آن جزو پر نفوذ ترین و دوست داشتنی ترین فرم های ویتامین است. آسکوبیل تترا ایزو پالمیتات مشتق معروف محلول در چربی ویتامین سی در جهان است.

امکان استفاده از این فرم ویتامین سی در غلطت های بالاتری نیز بدون منع است. این فرم یکی از پایدارترین فرم های ویتامین سی است اما قدرت آن مانند سوسپانسیون های ویتامین سی نیست ولی از آنها محبوب تر است.

این فرمول در فرمت روغنی در ترکیب با ویتامین F که به عنوان اسیدهای چرب ضروری نیز شناخته می شود، مناسب برای پوست های خشک و حتی نرمال ارائه شده است. جدا از فواید کلی ویتامین سی خالص، آسکوربیل تترا ایزوپالمیتات فواید خاصی برای روشن کردن پوست دارد.

لینک محصول: سرم آسکوربیل تتر ایزوپالمیتات 20% در ویتامین F

این سرم نیز بدون آب است و حاوی فرم اتیل اسکوربیک اسید به میزان جالب توجهه 15% است که تقریبا در جهان بی رقیب است و تنها رقیب آن سرم ویتامین سی گارنیر است که دوز زیر 3% از این ویتامین سی را دارد.

این محلول پایدار اسکوربیک اسید اتیله شده رویکرد مستقیمی برای پوست درخشان و سالم را ارائه میدهد. بر خلاف سایر مشتقات این فرم مستقیما مانند فرم فعال سوسپانسیون های ویتامین سی عمل میکند چون از نظر وزن مولکولی نیز به فرم ال اسکوربیک اسید نزدیک تر است و نتایج آن نیز مانند سوسپانسوین ها سریع تر و قابل مشاهده تر خواهد بود.

این محلول نسبت به سایر فرم ها مشخصات پایدارتری از خود نشان میدهد. این محلول بدون آب و فاقد روغن است اما ممکن است در چند ثانیه اول استفاده کمی احساس روغنی داشته باشید.

لینک محصول : سرم اتیل آسکوربیک اسید 15%

پودر ال آسکوربیک اسید 100% اوردینری  حاوی فرم فعال ویتامین سی است که برای شخصی سازی یک غلطت دلخواه از ویتامین سی توسط مصرف کننده طراحی شده است. این یعنی فرد به هر میزان پودر ویتامین سی فعال که تمایل دارد را میتواند با سایر محصولات مانند مرطوب کننده ها و یا سرم های آبرسان میتواند قاطی کند و از آن بهره مند شود. از این پودر فقط شب موقع خواب استفاده کنید نه صبح و به توصیه اوردینری گوش ندهید.

جدول راهنمای ویتامین سی اوردینری

نام محصولعملکرد اصلیقدرتتحریکبافتنوع پوستزمان مصرفچگونه بزنیم
سوسپانسیون ویتامین سی 23% + هیالورونیک اسید 2%ضد پیر پوستی، روشن کننده و آنتی اکسیدانخیلی قویبالالوسیون دانه دارانواع پوستترجیحا شببعد سرم ها، قبل مرطوب کننده
سوسپانسیون ویتامین سی 30% در سیلیکونضد پیر پوستی، روشن کننده و آنتی اکسیدانخیلی قویبالاکرمانواع پوستترجیحا شببعد سرم ها، قبل مرطوب کننده
پودر 100% ویتامین سی ال- اسکوربیک اسیدضد پیر پوستی، روشن کننده و آنتی اکسیدانخیلی قویبالاپودرانواع پوستصبح و شببا فرمولهای دیگر قاطی شود
اسکوربیک اسید 8% + آلفا آربوتین 2%ضد لک، اصلاح تن پوست و آنتی اکسیدانمتوسطمتوسطسرم شبه روغنیانواع پوستصبح و شببعد سرم های پایه آبی، قبل روغن و کرم ها
سرم آسکوربیل گلوکوزید 12%روشن کننده و آنتی اکسیدانقویپایینسرمچرب و مختلطصبح و شببعد شستشو و قبل کرم و روغن
منیزیم آسکوربیل فسفات 10%روشن کننده و آنتی اکسیدانمتوسطپایینلوسیون نرمخشک و مختلطصبح و شببعد سرم ها و قبل مرطوب کننده
آسکوربیل تترا ایزوپالمیتات 20% در ویتامین افروشن کننده و آنتی اکسیدانقویپایینروغن سبکپوست خشکصبح و یا شببعد سرم ها / قبل کرم ها
سرم اتیل اسکوربیک اسید 15%روشن کننده و آنتی اکسیدانقویپایینسرم شبه روغنیانواع پوستصبح و شببعد سرم های پایه آبی / قبل روغن و کرم ها

سوسپانسیون چیست؟

در علم شیمی، زمانی که دو یا چند ماده را طوری با هم ترکیب میکنیم که خواص شیمیایی هر کدام از اجزا حفظ شود، به آن ترکیب حاصل شده مخلوط ناهمگن میگوییم. در این مخلوط های ناهمگن هیچ پیوند شیمیایی تشکیل و شکسته نمیشود. سوسپانسیون مخلوطی ناهمگن است که حاوی ذرات جامد است و این ذرات به دلیل اندازه بزرگ شان ممکن است ته نشین شوند. اما در کازمتیک یک سوسپانسیون مخلوطی است ناهمگن که اجزای حل شونده در آن نامحلول و معلق باشند و ته نشین نشوند.

برند اوردینری سه محصول سوسپانسیون معروف دارد که شامل دو سوسپانسیون ویتامین سی و یک عدد سوسپانسیون آزلائیک اسید 10% است.

راهنمای ویتامین سی اوردینری
4.9/5 - (103 امتیاز)

نظرات ویتامین سی اوردینری

86 نظر در “راهنمای ویتامین سی اوردینری

 1. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری زارع گفت:

  سلام.ببخشید دوباره.میخواستم بپرسم این محصولاتی که گفتم با اینکه من در طول تابستون چهار جلسه برای برداشتن خالهای صورتم لیزر زدم و امکان داره دوباره هم لازم باشه بعدا بزنم مشکلی پیش نمیاد ؟البته هیچ جای ناشی از لیزر رو پوستم نیست.مخصوصا با رتینول منظورمه ..بعد در مورد ضد آفتاب من ضد آفتاب درمالیفت spf50استفاده کنم اشکالی ندارد ..باز هم تشکر

 2. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری هادی زارع گفت:

  سلام دوباره.ببخشید لطفا در مورد اینم راهنمایی بفرمایید که سرم رتینول ،ویتامین سی گارنیر ،مرطوب کننده و سرم بافه مس رو چه زمانی استفاده کنم؟ اولین باره رتینول استفاده میکنم چند درصد باشه؟مرطوب کننده فاکتور طبیعی برای من مناسب هست یانه ؟یعنی باعث جوش نمیشه؟در ضمن یه شوینده مناسب هم میخواستم که جوش رو کنترل کنه و پوست رو خشک نکنه..من برای بار اول هست که سفارش میدم کلا .ممنون میشم راهنمایی کنید چطور سفارش بدم.با تشکر

 3. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری هادی زارع گفت:

  سلام.ببخشید میخواستم یه شوینده مناسب هم معرفی کنید که هم باعث جوش نشه وهم پوست رو خشک نکنه.و برای مرطوب کننده که بعد از ویتامین سی و رتینول باید بزنم مرطوب کننده فاکتور های طبیعی مناسب هست؟ طبق راهنمایی شما رتینول ،ویتامین سی،مرطوب کننده و بافه کوپر مس رو میخوام استفاده کنم خواهشاً راهنمایی کنید چطور استفاده کنم.البته بار اولمه برای رتینول چند درصد سفارش بدم؟بعد من کلا بار اولمه میخوام سفارش بدم راهنمایی کنید چطور سفارش بدم.ممنون از پاسخگویی و راهنماییتون

 4. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری زارع گفت:

  سلام.من قبلاً از شما مشاوره گرفتم فرمودید ویتامین سی گارنیر.رتینول استفاده کنم .حالا که میخوام سفارش بدم ویتامین سی گارنیر موجود ندارید چه کنم.ممنون

 5. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری زهرا نوری گفت:

  سلام من شب ها بعد از شستشو صورت دیفرین استفاده میکنم و بعد از نیم ساعت مرطوب کننده شب سیمپل میزنم. آیا میتونم صبح ها از ویتامین سی ویتالایر استفاده کنم یا خیر؟

  1. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری دکتر شبنم فریدفر گفت:

   سلام زهرا جان بله میتونید هیچ مشکل ندارد. اگر براتون مقدرو بود همیشه سعی کنید برند های معتبر استفاده کنید. با تشکر از شما

 6. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری زهرا گفت:

  سلام چرا ویتامین سی اوردینری حالت زبری دارد

  1. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری دکتر شبنم فریدفر گفت:

   سلام زهرا جان سوسپانسیون ها اینجوری اند اون وسط دقت کنید تعریف سوسپانسیون رو نوشتیم. با تشکر

 7. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری منیر گفت:

  سلام خانوم دکتر به نظر شما بهترین و ساده ترین روتین پوستی برای پوستی که هم خشکه هم منافذ باز روی گونه داره چی میتونه باشه روتینی که خیلی پیچیده نباشه،و به نظر شما ویتامین سی استی لادر خیلی متفاوت تر و تاثیرگذارتره با توجه به قیمت بالایی که داره

  1. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری دکتر شبنم فریدفر گفت:

   سلام منیر جان فیس واش مرطوب کننده سیمپل و سرم نیاسینامید اوردینری و مرطوب کننده رپلنیش سیمپل بزنید. در پاسخ به سوال پایانی تون باید عرض شود که بعضی برندها اساسا لاکچری هستند و گرچه فرمول و مواد اولیه خوبی دارند اما الزاما بهتر و تاثیر گذار تر نیستند و علت قیمت بالا اغلب دلیل اش مارکتینگ و برندسازی قوی است. با تشکر از شما

 8. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری هدا گفت:

  سلام و عرض ادب خانم دکتر ‌. بعضی تو بعضی سایت ها نوشته شده همزمان ویتامین سی و رتینول توی روتین به این دلیل که پوست رو نازک می کنه نباید استفاده شده من دارم رتینول اروردینری استفاده می کنم می خوام سرم ویتامین سی گارنیر هم بگیرم ، این موضوع چقدر درسته و یه نکته در مورد بوتاکس ، برای اولین بار انجام دادم اما مدام استرس دارم و دودل که در بلند مدت باعث افتادگی صورت یا عوارض دیگه نشه و راجب عوارض بلند مدت تحقیق می کنم اما چیزی پیدا نکردم ، نظر شما در مورد بوتاکس چی هست ؟

  1. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری دکتر شبنم فریدفر گفت:

   سلام هدا جان هدا رو مگه هدی نمینوشتیم؟ روی رتینول که ویتامین سی نمیزنیم بلکه مرطوب کننده میزنیم. ویتامین رو صبح می زنیم. ادعاهایی مبنی بر نازک شدن پوست بی اساس است الان دیگه ساده ترن بلاگرها هم دیگه از این حرف ها نمیزنن و سطح آگاهی خیلی بالا رفته است. سرم ویتامین سی گارنیر بگیر و هر صبح بزن. در مور بوتاکس خب باید تمدید شود اگر تمدید نشود بله در دراز مدت باعث افتادگی میشود. اما اگر تمدید شود و از کرم هایی مانند بوتوزوم و یا سرم آرجرلین و بافه استفاده شود هیچ وقت مشکلی پیش نمیاد و خیلی هم خوب است. با تشکر

   1. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری هدا گفت:

    سلام مجدد خانم دکتر گرامی . من توی شناسنامه هدا ثبت شده به همین دلیل عادت کردم اینجوری می نویسم ، البته هر دو مدل نوشته میشه در زبان فارسی . خیلی ممنون از راهنمایی تون ، پس اگر مرتب تمدید بکنم مشکلی پیش نمیاد . چشم من ویتامین سی گارنیر می گیرم ، فقط میشه از همین آبرسان گارنیر و شوینده ی ویتامین سی هم استفاده کرد در کنار دوتا سرم رتینول و ویتامین سی، خیلی ویتامین سی در ویتامین سی نمیشه و برای مضر نیست ؟

    1. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری دکتر شبنم فریدفر گفت:

     سلام هدا جان نه فیس واش و آبرسان ویتامین سی هم بگیر هیچ مشکلی نیست خوب هم هست. رتینول هیچ ارتباطی با این محصولات نداره و تداخلی هم ایجاد نمیشود. آبرسان ویتامین سی گارنیر هم روی رتینول مشه زد مشکلی ندارد. با تشکر از شما

   2. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری زهرا گفت:

    سلام خانم دکترجان ،تشکر از پاسخگویی تون ،
    سرم رتینول شب و سرم یتامین سی صبح استفاده میکنم بعد هر دو ژل ابرسان نوتروژینا و لوسیون بوتوزوم فیس دوکس استفاده میکنم .
    آیا ژل ابرسان و بوتوزوم جای مرطوب کننده حساب میشه؟؟؟

    1. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری دکتر شبنم فریدفر گفت:

     سلام بوتوزوم رو قبل ویتامین سی بزن ، اون ژل آبرسان نوتروژینا خودش مرطوب کننده هم هست نگران نباشید. با تشکر از شما

 9. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری مریم گفت:

  سلام خانوم دکتر ببخشید ویتامین سی هر روز باید زد و اینکه اگه صورت جوش داشته باشه چند تا میشه زد یا نه؟

  1. سلام مریم جان بله باید هر روز حداقل هر صبح زده شود. سوسپانسیون ها و پودر بهتر است شب زده شود. بله روی جوش هم بزنید ایراد ندارد. مگر اینکه شخصی به ویتامین سی حساس باشد که تعداد این افراد بسیار کم است. با تشکر

  2. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری سحر گفت:

   وقت بخیر من از کرم ویتامین سی اوردینری استفاده میکنم به طور مرتب هر شب ولی بعد از چند روز صورتم خشکی زد و پوسته پوسته شد. گفتم شاید اولش باشه و ادامه دادم ولی بدتر شد. درصورتی که آبرسان و مرطوب کننده هم استفاده میکردم الان که قطش کردم خوب شده پوستم خواستم بدونم طبیعی بوده و ادامه بدم یا نه؟ تشکر

   1. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری دکتر شبنم فریدفر گفت:

    سلام سحر جان راهنمایی در این موارد مستلزم این است که خرید از ما انجام شده باشد. لطفا در چت سایت اسم و شماره سفارش خودتون رو برای ما ارسال بفرمایید. با تشکر

 10. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری مهدیه گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من پوست خشکی دارم و کرم ویتامین سی و هم سرم استفاده کردم بنظرم کرمش بهتر جواب داده برام فقط،در مورد استفاده در طول روز با شب میشه راهنمایی کنید چه سرم و چه کرمش روز بهتره یا شب
  خیلی ممنون میشم توضیح بدید

  1. سلام مهدیه جان خب قطعا برای پوست خشک همیشه محصولات کرمی و یا سرم بر پایه روغن بهتر است. ویتامین سی رو هم شب می شه زد هم صبح ، ولی صبح زدن ویتامین سی هم ضرورت بیشتری دارد هم اینکه از نظر اقتصادی به صرفه تر است و هم از نظر طراحی روتین های هدفمند میشه بهتر باشه. جدولی در بالا هست که زمان استفاده را نوشتیم و هر محصولی را نوشتم که ترجیحا کی میشه استفاده کرد. با تشکر

 11. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری مهری گفت:

  سلااام دکتر جاان
  من چهل سالمه و دوتا لک پارسال روی صورتم افتاده چند دوره تحت درمان هم بودم ولی رفع نشده ، تا حالا هم ویتامین سی استفاده نکردم ، چی رو برای من پیشنهاد میدید هم لک کمرنک بشه هم روشن کنندگی داشته باشه

  1. سلام مهری جان اگر بدونیم اون لک های دقیقا چطوری بودن و از کی بودن و چه درمان هایی رو تجربه کردی بهتر میشه راهنمایی کرد. در حالت کلی سرم ویتامین سی گارنیر یا آسکوربیل گلوکوزید 12% اوردینری بزنید. با تشکر از شما

   1. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری مهری گفت:

    ممنون بابت پاسخگویی تون . دوتا لک اندازه یه سکه روی گونه هام . یه دوره کنترل استفاده کردم . یه دوره هم کرم دست ساز متخصص دادن شب و روز بود . کمرنگ شدن تا حدی ولی از بین نرفتن .

    1. سلام مهری جان بهتره یه روتین اصولی همیشگی با هدف کاشه لک داشته باشید چون نمیدونم کی کرم متخصص رو قطع کردی احتمال میدم خدای ناکرده پر رنگ تر شود. اگر در انتخاب روتین کمک نیاز داری در چت سایت به ما پیام بدید. با تشکر

   2. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری مهری گفت:

    مرسی از راهنمایی تون . لازمه کنار این سرم فیس واش هم استفاده بشه ؟ چی رو پیشنهاد میدید اگر لازمه ؟

    1. سلام مجدد مهری جان ، یعنی شما فیس واش برای شستن صورت ندارید؟ فیس واش از واجبات است حال سرم میزنید یا نمیزنید مهم نیست. با تشکر

     1. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری مهری گفت:

      چرا دارم فیس واش همیشه . لوفازوم منظورم بود که استفاده نکردم. منظورم همون ثانویه اش بود . من ژل و میسلار واتر و تونر میزنم

   3. lazy راهنمای ویتامین سی اوردینری مهری گفت:

    توی توضیحات محصول گفتید یه فیس واش ثانویه مثل لوفازوم ‌ . لایه برداری میکنه ؟

    1. سلام مجدد مجدد خدمت مهری عزیزم فیس واش لوفازوم ثانویه است یعنی شما شب لوفازوم رو میزنی و صبح فیس واش اصلی اوکی، لوفازوم حاوی پپتیدی است که سیستم تعویض سلولی طبیعی پوست رو فعال میکنه اصطلاخا میگیم پوسته ریزی طبیعی را فعال میکند که این سیستم پوسته ریزی با افزایش کم میشه و بسیار ملایم است. همون موضوع که در حوانی هر 28 روز سلول ها عوض میشن ولی سن که میره بالا این 28 روز هم هی میره بالا. با تشکر از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خرید اینترنتی اوردینری

ما بهترین محصولات اوردینری را مستقیما از لندن برای شما تهیه کرده ایم.
فروشگاه
منو
0 مورد سبد خرید