نقد و بررسی سرم ویتامین سی گارنیر

دکتر شبنم فریدفر

دکتر شبنم فریدفر

داروساز کازمتیک | دانشگاه تهران
نقد و بررسی سرم ویتامین سی گارنیر

آنچه می‌خوانید:

قبل از اینکه به نقد و بررسی سرم ویتامین سی گارنیر بپردازیم لازم است کمی در مورد برند گارنیر و تاریخ یکصد ساله آن صحبت کنیم که فکر کنم برای شما جذاب خواهد بود. حدود 118 سال قبل در فرانسه شخصی بنام آلفرد آمور گارنیر یک لوسیون مو را با ترکیبات گیاهی فرموله و ثبت اختراع کرد و به این صورت برند گارنیر متولد شد. امروزه گارنیر از برزرگترین و بهترین برندهای صنعت کازمیتک در جهان است که محصولات آن از محبوبیت زیادی برخوردار است.

گارنیر در وب سایت رسمی خود سه عدد زیر مجموعه یا ساب برند دارد که به ترتیب SkinActive  ؛ Organic ؛ Body و Ambre Solaire هستند. سرم ویتامین سی تولید اروپا جزو محصولات ساب برند گارنیر اسکین اکتیو است ولی سرم ویتامین سی تولید کارخانه ترکیه جزو محصولات ساب برند ارگانیک است که کارخانه ترکیه بجای کلمه ارگانیک از کلمه نچرال استفاده میکند.

گارنیر یا به تعبیری گارنیه یکی از برندهای خانواده لورئال است. لورئال _L’Oréal_  که بزرگترین شرکت تولید کننده محصولات آرایشی و بهداشتی در جهان است و 30% سهام آن هم اکنون در اختیار شرکت نستله است در سالهای آخر دهه شصت میلادی برندهای گارنیر و لانکوم را خریداری کرد. خود لورئال حدود 5 سال بعد از گارنیر توسط یک شیمیدان جوان فرانسوی بنام اوژن شولر بنیانگذاری شد. اوژن شولر همچنین به‌عنوان یکی از بنیان‌گذاران تبلیغات مدرن در جهان، شناخته می‌شود. در سال ۲۰۰۶ لورئال شرکت بادی شاپ را به مبلغ ۶۵۲ میلیون پوند خرید و بادی شاپ امروزه عملا بزرگترین شرکت تابعه لورئال است.

اورن شولر در ابتدا یک رنگ مو ساخت و نام آن را اورئال _Auréole_ گذاشت. این رنگ مو در واقع اولین رنگ موی شیمیایی در تاریخ بشر بود که توسط شولر اختراع شد. حدود یک سال بعد او شرکتی بنام ” شرکت رنگ مو بی ضرر فرانسوی راه اندازی کرد که به مرور تبدیل به لورئال شد.

loreal Paris Garnier 0

خب در هر حال در اینجا ما به نقد و بررسی سرم ویتامین سی گارنیر خواهیم پرداخت که از پر فروش ترین محصولات گارنیر در کل جهان است. این محصول قبلا اسم دیگری داشت_ سرم بوستر ویتامین سی پرفکت لایت گارنیر_ که امروزه یک کم تغییر کرده و برایت کامپلیت بجای لایت کامپلیت و در نهایت ویتامین سی برایتنینگ سرم چیزی است که امروزه روی لیبل آن مشاهده میشود. در هر حال تقریبا در همه جای جهان بنام سرم ویتامین سی گارنیر آن را می شناسند.

معرفی سرم ویتامین سی گارنیر

سرم ضد لک و روشن کننده گارنیر یک محصول غیر چرب و غیر چسبنده و پر نفوذ برای داشتن پوست روشن و درخشان است که حاوی عصاره های سیتروس در کنار ویتامین سی است. این سرم یک سیستم آنتی اکسیدان قوی و ضد پیر پوستی قابل توجه مناسب برای انواع پوست دارد که عملا یک سرم نیاسینامید نیز هست و برای پوست های آکنه ای بافت مناسبی دارد و به خوبی قابل استفاده است. بازخوردهای جهانی در مورد این سرم تقریبا 80 درصد مثبت قطعی بوده است.

از نظر من آن 20 درصد هم احتمالا یا کلا به ویتامین سی حساس بوده اند و یا احتمالا توان اقصادی بالاتری دارند و در حال استفاده از ویتامین سی های گران قیمت تری مانند سرم های ویتامین سی اوردینری اند. البته عده ای هم واقعا نظراتشان از نظر آماری ارزش ندارد چون بسیاری از این افراد پس از استفاده از یک محصول و معمولا یک دوره سریع می روند سراغ محصول دیگر که در نتیجه نمی شود به نظر این دوستان برای خوب یا بد بودن یک محصول استناد کرد.

سرم ویتامین سی گارنیر یک تکسچر سبک و زود جذب دارد که عمیقا به پوست شما نفوذ میکند و لک ها و نقاط تیره شده ناشی از آکنه (Acne Spot) و افزایش سن (Age Spot) را کم رنگ و از بین خواهد برد. طبق ادعای خود گارنیر عملکرد ضد لک های تیره شده آن در 6 روز بسیار عالی است و ظاهر و تراکم آنها کاهش می یابد و پوست روشن تر و تازه تر خواهد شد. شما پس از استفاده از این سرم در روزهای اول احساس صاف تر شدن، روشن تر شدن و شفاف شدن پوست تان را خواهید داشت. این سرم می تواند در مدت کوتاهی بسته به شرایط پوست و سن فرد تا 85 درصد تشکیل ملانین و لک را کاهش دهد و کاهش 30 درصدی در اندازه نقاط تیره را شاهد خواهید بود.

این سرم ترکیب غنی شده از 3.5 درصد ویتامین سی، نیاسینامید و سالیسیلیک اسید است تا بتواند لک های تیره را کاهش دهد و درخشش پوست را بازیابی کند. فرمول این سرم حاوی ترکیبات بسیار مغذی و دقیقی است که برای روشن شدن و محافظت از جوانی پوست طراحی شده اند. ترکیبات فوق العاده این سرم دقیقا دلیل محبوبیت، کارایی خوب و پر فروش بودن آن در جهان است.

طرز استفاده از سرم ویتامین سی گارنیر

روش استفاده از سرم ویتامین سی گارنیر به این صورت است که شما باید یک قطره چکان پر را برای کل صورت استفاده کنید. شما باید صورت خود را تازه شسته باشید و سپس قبل اینکه مرطوب کننده و یا آبرسان بزنید یک قطره چکان پر از این سرم را روی کل پوست صورت خود بزنید و به آرامی ماساژ دهید تا جذب شود. دقت کنید برخلاف سوپر سرم هیالورنیک اسید گارنیر شما نباید از این سرم ویتامین سی برای دور چشم استفاده کنید پس بهتر است یک کرم دور چشم مناسب داشته باشید. پس از دو الی سه دقیقه روی ویتامین سی گارنیر میتوانید کرم مرطوب کننده مناسب پوست خود را استفاده کنید.

شما هم میتوانید صبح ها از این سرم استفاده کنید هم در شب و تفاوت و محدودیتی در اینکه شب بزنید و یا صبح وجود ندارد. در حالت خاصی اگر نتوانستید شب از این سرم استفاده کنید پس برنامه ریزی کنید که حتما صبح ها از این سرم استفاده شود چون ضروری است که حتما صبح ها استفاده شود. ضرورت استفاده صبجگاهی این سرم را در ادامه این مقاله برای شما توضیح خواهم داد. دقت کنید روی این سرم حتما مرطوب کننده بزنید چون این سرم یک مرطوب کننده نیست. لازم به ذکر است که بدانید این سرم روی پوست شما سبک خواهد بود و حس چرب و سنگینی ندارد.

بحث روی نقد و بررسی سرم ویتامین سی گارنیر

عده ای به فرمول این سرم انتقاد میکنند که درصد ویتامین سی و همچنین نیاسینامید آن کم است پس نتیجه میگیرند که این دوز کم که نمیتواند خیلی موثر باشد. مثلا رقیب این سرم از نظر فرم ویتامین سی آن ، سرم اتیل اسکوربیک اسید 15% اوردینری است درحالیکه درصد همان ویتامین سی در این سرم گارنیر شاید از مجموع 3.5 درصدی که گفته شده حتی 2 درصد هم نباشد.

اگر اهل مطالعه باشید و نوشته های حقیر را دنبال کرده باشید و جزو افرادی هستید که به علم اهمیت میدهید لازم است بدانید در فرمولاسیون های تخصصی که ترکیب چند ماده موثره در کنار هم هستند نیاز نیست دوز هر ماده موثره خیلی زیاد باشد بلکه فرمولاتور ها بخصوص فرمولاتورهای حرفه ای کمپانی لورئال که سالانه صدها فرمول نوآورانه ارائه می دهند به خوبی به ما میگویند ترکیب چند ماده موثره با دوز کم در یک فرمول میتواند به مراتب موثر تر از یک فرمول ساده با دوز بالای تک اکتیو باشد. شما میتوانید این نفکر را دیدگاه فرمولاتور های لورئال در نظر بگیرید در مقابل تفکر سیمپلیسیتی که فرمولاتور های اوردینری دارند.

خب اگر میخواهید قضاوت کنید لازم است بدانید هر دو تفکر موفقیت و طرفداران زیادی دارند و البته لورئال کمی موفق تر است چون به صورت ثانیه ای در حال فروش تعداد بالای محصول در جهان است.

به طور خلاصه باید گفت که این مفهوم جدید در فرمولاسیون که دوز مشخصی از سه یا بیشتر مواد موثره برای یک هدف میتواند به خوبی موثر باشد، در حال حاضر توسط بسیار از برندهای کازمتیک و درموکازمتیک ترند شده است و حتی محصولات لاکچری و موثری با این تفکر روزانه وارد مارکت میشوند. محصولات گارنیر جزو این دسته از فرمولاسیون ها هستند که به خوبی موفق بوده اند و با اثر بخشی خوب توانسته اند محبوبیت زیادی ناشی از کارآمدی فرمول کسب کنند و محبوبیت آنها صرفا بخاطر نام گارنیر نبوده است.

در ادامه در این نقد و بررسی سرم ویتامین سی گارنیر ما به بررسی فرمولاسیون آن خواهیم پرداخت و به خوبی بررسی میکنیم که علت موفقیت این فرمول و این محصول در مارکت مراقبت از پوست چیست و چرا در سایت ما روزانه تعداد زیادی از این سرم فروخته و توصیه میشود. البته زمانی که توضیحات فرمول این سرم را مطالعه کنید شما قادر خواهید بود آن را با سایر محصولات ویتامین سی موجود در مارکت مقایسه کنید.

فرم مولکولی و نوع ویتامین سی سرم گارنیر

اتیل اسکوربیک اسید نام فرم ویتامین سی استفاده شده توسط گارنیر در این سرم ویتامین سی است. این فرم از ویتامین سی از بهترین مشتقات پایدار و چند منظوره ویتامین سی است و دلیل علمی و مولکولی خود را برای پایداری دارد. اثر روشن کنندگی و آنتی اکسیدانی این فرم بسیار قوی است و همانند سوسپانسیون های ویتامین سی اوردینری مستقیم عمل میکند و در پوست نیاز به تجزیه توسط آنزیم های هیدرولیتیک ندارد.

اتیل اسکوربیک اسید یا تری او اتیل اسکوربیک اسید سریع تر عمل میکند و اثر بازدارندگی طولانی مدت تری در مقابل بروز لک و پیر پوستی دارد. این ویتامین سی میتواند بخوبی سنتز کلاژن را حمایت و تقویت کند و از DNA پوست شما در مقابل اثرات مخرب نور UV محافظت کند. این ویتامین سی فرآیندهای منجر به بروز لک را از دو مسیر اصلی آن مهار می کند. نکته جالبی که در مورد این اتیل اسکوربیک اسید نمیدانید این است که می تواند باعث تقویت تولید هیالورونیک اسید در پوست شود.

این ویتامین سی دقیقا برای مقابله با پیر پوستی ناشی از نور آفتاب یا فتوایجینگ و کاهش نقاط تیره و بهبود تن پوست طراحی شده است.

بررسی مواد موثره سرم ویتامین سی گارنیر

نیاسینامید پس از ویتامین سی اکتیو مهم این سرم است، گرچه درصد بکار رفته در این فرمول زیاد نیست ولی همانگونه که در بالا توضیح دادم زمانی که در کنار سایر مواد موثره قرار میگیرد به شدت اثرات هم افزایی دارند و اثر بخشی همدیگر را در انجام وظایف موردنظر برای بهبود پوست بخوبی انجام میدهند. نیاسینامید فرم فیزیولوژیکی ویتامین ب 3 است که در صنعت مراقبت از پوست برای کاهش چربی پوست و کنترل ترشح سبوم و کاهش لک های پس از التهاب و حتی ملاسما کاربرد دارد.

نیاسینامید یک ماده موثره مفید برای انواع پوست است و بویژه برای پوست مستعد آکنه از احتقان در پوست جلوگیری میکند یعنی اجاره تجمع پوست فرسوده و انسداد منافذ را نمیدهد که منجر به آکنه شود. این فرم فیزیولوژیکی ویتامین ب 3 با دو مکانیسم میتواند پوست شما را روشن کند حال نوع تیرگی و لک شما هر چه باشد؛ اول اینکه از التهاب منجر به بروز تیرگی میکاهد و دوم اینکه از انتقال ملانوزوم از سلول های ملانوسیت به کراتینوسیت های لایه بالای پوست جلوگیری میکند و پوست را روشن میکند. هنوز هم متخصصان شیمی کازمتیک اعتقاد دارند نیاسینامید بهترین گزینه برای لک پس از التهاب است و لک جای جوش هم جزو این گروه از لک ها است.

سیتروس جونوس یا لیمو ژاپنی

لیمو یوزو یا سیتروس جونوس که به لیموی ژاپنی معروف است از جذابیت های این سرم گارنیر است. این لیمو حاوی آنتی اکسیدان های قدرتمندی برای مقابله با پیر پوستی و بهبود رنگ پوست است که میتوان به آنتوسیانین ها، فلاونئیدها و کاروتنوئیدها اشاره کرد که بیشتر شاید با اسامی آنها آشنا باشید. خاصیت اصلی این لیموی ژاپنی خاصیت آنتی گلیکاسیون آن است یعنی از فرآیند وحشتناکی که منجر به تحریک و گره خوردن رشته های الاستین و کلاژن در پوست میشود، جلوگیری می کند. این همان کاری است که کارنوزین هم میتواند در محصولات ضد پیر پوستی انجام دهد.

لیمو یوزو در کاهش چین و چروک پوست و سفت شدن آن و بهبود خاصیت ارتجاعی پوست بسیار کمک کننده است و خاصیت طبیعی جالبی که دارد این است که در مقابل نور UV هم میتواند اثر محافظتی داشته باشد. این موضوع در کنار وجود همزمان نیاسینامید و ویتامین سی و البته ویتامین ایی (توکوفریل استات در فرمول وجود دارد) یکی از دلایلی است که صبح ها حتما باید از سرم ویتامین سی گارنیر استفاده کرد، چون هر سه ماده میتوانند به شدت اثرات حفاظتی ضد آفتاب شما را موقع بیرون رفتن تقویت کنند.

لازم به ذکر است برای تغذیه بهتر پوست این عصاره میوه ی لیموی ژاپنی در این فرمول همراه با کمپلکس عصاره سیتروس لیمون (لیمو ترش سبز رنگ) و عصاره میوه لیمو (لیمو پرتقالی) استفاده شده است. ترکیب این سه در کنار هم شاید خیلی اسیدی به نظر برسد و حتی منتقدین بگویند باعث حساسیت پوست به نور میشود، اما اینجا اینجوری نیست اون بحث های بازاری در مورد فرمولاسیون این محصول صدق نمیکند. اینجا دوز این مواد کاملا با طراحی دقیق انتخاب و به هدف ضد عفونی کردن، افزایش ضخامت پوست، روشن سازی و تغذیه پوست انتخاب شده اند.

خواصی که این سه عصاره از خانواده لیمو برای پوست شما به همراه دارند آنقدر شگفت انگیز است که توضیح و تفسیر آن در این مقاله ممکن است متن را آنقدر طولانی کند که مطالعه متن از حوصله شما خارج شود. فقط آنقدر بدانید که وجود این سیتروس ها در اینجا دلیل خوبی است برای اینکه افراد دارای پوست آکنه دار، اگزمایی، مبتلا به درماتیت سبورئیک و حتی دارای پوسته ریزی نیز میتوانند از این سرم ویتامین سی استفاده کنند.

نور آفتاب با اختلاف زیاد نسبت به پیری درونی یا کرونولوژیکال انسان، مسبب اصلی در پیر پوستی است و یکی از محرکان اصلی در فرآیند تخریب رشته های کلاژن و الاستین در فرایند وحشتناک و برگشت ناپذیر گلیکاسیون است. پس نتیجه میگیریم استفاده از این سرم گارنیر قبل اینکه شما ضد آفتاب استفاده کنید میتواند شبیه به معجزه برای جوانی باشد.

فنیل اتیل رزورسینول ماده موثره بعدی در این سرم ویتامین سی گارنیر است که یک آنتی اکسیدان الهام گرفته از طبعت است و در طیف گسترده ای از محصولات ضد پیر پوستی و روشن کننده برای درمان تیرگی و لک و حتی ظاهر تیره موهای صورت و زیر بغل کارایی دارد. این ماده تولید شرکت قدرتمند سیمرایز است و بسیار عملکرد قابل قبولی در ایجاد پوستی صاف، روشن کنندگی و متعادل کردن رنگ طبیعی پوست دارد. فنیل اتیل رزورسینول در روشن سازی پوست از کوجیک اسید هم قوی تر است و شاید این برتری نوعی اتمام حجت برای اثر بخشی خوب این ماده باشد.

هیالورونیک اسید ماده موثره ی دیگر این سرم است که خیلی توسط کسی به آن توجه نشده است. اما لازم است بدانید که در این فرمول سدیم هیالورونات می تواند با اثر آبرسانی خود اثربخشی سایر مواد موثره را تکمیل و در دستیابی پوست به آن رنگ و جوانی مورد نظر به شدت به شما کمک کند. در اینجا در کنار هیالورونیک ما شاهد حضور آدنوزین هستیم. گارنیر در مورد این ماده میگوید ” آدنوزین به طور طبیعی در بدن وجود دارد و در متابولیسم انرژی نقش دارد. در محصولات مراقبت از پوست به خصوص در ضد پیری استفاده می شود. آدنوزین برای تسکین پوست و کمک به کاهش ظاهر چین و چروک استفاده می شود”.

اکسوتیازولیدین کربوکسیلیک اسید ماده دیگری است که گارنیر در مورد آن گفته است که ” قادر است به سرعت در پوست جذب شود و در محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود زیرا به داشتن خواص آنتی اکسیدانی معروف است و می تواند به کاهش علائم قابل مشاهده ی پیر پوستی کمک کند و با رادیکال های آزاد و آسیب ناشی از نور آفتاب که مسئول ایجاد چین و چروک و خطوط ریز هستند مبارزه کند. همچنین برای تقویت اثرات روشن شدن پوست و لکه های تیره استفاده می شود.

سیتریک اسید ماده موثره دیگر این فرمول است که دوز آن از سالیسیلیک اسید موجود در این سرم نیز بیشتر است. از سیتریک اسید در کازمتیک که بسیار پر کاربرد است به دلیل توان لایه برداری آن در محصولات مراقبت از پوست استفاده می شود و علاوه بر آن یک تثبیت کننده برای شلات کردن یون فلزات که به طور طبیعی در آبی که با آن صورت خود را می شورید وجود دارند. ای شلات کردن می تواند به پاک کننده ها و شوینده های شما کم کنند. از این اسید برای پوشاندن بوی نامطبوع فرمول و تنظیم PH فرمول نیز استفاده میشود.

سالیسیلیک اسید موجود در سرم ویتامین سی گارنیر علی رغم اینکه دوز کمی دارد اما همین مقدار کم نیز می تواند در ترکیب با مواد موثره ی این فرمول بسیار کمک کننده باشد بویژه برای پوست چرب و مستعد آکنه میتواند به کاهش ناهمواری و جای جوش کمک کند. البته اینجا سالیسیلیک اسید به عنوان نگهدارنده برای محافظت از فرمول نیز در برابر رشد میکروارگانیسم ها استفاده شده است و اگر فکر میکنید من در اشتباهم میتوانید به گارنیر ایمیل بزنید.

ترکیب دو ماده توکوفرول و توکوفریل استات را در انتهای لیست ترکیبات این سرم ویتامین سی گارنیر می بینم در واقع هر دو ویتامین ایی هستند. توکوفرول خود ویتامین ایی است که یک آنتی اکسیدان قوی است و توکوفریل استات فرم پایدار ویتامین ایی است که همانند ویتامین سی پایدار وارد پوست میشود و تبدیل به فرم فعال یا توکوفرول میشود. این دو نوع ویتامین ایی علاوه بر مزایایی عالی برای پوست بخصوص در کنار ویتامین سی و نیاسینامید میتواند اثرات محافظتی ضد آفتاب شما را تقویت کند، و همچنین می تواند از سلامت فرمول سرم گارنیر با کاهش تخریب اکسیداتیو حفاظت کرده و به افزایش طول عمر (shelf life) سرم گارنیر نیز کمک کند.

سخن پایانی

اگر خشکی، تیرگی، لک جای جوش و چین و چروک تنها تعدادی از رایج ترین مشکلات پوستی شما است که هر روز با آن مواجه هستید. اگر تا به حال محصولات مراقبت از پوست را جستجو کرده اید که به شما در مبارزه با این مشکلات کمک کند، اما هنوز محصول مناسب خود را پیدا نکرده اید، شاید وقت آن رسیده که برنامه روزانه خود را اصلاح کنید. یکی از گزینه های مناسب برای شما فارغ از اینکه چه نوع پوستی با چه مشکلات و اختلالات زیبایی و درماتولوژیک دارید، سرم ویتامین سی گارنیر است که برای استفاده روزانه شما یکی از بهترین و کاربردی ترین محصولات است. 

در پایان این نقد و بررسی سرم ویتامین سی گارنیر باید یادآوری کنیم که همه انواع پوست به ویتامین سی موضعی نیاز دارند حال چه بهتر که این محصول ویتامین سی فرمولاسیون خوب و مواد موثره ی مفید دیگری نیز داشته باشد. پس اگر با خواندن توضیحات بالا به قدرت فرمولاسیون شرکت لورئال و گارنیر که زیر مجموعه آن است ایمان آوردید، حتما نظر یا سوالی داشتید در زیر این مقاله برای ما بنویسید.

سوالات متداول سرم ویتامین سی گارنیر

Frequently Asked Questions

123363

دکتر شبنم فریدفر

کازمتیک فارماسیت ؛ دکتر داروساز فارغ التحصیل دانشگاه تهران ؛ پاسخگوی سوالات شما

هر صبح و شب میتوانید پس از شستن صورت یک قطره چکان کامل از این سرم ویتامین سی را به کل صورت و حتی گردن خود بزنید. پس از یک دقیقه کمی روی آن مرطوب کننده بزنید. 

بهترین زمان استفاده از این سرم گارنیر صبح است چون در آغاز روز پوست شما برای خنثی سازی اثرات مخرب نور آفتاب و تقویت اثر حفاظتی کرم ضد آفتاب به ترکیبات آنتی اکسیدان این سرم بیشتر از نوبت شب نیاز دارد. 

 

بله میتوانید استفاده کنید البته مجبور نیستید و ما توصیه میکنیم حتما روی آن مرطوب کننده بزنید. گاهی افرادی که پوست چرب دارند ممکن است یک قطره چکان سرم ویتامین سی گارنیر برایشان کافی باشد اما افراد دارای پوست خشک ممکن است به مرطوب کننده نیاز داشته باشند. تاکید میکنم اغلب سرم ها مرطوب کننده اختصاصی نیستند.

برای جذب بهتر سرم حتما به اندازه کافی آن را بمالید و بهتر است 3 الی 5 دقیقه صبر کنید تا سرم ویتامین سی گارنیر خوب جذب شود و سپس کرم مرطوب کننده خود را روی آن بزنید.

بله میتوانید بیشتر از یک قطره چکان بزنید و مشکلی برای پوست شما ایجاد نمیشود. اما واقعا به بیشتر از یک قطره چکان نیازی نخواهد بود. این ویتامین سی را میتوانید دو بار در روز و هر بار یک قطره چکان بزنید و اگر حجم بیشتری بزنید گرچه تحریک ایجاد نمیکند اما در نظر داشته باشید فایده بیشتری هم به پوست شما نمی رساند.

خیر این سرم پوست را نسبت به نور حساس نمی کند و نیازی نیست روی ان ضد آفتاب بزنید فقط کافی است چند دقیقه بعد آن از مرطوب کننده استفاده کنید. و اگر صبح ها قرار است در فضای نور روز خارج از منزل قرار بگیرید ضد آفتاب را به همان روال سابق استفاده کنید.

به احتمال کم ممکن است بعضی افراد دارای پوست حساس نسبت به انواع ویتامین سی حساس باشند و پس از استفاده از آن دچار خارش، قرمزی و حتی جوش بزنند. اما تاکنون ما گزارشی از این موارد در مورد سرم ویتامین سی گارنیر نداشته ایم.

4.9/5 - (112 امتیاز)

49 نظر در “نقد و بررسی سرم ویتامین سی گارنیر

 1. دنیا گفت:

  سلام وقت بخیر ، بعد از سرم ویتامین سی آیا میتوانم از کرم آبرسان هم استفاده کنم؟

  1. سلام دنیا جان بله شما بعد سرم ویتامین سی و یا هر نوع ویتامین سی باید مرطوب کننده مخصوص پوست خودتون رو بزنید و این کار هم لازم است هم باعث اثر بهتر و جذب بهتر ویتامین سی میشود. با تشکر از شما

 2. زبیدا گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید ویتامین سی گارنیر خوبه یا ویتالیر؟؟؟من از ویتالیر استفاده میکنم در حد معمولی بوده و‌دکتر متخصص پوست برام تجویز کرده الان میخام ویتامین سی بخرم نمیدونم ویتالیر باز بزنم یا گارنیر
  روی گونه هام لک هست

  1. سلام زبیدا جان خیلی سوال شما پاسخ واضحی دارد. شما نمیتونید رقیبی برای سرم ویتامین سی گارنیر در میان تولیدات داخلی پیدا کنید. با تشکر از شما

 3. گفت:

  سلام من سرم ویتامین سی گارنیر گرفتم ولی میزنم روی صورتم قرمز میشه پوستم باید چکار کنم

  1. سلام لطفا اسم و شماره سفارش تون رو در چت سایت برای ما بنویسید، تا روش صحیح استفاده رو بهتون یاد بدیم که دیگه تحریک ایجاد نشود. با تشکر

 4. مرجان گفت:

  سلام آیا امکان داره حساسیت به ویتامین سی خودش رو ب صورت لک نشون بده ؟ چون صورتم لک و دون دون های قرمز افتاده با وجود اینکه شب استفاده کردم و روز بعدش ضد آفتاب زدم باتشکر

  1. سلام مرجان عزیز چک کند ببینید ویتامین سی که خرید کردید فاسد نباشه. این که شما می فرمایید حساسیت به اجزای دیگر فرمول است نه به ویتامین سی، یعنی یک چیزی شبیه به آلرژی ، محصول رو روی پوست داخلی بازوت تست کن و بذار 24 ساعت بعدش چک کن ببین پوستت چه واکنشی نشون میده. اگر واقعا صورتت با این سرم نقاط قرمز زده پس استفاده نکن. با تشکر از شما

 5. Ghazale گفت:

  سلام وقتتون بخیر من ازین سرم استفاده میکنم اما صورت رو چسبناک میکنه ، مشکل از نحوه استفاده من هستش؟

  1. سلام غزاله جان احتمالا محصولی که تهیه کردید فاسد نشده است؟ چون همچین موضوعی نمیتواند دلیل خاصی داشته باشد. مگر اینکه سرم را روی محصولات دیگری دارید میزنید که انگار گل میشه رو پوست. توی روتین تون جدیدا رتینول و یا دیفرین اضافه کردید؟

 6. ندا گفت:

  سلام من تازه با شما آشنا شدم.لطفا برام بگید چه محصولاتی سفارش بدم.برا برطرف شدن لک.و چروک دور چشم و خط لبخند.البته جوش های زیر پوستی هم کمو بیش دارم.سنمم ۳۷ساله

  1. سلام ندا جان / آشنایی با شما باعث افتخار ما است، برای این جور مشاوره های کلی لطفا توی چت به ما پیام بدید شاید نیاز به پرسش و پاسخ بیشتری باشه، ولی در کل شما فیس واش آکنه زوم، سرم آرجرلین، سرم سالیسیلیک اسید و سرم ویتامین سی گارنیر لازم دارید با یک مرطوب کننده خوب. با تشکر از شما

 7. Asal گفت:

  سلام خسته نباشید بعد از سرم ویتامین سی گارنیر بنظرتون بهتره مرطوب کننده گارنیر بزنم یا نوتروژینا؟و اینکه کرم دور چشم رو قبل از مرطوب کننده بزنم یا بعدش؟

  1. سلام عسل جان تفاوتی ندارد هر مرطوب کننده ای که دوست دارید یا فکر میکنید خوب است بزنید. ما برای هر محصولی توضیحات لازم رو دقیق نوشتیم که بتونید درست تصمیم بگیرید. کرم دو رچشم رو قبل هر چیزی بزن. با تشکر از شما

 8. ترانه گفت:

  سلام جواب ندادید برای تیرگی ناحیه تناسلی قابل استفاده است و ضرری ندارد ؟

  1. سلام عزیزم ترانه جان شاید کامنتت لابه لای کامنت دوستان از دستم در رفته ببخشید. عرض شود ضرری ندارد میتونید استفاده کنید. رو کاغذ که خیلی هم خوب است فقط باید یک شوینده آنتی باکتریال مثل پن تی سی سی بایواسکین هم برای اون ناحیه بگیرید. یادتون باشه همیشه لباس زیر باید نخی سفید باشه و رنگی نباشه. با تشکر

 9. لیلا گفت:

  سلام خانم دکتر عزیز ، وقتتون بخیر.
  ببخشید ، من ۴۸ سالمه ، پوستم خوب نیست خیلی افتاده شده و چروک.جلوی چشمام چروک افتاده . چه توصیه و پیشنهادی دارید ؟ از هیچ مکمل و … استفاده نمیکنم . ممنون.

  1. سلام لیا خانم عزیزم محصولات اصلی در روتین شما میتونه شامل رتینول یا بافه باشه و مکمل هم میتونید با مکمل هیالورون سائورپلاس شروع کنید. سرم یا ژ مرطوب کننده ویتامین سی گارنیر هم میتونه در لیست شما باشه فقط برای راهنمایی بهتر لطفا در چت سایت پیام دهید که بهتر راهنمایی تون کنیم. با تشکر

   1. شکوه گفت:

    سلام خانم دکتر من سرم ویتامین سی گارنیر ازتون تهیه کردم طرز استفاده اش چجوره؟چون لاکتیک اسید اوردینری هم یک شب درمیون استفاده میکنم

    1. سلام شکوه جان اسم شما توی لیست مشتریان ما نیست. اگر توی دایرکت خردید لطفا همونجا بهم پیام بدید. چون روش استفاده جزو خدمات پس از فروش سایت ما است. اما محض راهنمایی باید عرض کنم این دو محصول ربطی به هم ندارند و میشه هر دو را در روتین روز و شب استفاده کرد. اما یک جای کار رو خیلی دارید اشتباه میروید. با تشکر

 10. شیدا گفت:

  سلام بعد از ویتامین سی میتوانم از هیالورونیک اسید استفاده کنم؟ترتیب ویتامین سی و هیالورونیک اسید در روتین پوستی به چه صورت است؟

  1. سلام شیدا جان بله میشه و خیلی هم خوب است، اگر از ما تهیه کرده باشید بسته به فرمول اون دو محصول بهتون یاد میدیم چگونه استفاده کنید. با تشکر

   1. شکوه گفت:

    سلام خانم دکتر بنده سفارشمو ثبت کردم امروز ولی انگار برگشت خورده نمیدونم چرا چه اشتباهی؟؟ اینک یکروز در میان دارم استفاده میکنم؟؟؟

    1. سلام شکوه خانم توی سایت هیچ سفارشی به اسم و فامیل شما و حتی روی جی میل شما ثبت نشده است چه سفارش تایید شده و چه لغو شده هیچ چیز ثبت نشده است. در مورد برگشت خوردن هم باید تاکید کنم سفارش باید پست شود بعد بنا بر مشکلی در آدرس برگشت میخوره نه اینکه فرد همین امروز سفارش ثبت کند و پست نشده برگشت بخورد. ما مشکلی ندارم اگر از جای دیگری خرید کردید. با تشکر از شما

  2. آیدا گفت:

   سلام وقت بخیر خانم دکتر من به مدت یک ماهه آداپالن استفاده می کنم الان می خوام در کنارش برای درمان جای جوش از ویتامین سی گارنیر استفاده کنم لطفا بگین چجور پیش برم که تداخل نداشته باشه؟ برای جای جوش قرمز مفید هست؟

   1. سلام آیدا جان اگر دیفرین و ویتامین سی رو از ما تهیه فرمودید توی چت سایت پیام بدید روش استفاده رو به شما یاد میدیم. روش استفاده جزو خدمات پس از فروش است. با تشکر

 11. ترانه گفت:

  سلام برای ناحیه واژن قابل استفاده است ؟

 12. غزل گفت:

  سلام بر دکتر شبنم خودم خواستم بگم عاشقتم دختر با این مقالات خوبی که مینویسید من که دو ساله با راهنمایی شما ویتامین سی و روتین میگیرم واقعا هم خوشگل شدم هم علاقه مند شدم به دنیای کازمتیک میخوام بیام همکارتون بشم واقعا میشه؟

 13. لاله باقری گفت:

  سلام خانم دکتر واقعا این بهترین سرم ویتامین سی بود که من استفاده کردم. و توصیه میکنم هر کسی پوست چرب داره و جوش هم میزنه این سرم رو بزنه عالیه برای جوش و جای جوش کلا روشن میکنه. مرسی

 14. ام السلمه گفت:

  سلام وقت بخیر سرم ویتامین سی گارنیر رو خریدم تا حالا هیچ استفاده و تجربه ایی ازش ندارم برای لک جوش مناسبه؟ اونارو از بین میبره؟ بعد استفاده چه مدتی کامل از بین میرن؟ برای اسکار خیلی سطحی و کم چطور؟ برندی رو میشناسید که برای اون قابل درمان باشه؟ یا این نوع جای جوش فقط با میکرو و سابسیژن و… قابل درمانه؟

  1. سلام ام السلمه عزیز بله سرم ویتامین سی برای رفع نقاط تیره جای جوش مناسب است اما باید کنار یک لایه بردار استفاده کنید، و انتخاب اون لایه بردار به سن شما و وضعیت کنونی جوش هاتون بستگی داره. برای اسکار سطحی هم گزینه هایی وجود داره مثل سوسپانسیون های ویتامین سی و لایه بردار ها و رتینوئید ها اما بهترین درمان برای اسکار فرورفته همان سابسیژن و روش های ترکیبی اون با اندولیفت و لیزر لایه بردار است. اما اگر اسکارها تازه و سطحی است میشه با رتینوئید و میکرونیدلینگ رفع شود. با تشکر از شما

 15. نجمه خاتون کازرانی گفت:

  سلام دکتر من قبلا کرم گارنیر کاسه ای با بسته بندی شیشه ای که روی اون هم هم نوشته ویتامین سی رو زدم زیر کرم نوشته بوده لایت و آیپی اف ۱۵ الان بک عالمه از اون سرم های کاسه ای تو بازار هست با اسم های مختلف هم طرف پلاستیکی هم شیشه‌ای روی ی سری نوشته رایت کامپوزیت اسپید رو ی سری نوشته برایت کامپلیت و هر دو اینها هم شیشه ای داره هم ظرف پلاستیکی کدومش اصله چون قبلا به صورت من خیلی ساخته لک های صورتم رو برده همونو میخام

 16. فاطمه گفت:

  سلام خانم دکتر سرم ویتامین سی گارنیر برای درمان جوش هم موثر هست؟

  1. سلام فاطمه جان بله سرم ویتامین سی گارنیر هم در درمان جوش و هم در مان لک جای جوش میتواند دخالت کند و مفد واقع شود. با تشکر از شما

 17. محبوب گفت:

  سلام دکتر عزیزم ببخشید بعد از استفاده از ویتامین سی و مرطوب کننده چند دقیقه بعد ضد آفتاب بزنیم؟؟نوع مرطوب کننده و ضد آفتاب مهمه؟؟؟نوع شوینده که قبلش استفاده می‌کنیم چطور ؟؟بعد شستن و تونر زدن از ویتامین سی استفاده کنیم؟

  1. سلام محبوب من / بعد ویتامین سی و مرطوب کننده درستش اینه 15 دقیقه صبر کنید بعد ضد افتاب بزنید البته کسی حال ندارد اینقدر صبر کنه و اغلب وقتشم ندارند. نوع مرطوب کننده و ضد آفتاب باید مناسب نوع پوست باشه مهم همین است. شوینده هر چی که مناشب پوستت است میتونی بزنی و ارتباطی به چیزای دیگه ندارد. بله شما باید بعد شستن و تونر ، ویتامین سی بزنید . البته ویتامین سی هایی داریم که ماجرای متفاوتی دارند مثل سوسپانسیون های ویتامین سی. همیشه زیبا باشی محبوبم

 18. مریم گفت:

  سلام.من پوستم چربه با منافذ باز و لک ام دارم،پوستم شل هستش و یک لک قدیمی بالای لبم دارم که انگاری سیبیل دارم(حتی وقتی که بطورکامل اصلاح میکنم) در۶ماه اول سال این لکم پررنگ هستش و در۶ماه دوم سال،بخصوص سه ماه زمستان این لکم کمرنگ میشه،باتوجه به این توضبحات ممنون میشم منو راهنمایی کنید که چه محصولاتی استفاده کنم تا خلاص بشم از این رنج😔

  1. شیوا گفت:

   سلام و عرض ادب خدمت خانم دکتر . یه سوال داشتم و اینکه ترکیب ویتامین سی و نیاسینامید اثرهمدیگر رو خنثی میکنه . پس چطور توی این محصول باهم آورده شده؟ لطفا در این مورد توضیح میفرمایید؟

   1. سلام شیوا جان این بستگی به فرمول آن دو محصول دارد و لزوما همیشه اینجوری نیست. مثلا سرم ویتامین سی گارنیر داریم که حاوی نیاسینامید هم هست. برای اینکه دو محصول حاوی ویتامین سی و نیاسینامید را با هم بتوانید استفاده کنید باید قبلش با ما مشورت کنید. با تشکر

    1. شیوا گفت:

     سلام مجدد خدمت خانم دکتر. منم سرم ویتامین سی گارنیر از شما تهیه کردم و سوالم همینه که چطور باهم تو یک محصول آورده شده؟ هم ویتامین سی و هم نیاسینامید؟

     1. سلام شیوا جان آورده شده خب آیا از نظر شما ایرادی داره؟ میخوای به فرمولاتور های شرکت گارنیر که زیر مجموعه L’Oréal است ایمیل بزنم بگم اشتباه کردید؟ 😍 نگران نباش وقتی میگیم برند معتبر یعنی فرمولایی که شما رااز هر نظر شگفت زده خواهند کرد. استفاده کنید و اگر علاقه مند به یادگیری شیمی کازمتیک هستید باید سالها برید آموزش ببینید. با تشکر از شما

    2. شیوا گفت:

     من شرکت گارنیر رو زیر سوال نبردم، همونطور که خودتون میفرمایید اهل علم و مطالعه هستید بله هستم، و مقالات شما و اساتید رو دنبال میکنم و جای سوال برام ایجاد شد فقط همین و توقع داشتم شما دکتر و استاد محترم جواب منو علمی میدادی.. بنده اگر اطمینان به شما و شرکت گارنیر نداشتم ابدا خریدی انجام نمیدادم. موفق باشید

     1. سلام شیوا جان احتراما ما اینجا یک سری موضوعات که جزو دانش انحصاری است به کسی یاد نمیدهیم. شما نباید از ما انتظار داشته باشید که این چیز ها رو به شما و مخاطبان به صورت عمومی یاد بدهیم. این موضوعات علم فرمولاسیون است و به خوبی معیاری برای تفکیک ادم متخصص و غیر متخصص در کازمتیک است. اینجا برای ما امکان انتشار هر گونه اطلاعاتی بنابر حقوق مادی و معنوی که برای خودمون قائل هستیم وجود ندارد. اگر علاقه مند هستید میتونید در وبینار اکتیوشناسی دکتربقایی شرکت کنید تا موضوعات مثل این را یاد بگیرید. با تشکر از شما

 19. ازیتا گفت:

  سلام
  سرم ویتامین سی گارنیر رو میشه با رتینول اوردینری هم زمان در روتین روزانه داشته باشم

  1. سلام آزیتا جان بله میشه مشکلی نداره ولی نه اینکه هر دو رو صبح روی هم بزنید. چند تا نکته داره که باید رعایت بشه . اگر تهیه کردید حتما راهنمایی تون میکنیم گرچه کسی که رتینول می زنه نباید خیلی به راهنمایی ما نیاز داشته باشه. مرسی از شما

   1. ازبتا گفت:

    سلام مجدد خانوم دکتر نازنین
    من سرم ویتامین سی گارنیر رو از خودتون گرفتم و قبل از اون هم که دکتر برای لکه های صورتم رتینوید ۲ درصد اوردینری نوشته بود که تهیه کردم ولی هنوز هیچ کدوم این دوتا رو شروع نکردم چون داروهای قبلیم هنوز تمام نشدن و به کمک شما نیاز دارم که روش مصرفشون رو بهم اموزش بدید چون فرموده بودید اگه رتینول مصرف میکنی خیلی به راهنمایی من نیاز نداری خواستم بدونید که هنوز شروع نکردم و هیچ تجربه ای ندارم
    ممنون

    1. سلام عزیزم / ازیتا جان شما رتینوئید 2 درصد گرفتی احتمالا منظورت سرم گرن اکتیو رتینوئید 2% است و طبق قانون سایت ما اگر کسی هر گونه رتینوئیدی از ما نگرفته باشه ما روش استفاده شو یاد نمیدهیم چون خودمون همه انواع خانواده رتینوئید ها را برای فروش داریم. اما در حد این میتونم راهنمایی کنم که سرم ویتامین سی گارنیر را صبح ها بزنید که البته در متن همین مقاله دقیق نوشتیم و سرم گرن اکتیو را شب باید بزنید. طرز استفاده کلی این است. بازم سوالی بود در خدمت شما هستیم. مرسی

 20. سمیه گفت:

  محصول ترمیم کننده چروک صورت و ضد چروک چیرو پیشنهاد میکنید،؟خرجی یا داخلی فرقی نداره فقط مورد تایید باشه

  1. سلام سمیه جان گزینه های زیادی داریم. بستگی به سن شما و نوع چروک ها و عمق اون ها و جای چروک ها هم داره که چی بهتون بدیم. باید اینا رو بدونم تا خدمتتون بگم چی تهیه بفرمایید. در چت آنلاین از ما میتونید راهنمایی دقیق تری بگیرید و اگر هم سوالی از خودم داشتید همین جا درخدمتم

سلام لطفا اینجا سوالات رو مطرح کنید مرسی

نشانی ایمیل و موبایل شما منتشر نمیشه. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به این مقالات هم نگاهی بیاندازید!

ژلاتین گاوی در مکمل فیتو
نوتریکازمتیکس
دکتر شبنم فریدفر

ژلاتین گاوی در مکمل فیتو

ژلاتین گاوی در مکمل فیتو عامل اصلی در ژل کنندگی پوسته ی قرص فیتو است و در جایگاه اول لیست

روغن گل گاوزبان در مکمل فیتو
نوتریکازمتیکس
دکتر شبنم فریدفر

روغن گل گاوزبان در مکمل فیتو

حضور روغن گل گاوزبان در مکمل فیتو یکی از شاخصه های این مکمل است و دلیل اینکه چرا خالق فیتو

فروشگاه
منو
0 مورد سبد خرید