نقد و بررسی سرم بافه اوردینری

دکتر شبنم فریدفر

دکتر شبنم فریدفر

داروساز کازمتیک | دانشگاه تهران
نقد و بررسی سرم بافه اوردینری
آنچه در این مقاله میخوانیم :

نیاز به یک مقاله نقد و بررسی سرم بافه اوردینری واقعا در سطح نت فارسی احساس میشد لذا به توصیه شما تصمیم گرفتیم متنی برای معرفی این محصول اوردینری برای دوستان علاقه مند بنویسیم تا بتوانند با آشنایی بهتر با عملکرد این محصول در انتخاب آن نیز بسته به شرایط پوست و سن خود تصمیم درستی بگیرند. در ابتدا اگر نمیدانید که پپتید چیست و اگر سوال دارید که رتینول بهتر است یا پپتید توصیه میکنم مقاله آموزشی رتینول اوردینری یا پپتید اوردینری را مطالعه نمایید. ما در اینجا سعی میکنیم صرفا به نقد و بررسی سرم بافه اوردینری بدون حواشی اضافه بپردازیم.

ماجرای تغییر نام سرم بافه اوردینری

اوردینری نوامبر 2022 اقدام به تغییر نام سرم بافه به سرم مولتی پپتاید + هیالورونیک اسید کرد. قبلا در مورد کلمه بافه بحثی را مطرح کردم و به اوردینری انتقاد کردیم که چرا وقتی میدانید مردم کلمه بافه را به بوفه غذا مقایسه میکنند شما ناراحت میشوید و به مردم خرده میگیرید در حالیکه از اساس میتوانستید اسم این سرم را چیزی دیگری بگذارید. در هر حال اوردینری به شدت از این کلمه بافه و تصویر ذهنی که در ذهن مشتریان ایجاد میکرد ناراضی بود.

در حالیکه خیلی اسم بدی هم نیست و مجموعه پپتیدهای موجود در این سرم به همراه کمپلکس هیالورونیک اسید و آمینو اسیدهای آن به خوبی نشان دهنده یک بوفه متشکل از بهترین غذا ها برای پوست بود. من شخصا به مدیریت اوردینری قول میدهم تا ابد این اسم سرم بافه جاودان خواهد ماند و کسی نمیتواند آن را از ذهن مردم پاک کند. حال شما بروید هی بنویسید” زیرا پپتاید ها شایسته بودن در این نام هستند.

تغییر نام سرم بافه اوردینری به سرم مولتی پپتاید + هیالورونیک اسید

لازم است بدانید که در این تغییر نام سرم بافه، اوردینری فرمول این سرم را تغییر نداده است. سرم بافه اوردینری یک سرم پایه آب ضد پیر پوستی متشکل از 4 پپتید قوی برای هدف قرار دادن نشانه های پیر پوستی همچون الاستیسیته و خطوط پنجه کلاغی است. الاستیسیته همان خاصیت ارتجاعی پوست است که قبلا توضیح داده ام که کاهش الاستیسیته یعنی شل شدن پوست، پس افزایش الاستیسیته است که در واقع پوست را لیفت و سفت میکند.

این سرم با تکنولوژی پپتیدی در کنار کمپلکس های چند گانه هیالورونیک اسید و آمینو اسیدی خود نشانه های پیر پوستی شما را هدف قرار داده و عمق چروک دینامیک شما را کاهش میدهد و پوست را به خوبی هیدراته می کند. خود پپتید ها یکی از خواص خوبی که دارند توان آبرسانی است پس این سرم با فرمولی حاوی کمپلکس های هیالورونیک اسید و پپتیدهایی که دارد ، خود یک آبرسان قوی است.

لیست پپتید های سرم بافه اوردینری

اولین کمپلکس پپتیدی در این سرم باقه، ماتریکسیل 3000 است که خود متشکل از دو پپتید به نام پالمینوئیل تری پپتاید 1 و پالمیتوئیل تری پپتاید 7 است. به گفته شرکت سدرما این کمپلکس پپتیدی با سیگنال دهی به سلول های پوست شما باعث سنتز کلاژن در پوست میشوند و جوانی شما را بازیابی میکنند. ماتریکسیل 3000 چین وچروک های عمیق را به خوبی کاهش میدهد و خاصیت ارتجاعی پوست را بالا میبرد و رنگ پوست را تا حدودی اصلاح میکند.

دومین ترکیب پپتیدی هم محصول سدرما ی فرانسه است که نام تجاری آن ماتریکسیل Synthe’6 است که متشکل از پپتیدی بنام پالمیتوئیل تری پپتاید 38 استکه تولید شش جز مختلف از ماتریکس خارج سلولی پوت را افزایش میدهد. این اجزای ششگانه عبارتند از : کلاژن I، کلاژن III، کلاژن IV، فیبرونکتین، اسید هیالورونیک و لامینین 5. که می توانند چروک های پنجه کلاغی اطراف چشم ها و چروک های دینامیک دیگر مخصوصا روی پیشانی را صاف کند. مانریکس خارج سلولی همان محل اتصال لایه میانی و بیرونی پوست شما است که دقیقا محل تولید کلاژن، الاستین و هیالورونیک اسید است. 

سومین گروه یا کمپلکس پپتیدی در سرم بافه اوردینری ، سین ایک است. این ترکیب محصول کمپانی بزرگ DSM است. این ماده موثره در واقع ” دی پپتاید دیامینوبوتیروئیل بنزیلاماید دی استات” است که به خوبی به صورت هم افزا با سیستم ترمیم کننده طبیعی پوست کار می کند و به کاهش چین و چروک ها بخصوص چروک دینامین خنده کمک میکند. این ترکیب پپتیدی حاوی سه آمینو اسید است که علوه بر اینکه سرعت خوبی در کاهش چروک دینامیک دارد همانند بوتاکس صورت فرد را بی روح نمیکند و اجازه میدهد که خطوط بیان بتوانند کارکرد طبیعی خود را داشته باشند و در عین حال خطوط روی پوست ترمیم شود.

اما چهارمین ترکیب پپتیدی که بسیار دوست داشتنی و قوی است، آرجرلوکس نام دارد. محلول پپتید آرجرلوس در واقع نسخه ارتقا یافته آرجرلین است که تولید شرکت لیپوتک اسپانیا است. لیپوتک در این نسخه آمده و به آرجرلین یک نورو پپتاید تقلید کننده مکانیسم طبیعی انکفالین ها را اضافه کرده که نتایجی شبیه به بوتولونیوم (بوتاکس) دارد. این آرجرلوس به ویژه برای افراد مسن دارای خطوط دور لب و خطوط پنجه کلاغی مفید است. آرجرلوس قرار است برای پوست شما اثرات شبه بوتاکس داشته باشد و اگر شما از قبل بوتاکس تزریق کرده باشید که چه بهتر از مزایای تقویت بوتاکس این ماده به خوبی بهره مند خواهید شد و ترمیم جای خطوط روی پوست شما بهتر صورت میگیرد.

کمپلکس پروبیوتیک سرم بافه اوردینری

این کمپلکس در واقع یک ماده پروبیوتیک بنام لاکتوکوکوس تخمیر لیزات تولید لابراتوار شیمیایی دکتر کورت ریچر است که تقریبا جدید است و از تخمیر شیر توسط باکتری های لاکتیک اسید بدست می آید. این ماده قرار است که عملکرد سد دفاعی پوست شما را ارتقا دهد و پوست را در وضعیت سالم نگاه دارد. این کمپلکس پروبیوتیک در سرم بافه قرار است میکروبیوم پوست شما که نقش مهمی در مقابله با استرس های محیطی و التهابی منجر به پیری دارد را ارتقا و تقویت کند. این ماده به طور موثر پوسته پوسته شدن های شما را کاهش میدهد و ریزش پوست های مرده و فرسوده را به صورت طبیعی تقویت میکند.

آمینو اسید های موجود در سرم بافه

اسیدهای آمینه دوستدار پوست که در فرمول سرم بافه استفاده شده اند عبارتند از گلایسین، آلانین، سرین، والین، ایزولوسین، پرولین، ترئونین، هیستیدین، فنیل آلانین، آرژنین و آسپارتیک اسید. لازم است تاکید کنم که آمینو اسیدها بلوک های سازنده پروتئین ها و پپتید ها هستند. آنها پوست را آبرسانی کرده و مرطوب نگه میدانرد و به تقویت NMFs پوست کمک می کنند. بسیاری از این آمینو اسید های به تنهایی میتوانند مزایای ضد پیری نیز برای پوست داشته باشند.

در کنار این آمینو اسید ها، فرمول سرم بافه حاوی یک کمپلکس آبرسان قوی به نام هایدرو ویتن پلاس است که ترکیبی بایومیمتیک (طبیعی و الهام گرفته از ذات پوست) از شرکت سیمرایز است. این کمپلکس حاوی شناخته شده ترین مواد هیگروسکوپیک و فیلموژنیک است که به خوبی پوست را آبرسانی میکنند و رطوبت را در پوست ارتقا و محفوظ نگه میدارند. هایدرو ویتن با دو مکانیسم جذب آب اتمسفریک و کاهش TEWL به حفظ آب و آبرسانی پوست کمک میکنند. از جمله این مواد میتوان به هیالورونیک اسید، سیتریک اسید، سدیم لاکتات، آلانتوئین، سدیم پی سی ای، اوره و قندهای طبیعی فروکتوز، مالتوز و تره هالوز اشاره کرد. نموار های ارزیابی عملکرد این ماده موثره آبرسان را میتوانید در صفحه مربوط به آن در دایرکتوری عوامل مرطوب کننده مطالعه کنید.

نقد و بررسی سرم بافه اوردینری

فرم های هیالورونیک اسید سرم بافه

اوردینری در این سرم از دو فرم هیالورونیک اسید استفاده کرده است. اولین فرم سدیم هیالورونات کراس پلیمر است. این فرم اصلاح شده از هیالورونیک اسید است که به ساختار پلیمری متصل شده که آن را برای مدت زمان طولانی در لایه های بالایی پوست نگه میدارد و به آبرسانی بیشتر پوست شما کمک میکند. فرم دیگر سدبم هیالورونات است که فرم پر نفوذ هیالورونیک اسید است که به لایه های درونی نفوذ میکند و فرایند بازسازی و آبرسانی مداوم پوست را با نگه داشتن آب میان بافتی تکمیل میکند و پوست شاداب تر و خطوط ریز آن پر میشوند.

سوالات متداول نقد و بررسی سرم بافه اوردینری

Frequently Asked Questions

lazy نقد و بررسی سرم بافه اوردینری

دکتر شبنم فریدفر

کازمتیک فارماسیت ؛ دکتر داروساز فارغ التحصیل دانشگاه تهران ؛ پاسخگوی سوالات شما

سرم بافه اوردینری بر پایه آب است و برای انواع پوست مناسب است. توصیه میکنم حتما قبل استفاده پچ تست بگیرید.

از سرم بافه اوردینری در کنار اسید های لایه بردار استفاده نکنید. از این سرم در کنار سوسپانسیون های ویتامین سی استفاده نکنید. اوردینری هشدار داده است از این سرم در کنار سرم رزرواترول 3% + فرولیک اسید 3% استفاده نشود.

از سرم بافه و سرم سالیسیلیک اسید اوردینری همزمان استفاده نکنید. برای اینکه بتوانید به طور صحیحی از این دو استفاده کنید شما نیاز به راهنمایی دارید.

بله بهتر است این کار را انجام دهید. علی رغم اینکه سرم بافه یک آبرسان قوی است ولی شما اگر پوست خشکی دارید حتما نیاز به یک مرطوب کننده تخصصی خواهید داشت. افراد دارای پوست چرب نیز بهتر است مرطوب کننده بزنند و با تفکر اینکه من پوستم چربه نمیخواد خودشون رو فریب ندهند.

خیر توصیه نمیکنیم به دو دلیل اول اینکه افراد دارای پوست آکنه ای باید روی محصول مناسب درمان آکنه تمرکز کنند دوم اینکه بافت این سرم شاید آنقدر  برای شما سبک نباشد که سرم های آرجرلین و ماتریکسیل هستند. پس اگر سن شما به گونه ای است که دوست دارید پپتید استفاده کنید بروید سراغ دو سرم زیر مجموعه سرم بافه.

بله شما میتوانید همزمان از سرم نیاسینامید اوردینری و سرم بافه استفاده کنید و از مزایای ضد پیری هر دو بهره مند شوید.

بله شما میتوانید در روتین مراقبت از پوست همزمان از این دو استفاده کنید. برای راهنمایی بیشتر میتوانید مقاله رتینول اوردینری یا پپتید اوردینری را مطالعه نمایید.

بله شما میتوانید در کنار سرم بافه از سرم ویتامین سی گارنیر و حتی از ژل مرطوب کننده ویتامین سی گارنیر همزمان استفاده کنید. این دو محصول هیچ تداخلی با سرم بافه اوردینری ندارند.

چه سوالی در ذهن شما است؟ حتما سوالی در مورد موارد مطرح شده در این نقد و بررسی سرم بافه اوردینری دارید این پایین برای من بنویسید ، من دکتر شبنم فریدفر شخصا پاسخگوی سوالات شما عزیزان در زیر مقالات هستم. 🧡

لطفا به این مقاله امتیاز بدهید:

4.8/5 - (44 امتیاز)

59 نظر در “نقد و بررسی سرم بافه اوردینری

  1. عاطفه گفت:

    سلام وقتتون بخیر لطف میکنید یه ضد افتاب بی رنگ ضد تعریق مخصوص پوست چرب و مستعد اکنه معرفی کنید لطفا فلوئیدی نباشه و این که یه سرم مخصوص روشن و صاف شدن پوست میخاسم تشکر

    1. سلام عاطفه جان شما بایدلوسیون ضد آفتاب الترا شیر نوتروژینا بزنید و سرم نیاسینامید سیمپل یا اوردینری و همه اینا توی سایت هست. اما اگر سرم نیاسینامید بهتر خواستید میتونید سرم یوجا نیاسین سام بای می بزنید. با تشکر از شما

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مقالات هم نگاهی بیاندازید!

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو
داروشناسی
دکتر شبنم فریدفر

قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو

یکی از نگرانی ها در مورد سلامت مکمل فیتو موضوع جمع شدن قطرات روغن درون شیشه مکمل فیتو است که بخصوص

فروشگاه
منو
0 مورد سبد خرید