نقد و بررسی کرم ضد جوش آکنه زوم صورت فیس دوکس

دکتر شبنم فریدفر

دکتر شبنم فریدفر

داروساز کازمتیک | دانشگاه تهران
نقد و بررسی کرم آکنه زوم صورت فیس دوکس

آنچه می‌خوانید:

کرم ضد جوش آکنه زوم صورت یک کرم تخصصی کنترل کننده چربی است. این کرم تلفیقی از هنر دانشمندان بیوتکنولوژی سوئیسی و طب سنتی چینی است. مواد موثره و پایه این کرم منحصر به فرد بوده و تقریبا مشابه با هیچ برند دیگری نیست. ما در اینجا به نقد و بررسی کرم ضد جوش آکنه زوم صورت فیس دوکس خواهیم پرداخت. فیس دوکس تنها نام تجاری شرکت البرز تجارت یگانه است. فرمولهای این برند توسط یکی از برترین طراحان فرمولاسیون مفهومی محصولات درموکازمتیک در جهان طراحی و پیاده سازی شده است. لذا بررسی و معرفی این محصولات در هر سطح علمی همیشه می تواند برای مصرف کننده جذاب و آموزنده باشد.

پایه و سیستم انتقال مواد موثره

کرم آکنه زوم صورت یک محصول درموکازمتیک است که این از دید تکنیکی دو تا مفهوم را می رساند ؛ اول اینکه این محصول کمک درمانی است و دوم  اینکه دارای سیستم دقیق انتقال مواد موثره به درون پوست است، سیستمی که با پلیمر سنتزی پی ئی جی 8 استئارات شروع می شود. این پلیمر به منظور اتصال رطوبت به پوست و به عنوان حلال برای دیگر مواد موجود در فرمول کرم ضد جوش آکنه زوم صورت استفاده شده که به آنها کمک نفوذ موثر تری به درون پوست داشته باشند.

پی ئی جی استئارات ها، استرهای پلی اتیلن گلایکولِ استئاریک اسید هستند. در کازمتیک از این استرها به عنوان عوامل پاک کننده سورفکتانتی و امولینت ها استفاده می شوند. PEG استئارات ها پوست و مو را پاکسازی میکنند. آنها با کمک به آب برای مخلوط شدن با روغن و آلودگی روی پوست اینکار را انجام میدهند تا آلودگی و چربی ها بتوانند از روی پوست پاک شوند.

کرم آکنه زوم صورت فیس دوکس

ایزوپروپیل میریستات نیز در پایه این کرم یک امولینت و یک بایندر فوق العاده است که بافت کرم را لطافت می بخشد و مشخصه خاص آن این است که موجب جذب بهتر مواد موثره موجود در فرمولاسیون کرم ضد جوش آکنه زوم صورت به درون پوست می شود.

موادی همچون گلیسیرین استئارات در این پایه این کرم ضد جوش صورت، به پوست ظاهری نرم و لطیف میدهند باعث ایجاد سدی در مقابل از دست رفت آب از سطح پوست میشوند. این گروه از استئارات ها با کاهش کشش سطحی موادی که باید امولسیون شوند به تشکیل امولسیون ها کمک میکنند. الکل های چرب مثل ستیل الکل از جدا شدن امولسیون ها به مواد تشکیل دهنده شان یعنی آب و روغن جلوگیری میکند و به تثبیت بافت کرمی فرمول کمک میکنند. کل پایه این کرم یک بافت سبک و پر نفوذ متشکل از انواع استرها، الکل چرب و اسیدهای چرب مفید برای پوست آکنه ای با عملکردهای متفاوت است.

مواد موثره کنترل کننده چربی

اولین ماده موثره آسترافورس (ریشه گیاه آستراگالوس ممبرانوس) است که یک ترکیب موثره ضد پیر پوستی که برای پوست های آکنه ای چرب دارای لک پس از آکنه است. این ترکیب می تواند پوست را سفت و صاف کند و توانایی خوبی در کنترل ترشح چربی پوست دارد. این ترکیب دارای ویژگی های ضد پیر پوستی و ضد نقاط قرمز پس از آکنه است که باعث بهبود استحکام پوست، صافی و رطوبت رسانی و کاهش عیوب پوستی می شود.

دومین ماده موثره در کرم ضد جوش آکنه زوم صورت یونی ردیوس آر – 35 است. یک کمپلکس فعال زیستی محلول در چربی برای کاهش تولید سبوم در پوست های چرب و آکنه ای است. این کمپلکس حاوی هیچ گونه حلال و مواد کمکی نیست و کل محتوای فعال آن متشکل از فارنسیل استات و پنتنیل تری استات و 1% ویتامین ایی به عنوان تثبیت کننده است. این کمپلکس به خوبی توسط پوست انسان قابل تحمل است و اثر طولانی مدت دارد.

سالیسیلیک اسید ماده موثره دیگر این کرم است که با کاهش تورم و قرمزی و رفع انسداد منافذ پوستی و باز گذاشتن مسیر خروج سبوم به کاهش آکنه، درمان و پیشگیری از آن کمک میکند.

خریداینترنتی : کرم کنترل چربی و ضد جوش آکنه زوم صورت

 

درماپیور اچ پی ماده موثره دیگری است که رشد باکتری ها و ترشح اضافی سبوم پوست را کاهش  داده و ضایعات التهابی پوست را محدود میکند و باعث یکدست شدن پوست می شود. درماپیور اچ پی یک عصاره طبیعی غنی از اسید های فنولیک خالص سازی شده از گیاه عروس چمن‌زار اروپایی است که توسط سیلاب فرانسه تولید و عرضه شده است. این عصاره می تواند باعث تحریک سنتز آنتی بیوتیک های طبیعی پوست شده و زیست بوم پوست را دوباره متعادل نماید.

ماده موثره تسکین دهنده مشهور اپیکالمین که یک ترکیب سینرژستیک از سه گیاه مهم در طب سنتی چینی است. این کمپلکس توسط متخصصین بیوتکنولوژی سوئیسی در شرکت میبل بایوکیمستری آماده سازی و عرضه شده است. این سه گیاه تسکین دهنده و آنتی اکسیدان بسیار قوی هستند که قرن هاست در طب سنتی چینی (TCM) شناخته شده است. اپیکالمین می توانند سیستم دفاعی پوست را تقویت کند و اریتما، تحریک و التهاب را تسکین دهد و قدرت آبرسانی و التیام بخشی پوست های تحت درمان با داروهای آکنه و پروسیجرهای لایه برداری را دارد.

کرم ضد جوش آکنه زوم صورت خوب است؟

حتی بدون توجه به مواد موثره موجود در این محصول باید اعتراف کرد با توجه به بازخوردهایی که از این کرم گزارش شده است این از برترین کرم های کنترل چربی و پاکسازی کننده آکنه و ضایعات آکنه است. کرم های کنترل چربی به این سبک دارای کنترل چربی و همزمان توان آبرسانی و کاهنده ضایعات آکنه به خوبی می توانند موجب بهبود ظاهر پوست و کاهش سایز منافذ پوست شوند.

برای افرادی که پوست چرب و بدون آکنه دارند این کرم برای کنترل چربی یکی از بهترین گزینه هاست. کرم ضد جوش آکنه زوم صورت اگر در کنار شوینده آکنه زوم استفاده شود برای نوجوان درگیر با آکنه شدید و التهابی بسیار مناسب و توصیه شده است. افراد نوجوان درگیر با آکنه حال چه تحت درمان با دارو باشند و یا نه به شدت نیازمند یک شوینده مناسب و ضد التهاب و یک کرم کنترل چربی هستند چون در سن نوجوانی ترشح چربی می تواتند بسیار شدید باشد.

در مورد بافت کرم ضد جوش آکنه زوم صورت باید گفت که کرم سبک و زود جذبی است و توصیه می شود این کرم به کل صورت زده شود نه اینکه فقط روی جوش ها بزنید. برای بزرگسال داری پوست چرب و آکنه ای اثر این کرم در مصرف همزمان همراه با گلایکولیک اسید بسیار عالی خواهد بود.

4.5/5 - (13 امتیاز)

4 نظر در “نقد و بررسی کرم ضد جوش آکنه زوم صورت فیس دوکس

  1. Servin گفت:

    سلام خسته نباشید ببخشید من جوش هایم خیلی روی اعصابم و من بابت این موضوع خیلی ناراحتم. امروز که این کرم را تهیه کردم . میخواهم بدانم که چند روز طول می‌کشه تا جوش هایم از بین برود.

    1. سلام سروین جان به خیلی چیزای بستگی دارد. مثلا به سن شما و وضعیت آکنه ها از نظر ظاهری و شدت، همچنین به کل روتین ات هم بستگی داره یعنی از شوینده بگیر تا آبرسان و کرم ضد جوش. این که شما یک کرم بگیری و بعدا سوال کنی خب کی جوشام خوب میشه که نمیشه عزیزم

  2. سارا سعیدیان گفت:

    سلام تقریبا دو روزه که دارم از صابون مخصوص پوست چرب استفاده میکنم ولی صورتم ب شدت خارش داره ولی همراه با کرمش ک استفاده کردم جوش های کمی داشتم ولی از بین رفت صورتم حالت لایه برداری شده آیا خارش و قرمزیش عادیه؟

    1. سلام سارا جان منظور شما پن آکنه زوم است؟ چون فیس دوکس صابون ندارد. اول که باید تاکید کنم خود پن را مستقیم به صورت نزنید و با کفی که در دستات درست میکنی صورت رو آغشته کن و بشور ، دو اینکه حتما کرمت تموم شده دیگه بعد از شستن صورت هیچی نمیزنی که این بلاسرت اومده، حتما بعد شستنشو مرطوب کننده باید بزنید. سوالی بود باز در خدمتم

سلام لطفا اینجا سوالات رو مطرح کنید مرسی

نشانی ایمیل و موبایل شما منتشر نمیشه. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مقالات هم نگاهی بیاندازید!

قرص مخمر آبجو برای ریزش مو

مخمر آبجو چیست؟ مخمر آبجو نوعی مخمر است که معمولاً در دم کردن آبجو و تولید نان استفاده می شود.

فروشگاه
منو
0 مورد سبد خرید