نقد و بررسی کرم های ضد جوش ژیناژن

دکتر شبنم فریدفر

دکتر شبنم فریدفر

دکتر داروساز از دانشگاه تهران
کرم های ضد جوش ژیناژن

آنچه می‌خوانید:

قبل از اینکه به نقد و بررسی کرم های ضد جوش ژیناژن بپردازیم در ابتدا معرفی کوتاهی از برند ژیناژن داشته باشیم. ژیناژن نام تجاری متعلق به شرکت کیمیا ژن ایرسا است که در سال 98 عملا وارد بازار شده است. با توجه به متن معرفی برند که در وب سایت آن منتشر شده که البته خیلی ناقص و مبهم است به نظر میرسد که از مواد اولیه و فرمولاسیون های شرکت های انگلیسی معتبری مانند کرودا استفاده میکنند. کرم های ضد جوش ژیناژن  در لابراتوار آرایشی و بهداشتی آذر زیبافر به عنوان  (contract manufacturer) در تبریز تولید و بسته بندی می شود.

نکته مثبتی که در نگاه اول در محصولات ژیناژن دیده می شود جذابیت طراحی پکیجینگ یا همان بسته بندی محصولات آن است. این جذابیت در طراحی بسته بندی در کنار فرمول هایی که به نظر روی کاغذ خوب هستند می تواند چشم انداز روشنی برای این برند به همراه داشته باشد.

لیست مواد موثره

مواد موثره شاخص برای اثرات پیشگیرانه و کمک درمان آکنه در کرم های ضد جوش ژیناژن شامل نیاسینامید ، آزلائیک اسید ، سالیسیلیک اسید و زینک گلوکونات هستند. کرم های ضد جوش ژیناژن در دو نوع بی رنگ و رنگی تولید شده است. علاوه بر رنگ تنها یک تفاوت در فرمولاسیون این کرم ها دیده می شود آن هم به نظر یک توجیه کاملا علمی بر اساس نیاز پوست مصرف کننده است. در کرم های رنگی که بژ روشن و بژ طبیعی و خوش رنگ هستند از ویتامین سی استفاده شده و در کرم بی رنگ بجای ویتامین سی از فرم طبیعی ویتامین آ (رتینول) استفاده شده است.

تفاوت کرم رنگی با بی رنگ

نظر شخصی من این است که فرمولاتور احتمالا انگلیسی تبار این فرمول ها تخمین صحیحی زده است مبنی بر اینکه افرادی که تمایل به مصرف کرم ضد جوش رنگی دارند قاعدتا باید روی پوست صورت مقادیر و حجم بیشتری ضایعات آکنه شامل لک جای جوش و قرمزی دارند و می خواهند در طول روز از کاور این کرم بهره ببرند. پس حضور ویتامین سی به عنوان یک محافظت آنتی اکسیدانی در مقابل نور روز، در این فرمول همزمان با نیاسینامید و آزلائیک اسید اثرات هم افزایی برای کاهش لک و کلاژن سازی برای ترمیم پوست ایجاد خواهد کرد.

ویتامین سی به عنوان یک آنتی اکسیدان قوی در کرم های رنگی ژیناژن می تواند به محافظت از پوست در مقابل اثرات مخرب نور آفتاب پرداخته و با مهار آنزیم تیروزیناز نیز پوست را روشن تر و بافت آن را با کلاژن سازی بازسازی کند. این موضوع کاملا برای پوست افرادی که از نظر آکنه و ضایعات در وضعیت وخیم تر و شدیدتری هستند می تواند حیاتی و مفید باشد.

تست رنگ کرم ضد جوش رنگی ژیناژن

اما در کرم بی رنگ ما بجای ویتامین سی، رتینول را می بینیم. به نظر میرسد که کرم ضد جوش بی رنگ ژیناژن می تواند برای افرادی که از نظر لک ناشی از جای جوش و اسکار در وضعیت متوسط و شدیدتری هستند عملکرد بهتری را ارائه نماید. این افراد در کرم خود معمولا نیاز به رنگ ندارند که بخواهند پوششی برای کاور نمودن لک ها ایجاد کنند و تمرکز آنها روی درمان و بازسازی سریع تر پوست است. در صورت لزوم این افراد براحتی میتوانند از کاور یک ضد آفتاب رنگی روی این کرم بهره بگیرند.  البته این یک تئوری است و دلیل نمی شود که افراد دارای لک و ضایعات خفیف تری اند نمی توانند از کرم بی رنگ استفاده کنند، بلکه اتفاقا کرم بی رنگ ضد جوش برای همه افراد فارغ از هر سطح از لک جای جوش و آکنه که علاقه ای به استفاده از کرم رنگی ندارند مناسب است.

رتینول در کرم های ضد جوش ژیناژن

رتینول یا همان فرم طبیعی ویتامین آ کوچکترین و خالص ترین مولکول خانواده ویتامین آ است در کرم ضد جوش بی رنگ ژیناژن بکار گرفته شده است. این ماده در محصولات کازمتیک بدون نیاز به نسخه دارای محدودیت 2 درصد است. رتینول بعد از استرهایش مانند رتینیل پالمیتات دارای کمترین میزان تحریک پوست در بین خانواده ویتامین آ ها است و عموما به صورت لیپوزمال تهیه می شود تا هم پایدار بماند و هم به تدریج وارد پوست شده و تحریک را به حداقل برساند. البته تکنولوژی جدید میکرونیزه هم هست که اجازه می دهد رتینول به میزان کم روی پوست قرار گیرد که تحریک کمتری را ایجاد کند.

لازم به ذکر است ژینان هیچ توضیحی در این مورد نداده و حتی در قسمت ترکیبات هم فقط نوشته ویتامین آ و دقیق نوع آن را مشخص نکرده است و حتی در قسمت مواد موثره شاخص کرم هم اشاره ای به رتینول یا خانواده ویتامین آ نداشته و انگار اصلا قابل اهمیت نیست. در هر حال ما فرض میکنیم که رتینول باشد و اگر هم رتینول باشد آنقدر درصد آن کم است که عملا قابل اغماض است.

رتینول پادشاه تمامی مواد موثره ی ضد پیر پوستی جهان است. این ماده یک آنتی اکسیدان و یک ماده مهم در ارتباطات سلولی هستند. این یعنی زمانی که رتینول جذب پوست می شود به سلول های پوست آلارم می دهد که نرخ تولید سلول های جدید سالمتر و جوان تری را افزایش دهند. رتینول کار خود را در لایه های عمیق انجام می دهد بر خلاف سالیسیلیک اسید و آزلائیک اسید که روی لایه های بیرونی کار میکنند. وجود رتینول در کرم های ضد جوش امیدها برای درمان آکنه و ضایعات آن را دو چندان می کند اگر واقعا رتینول باشد.

توصیه میکنم افرادی که کرم بی رنگ را استفاده میکنند بدون ضد آفتاب از منزل بیرون نروند چون پوست آنها همزمان با ریسک تشدید آکنه در تماس با نور خورشید، به دلیل در حال بازسازی بودن سلولی ، دارای سد دفاعی ضعیف تری است پس بدون ضد آفتاب بیرون رفتن می تواند تشدید لک و آکنه را به شدت به دنبال داشته باشد. در واقع باید بدانیم که زمانی که شما تحت درمان آکنه هستید پوست شما به آفتاب حساس است و نسبت به پوست افراد عادی بهتر لک میشود و بهتر است بدانید فرقی نمیکند که محصولات درمانی شما کدام نوع و مدل و برند خاص باشد.

های ضد جوش ژیناژن

 

نیاسینامید در ضد جوش های ژیناژن

اولین ماده موثره موجود در این کرم های ضد جوش ژیناژن نیاسینامید است. این ماده در پوست های چرب و مختلط و آکنه ای به متعادل سازی ترشح چربی کمک میکند. این موضوع در نهایت منجر به کاهش سایز منافذ پوست می شود. نیاسینامید برا یاین پوست ها یک آنتی اکسیدان، ضد باکتری و ضد التهاب مناسب است. این ماده علاوه بر کنترل و کاهش ترشح سبوم به کاهش تولید ملانین نیز کمک میکند در نتیجه به کاهش و رفع لک ناشی از جوش کمک زیادی خواهد کرد. نیاسینامید به این دلایل است که امرزه برای درمان آکنه و حتی برای روزاسه نیز به طور گسترده ای استفاده می شود. عملکرد ضد پیر پوستی آن و تحریک پوست برای ساخت سرامیدها و تقویت لایه اپیدرمی از دیگر مزایای این ماده برای پوست های آکنه ای و البته انواع پوست است.

آزلائیک اسید و سالیسیلیک اسید

آزلائیک اسید دومین ماده موثره این کرم های ضد جوش است که اعتقاد بر این است که قوی ترین ماده کراتولیتیک است. سالیسیلیک اسید موجود در این کرم ها نیز یک ماده کراتولیتیک ملایم است. این دو ماده در پوست های چرب و آکنه ای موجب لایه برداری و رفع ضایعات آکنه می شود. این اسیدها به پاکسازی چربی از درون منافذ پوست مشهور هستند و عملکرد هر دوی آنها تقریبا مشابه هم است. این دو اسید همزمان با رفع انسداد منافذ توسط سلول های مرده و کراتین موجب پاکسازی جوش های کومدونال و زیر پوستی می شوند.

به زبان علمی تر این دو ماده در این کرم های ضد جوش ژیناژن عوامل کومدولیتیک هستند یعنی ضد کومدون ها رفع آکنه های کومدونال (جوش سر سیاه و سر سفید) هستند و برای رفع آکنه های التهابی نیز بسیار مناسب هستند.

سالیسیلیک اسید در استفاده موضعی روی پوست با کاهش تورم و قرمزی و رفع انسداد منافذ پوستی به کاهش جوش و درمان آن کمک میکند. این دقیقا کاری است که آزلائیک اسید نیز انجام میدهد. آزلائیک اسید به صورت موضعی برای درمان آکنه های خفیف تا متوسط استفاده می شود. آزلائیک اسید التهاب پوست و همچنین جمعیت باکتریهای مولد آکنه را کاهش میدهد. از این اسید برای کاهش لک در افراد با پوست تیره و پوست دارای لک ناشی از جوش که رنگ قرمز و رو به قهوه ای دارند استفاده می شود.

سدیم لاکتات در ضد جوش ژیناژن

سدیم لاکتات نیز در ایم کرمها وجود دارد. سدیم لاکتات در اینجا علاوه بر خاصیت کراتولیتیکی که دارد یک آبرسان قوی و تنظیم کننده اسیدیته پوست و خود محصول است. سدیم لاکتات جزو فاکتورهای رطوبت دهنده طبیعی پوست است که می تواند علاوه بر آبرسانی و نگه داشتن رطوبت درون پوست از رشد باکتریهای مخرب روی پوست جلوگیری کند.

زینک گلوکونات در ضد جوش ژیناژن

زینک گلوکونات ماده موثره ی ضد آکنه ی موجود در این کرم های ضد جوش ژیناژن است که در کنار نیاسینامید یکی از درمان های جایگزین برای درمان آکنه در کاهش عوارض احتمالی آنتی بیوتیک ها است. چون دیده یم شود که باکتری های مولد آکنه مقاوت خود در برابر آنتی بیوتیک ها را به مرور افزایش می دهند.  نحوه عمکرد زینک موضعی روی پوست آکنه به این شکل است که التهاب پوست آکنه را التیام میدهد و موجب کاهش آکنه های ناشی از باکتری p.acne می شود. زینک می تواند تولید سبوم که توسط هورمون های آندروژنیک تخمدان انجام می شود را سرکوب کند. این موضوع برای کنترل چربی با نیاسینامید اثر هم افزایی خواهد داشت.

از کرم های ضد جوش ژیناژن دو بار در روز استفاده کنید و هر بار باید دقیقا بعد از شستشوی صورت با فیس واش مناسب پوست آکنه ای استفاه کنید. از هر نظر که بخواهیم به قضاوت این کرم بنشینیم باید اعتراف کرد این کرم احتمالا می تواند یک کرم قدرتمند با مواد کاملا شناخته شده و کلاسیک برای بهبود آکنه و کنترل چربی پوست باشد. به طور خلاصه می توان مزایای استفاده از این کرم ژیناژن را موارد زیر دانست:

 • کاهش التهاب که اساس تشکیل آکنه است.
 • کاهش قرمزی ناشی از آکنه
 • کمک به بازسازی سلولی و تولید کلاژن و جوانسازی
 • کمک به کنترل چربی و نهایتا کاهش سایز منافذ
 • کمک به ترمیم بافت پوست آسیب دیده ناشی ضایعات آکنه
 • کمک به آبرسانی پوست
 • کمک به رفع باکتری های مولد آکنه
 • جلوگیری از تجمع سلول های مرده روی پوست و رفع انسداد منافذ

بارها تاکید کرده ام و مجددا تکرار می کنم که افرادی که تحت درمان برای بهبود آکنه و لک هستند فارغ از اینکه روتین مراقبت از پوست و داروهای تجویزی توسط پزشک آنها چی هست و چی نیست باید مصرف محصولات ضد آفتاب را در طول روز در فضای بیرون از خانه به شدت جدی گرفته و فراموش نکنند. این کرم را دور لب و نزدیک مخاط بینی و دور چشم نزنید و بعد هر باز استفاده دستان خود را با آب صابون بشورید.

کرم ضد جوش ژیناژن

ترکیبات کرم ضد جوش بی رنگ ژیناژن

کاپریلیک/ کاپریک تریگلیسیرید، سیلیکا سیلیلات، ستیل الکل، بیزوکس، نیاسینامید، ستئارات 20، پروپیلن گلایکول، سالیسیلیک اسید، سدیم لاکتات، سیکلوپنتاسیلیوکسان، ویتامین آ، کربومر، لورت-7، آزلائیک اسید، زینک گلوکونات، گلیسرول مونو استئارات، بیس-پی ئی جی / پی پی جی – 14 / 14 دایمتیکون، فنوکسی اتانول، آب دیونیزه

ترکیبات کرم ضد جوش رنگی ژیناژن

کاپریلیک/ کاپریک تریگلیسیرید، سیلیکا سیلیلات، دایمتیکون کراس پلیمر، ستیل الکل، نیاسینامید، پروپیلن گلایکول، سالیسیلیک اسید، سدیم لاکتات، سیکلوپنتاسیلیوکسان، ویتامین سی، کربومر، لورت-7، آزلائیک اسید، زینک گلوکونات، گلیسرول مونو استئارات، گلیسیرین، بیس-پی ئی جی / پی پی جی – 14 / 14 دایمتیکون، تیتانیوم دی اکساید، اکسید آهن مشکی، اکسید آهن قرمز، اکسید آهن زرد، فنوکسی اتانول، آب دیونیزه

می توانید سوالات و تجربه خود را در کامنت های زیر این مقاله مطرح بفرمایید.

4.3/5 - (12 امتیاز)

71 دیدگاه در “نقد و بررسی کرم های ضد جوش ژیناژن

 1. بهار گفت:

  سلام
  این کرم چه مدت باید روی پوست بمونه؟

  1. سلام بهار جان
   این کرم روی صورت می مونه تا شستشوی بعدی صورت. نباید پاک بشه.

  2. nastaran گفت:

   سلام
   این کرم رو در طول روز که در معرض آفتاب هستیم هم میشه استفاده کرد؟
   باید قبل از ضدآفتاب استفاده بشه؟
   ممنون

   1. سلام نسترن جان
    این کرم را صبح بعد شستن صورت باید بزنید. و بعدش می تونید اگر بیرون رفتی روش ضد افتاب بزنید. البته بی رنگش برای صبح خیلی بهتره . چون با خیال راحت میشه روی آن ضد آفتاب زد.
    این مشکل در مقابل نور مشکلی نداره . اما مشکل اینه که نور آفتاب جوش رو تشدید میکنه پس از افتاب دوری کنید و اگر بیرون از منزل رفتید حتما کرم ضد آفتاب بزنید.
    مرسی

    1. nastaran گفت:

     سلام.
     ممنون از پاسخگویی شما

     1. عسل گفت:

      من از کرم ضد جوش ژینا ژن استفاده کردم نوع بیرنگش خیلی خوبه واقعا نتیجشو بعد از یک ماه استفاده دیدم???

    2. دختر زیبا گفت:

     سلام خانم دکتر عزیز ببخشبد برای خواب باید پاکش کرد؟؟ مرسی

     1. سلام عزیزم خیر نیازی ب این کار نیست. باید بمونه . کرم ضد جوش ژیناژن نیاز به شستشو ندارد. مرسی از شما

     2. زهره میرمهدیه گفت:

      سلام وقت بخیر کرم پودر ژیناژن بهتره یا کرم پودر سبوما آردن مول سبوماپیور؟

     3. سلام واقعیت این است که هر دو کرم از نظر فرمول خیلی خوبن اما اینکه کدومش روی پوست شما بهتر بشینه و رنگشو دوست داشته باشید تا نزنید نمیدونیم. من شخصا فکر میکنم ژیناژن روی کاغذ بهتر باشه. مرسی از شما

 2. Mahshid گفت:

  سلام
  کدوم قسمت روتین پوست باید استفاده کرد؟
  بعد از آبرسان ومرطوب کننده یا قبل از این ها بعد از تونر

  1. سلام مهشید عزیز
   غیر رنگی را بعد از تونر بزن. و اگر رنگی گرفتی هم می تونی بعد تونر بزنی هم می تونی بعد تونر آبرسان بزنی بعد کرم ژیناژن رنگی بزنی. چون روی ژیناژن رنگی عملا نمیشه چیزی زد. این موضوع رنگی بودن چالش سختی برای این محصول است. کلا مدل رنگی اش برای فضای بسته خوبه.

 3. یگانه گفت:

  سلام من رنگیشو گرفتم فکر میکنم این کرم چون حجمش خیلی کمه نمیشه به کل صورت زد هر دفعه و یا به عنوان کرمپودر استفاده کرد آخر نفهمیدم چجوری استفاده کنم؟

  1. shabnamfrd گفت:

   سلام یگانه جان. باید به کل صورت بزنی . نه نکران نباش اینقدر سریع تموم‌نمیشه و میاز نیست هر بار مقدار زیادی زده بشه

 4. یلدا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  بیرنگش برای جای جوشهای بعد از درمان هم خوبه؟؟ و آیا بیرنگ رو فقط باید روی جوش زد یا مثلا گونه ای که مستعد و جوشهای متعدد داره، به ملش زد!

  1. سلام یلدا جان
   بله برای پوستی که مستعد جوش است خوبه / برای جای جوش ها هم تا حدی مناسب است ولی برای جای جوش که لک و زخم است ممکنه محصولات خاصی لازم بشه . این کرم را روی همه صورت بزنید. مرسی از شما

   1. یلدا گفت:

    سلام مجدد
    ممنون از پاسخگوییتون
    یه سوا دیگه خدمتتون داشتم اثرش که التهاب جوش رو کمتر کنه و کلا عملکردش تا چند روز هست!؟
    یا اصلا ضعیفه!؟

    1. عملکرد این کرم به عملکرد شما در انجام روتین مراقبت از پوستتون و شدت التهابات پوست فرد بستگی داره . قطعا اگر صحیح استفاده شود بعد از سه الی 4 هفته نتایج خودشون رو نان میدهند. این کرم اصلا کرم ضعیفی نیست. اصلا

   2. اعظم گفت:

    سلام دکتر خسته نباشید.کبد من چرب برای همین بیشتر صورتم جوش قرمز ملتهب میزنه.از کرم بی رنگش خریدم برای من تاثیری داره؟؟

    1. سلام جوش زدن به کبد چرب ارتباطی ندارد. در هر حال کرم خوبی است چرا که نه ، اثر خوبی داره. مرسی از حضورتون

 5. آناهیتا گفت:

  سلام برا پوست خشک که جوش زیر پوستی داره به صورت ریز که فقط تو نور خورشید معلومه مدل رنگی این ضد جوش مناسب هستند

  1. سلام این کرم نمی تونه زیاد برای شما مناسب باشه. شما باید آلفازوم 10 بزنید با فیس واش مخصوص کراتوزوم. مرسی از شما

 6. SAQAR گفت:

  سلام
  کرم رنگی و بیرنگ چه فرقی با هم میکنن؟

  1. سلام لطفا متن مقاله را مطالعه بفرمایید. چون نوشته شده است. با تشکر از حضور شما

 7. Mahshid گفت:

  سلام وقتتون بخیر از مدل رنگیش برای جوشهای هورمونی هم میشه استفاده کرد موثر هست؟ میشه به عنوان یک کرم پودر روزانه که خاصیت ضدجوش داره ازش استفاده کرد؟

  1. سلام مهشید عزیز ؛ بله در هر دو حالتی که شما مد نظر دارید می شود از آن استفاده کرد. مرسی از حضور شما

  2. ناشناس گفت:

   سلام خسته نباشین ببخشین من مدل رنگیشو دارم و آبرسانم هم tinolaهست فقط نمدونم اول آبرسانمو بزنم بعد کرم ضد جوشو یا ن برعکس
   و اینکه ضدآفتابمم pro dreamهست مثلا بیرون رفتنی اول ضد افتاب بزنم بعد کرم ژیناژنو روش؟اصلا نمدونم چجوری باید استفادشون کنم کدومو اول بزنم کجا بزنم بیرون یا خونه میشه راهنمایی کنین ممنون

 8. Mina گفت:

  سلام وقتتون بخیر من از ژیناژن بدون رنگ برای جوش های صورتم استفاده میکنم و قبلش صورتم با فوم میشورم باید بعد از شست و شوی صورتم مرطوب کننده بزنم بعد ژیناژن یا اول ژیناژن بعد مرطوب کنندع؟!

  1. سلام مینا جان اول ضد جوش ژیناژن بزنید بعد مرطوب کننده بزنید. مرسی از حضورت

 9. شهرزاد گفت:

  سلام من از وقتی این کرم رنگی رو استفاده کردم جوش های زیر پوستم حس میکنم داره بیرون میاد ممکنه باعث جوش جدید بشه؟

  1. سلام نه اشتباه نکنید . این اتفاق طبیعی است و تا سه هفته اول استفاده هم آدم درگیرش هست معمولا و کم کم خوب بمشه . روند کار کرم های ضد جوش معمولا همینجوری است و جوش ها رو میریزه بیرون. نگران نباشید درست میشه. مرسی از حضور شما

 10. مطهره گفت:

  سلام ممنون از توضیحاتتون به نظرتون برای استفاده از‌نوع رنگی این کرم برای محافظت در برابر آفتاب قبلش ضدآفتاب بی‌نگ زده بشه و بعد روی ضدآفتاب این کرم؟ در اینصورت بازهم باید هر دو ساعت ضدآفتاب و این کرم رو تجدید کرد؟

  1. سلام مطهره جان / روی ضد آفتاب که نمیشه چیزی زد . باید این کرم اول زده شود و بعد 15 دقیقه ضد افتاب بزنید. اگر ژیناژن رنگی داری میزنی خب خیلی بهتره که ضد آفتابت هم رنگی باشه . کلا مدل ضد جوش ژیناژن رنگی برای فضای داخلی بهتره تا زیر نور روز و بیرون، چون واقعا ضد آفتاب زدن روش سخته ، مگر اینکه ضد آفتاب رنگی داشته باشید که خوب بخوابه روی این کرم ژیناژن. و اینکه در هر حالتی اگر دبیرون از منزل هستید باید هر دو ساعت ضد آفتاب تمدید شود. اما اگر مثلا شما کارمند هستید و 8 ساعت توی فضای بسته اداره هستید خب لازم نیست ضد آفتاب بزنید و موقع خروج باید بزنید. مرسی از حضور شما

 11. alireza گفت:

  سلام خانم دکتر
  اگه روی ضد آفتاب بی رنگ ژیناژن با توجه به اینکه رتینول داره، ضد آفتاب ژلی پریم رو که ویتامین سی داره بزنم مشکلی نداره تداخلی نداره؟

  1. سلام به دلایل تکنیکی این دو تا با هم هیچ ایرادی نداره می تونید بزنید. مرسی از حضورتون

   1. Alireza گفت:

    ببخشید منظورم ضد جوش بی رنگ ژیناژن بود که اشتباهی نوشتم ضد آفتاب
    ممنونم از پاسخگویی سریعتون

    1. سلام مجدد ؛ بازم اشکالی نداره و می شه استفاده کرد ولی سریع نزنید روی هم . ده دقیقه امان بدهید. از طرفی بهتره روی ضد جوش یک آبرسان یا مرطوب کننده پوست چرب بزنید. بعد ضد آفتاب بزنید. البته هر جور که راحت تر هستید. سلامت باشید

     1. Alireza گفت:

      بله حتما
      اتفاقا آبرسان مرطوب کننده بیوتی درما پوست چربشو دارم خیلی حال میکنم باهاش و اصلا هم باعث جوش نمیشه
      ممنونم از راهنماییتون
      خیلی خوشحالم که با سایت شما آشنا شدم

 12. رز گفت:

  سلام خسته نباشید من از کرم ضدجوش ژیناژن بی رنگ استفاده میکنم البته بعد از محلولی که دکتر برای جوش های صورتم داد(جوش های زیرپوستی دارم) دوبار در روز از محلول و این کرم ضد جوش استفاده میکنم. وهرشب هم از کرم ترتینوئین ۰/۰۵ استفاده میکنم. روزی یک عدد هم قرص isotretioin 20mg میخورم .بعد ۴روز استفاده از این دو کرم، پوست صورتم بعد از این که میشورم وقتی که خشک میشه پوسته میده میسوزه و حالت کشیدگی پیدا میکنه میخواستم بدونم چیکار کنم
  آیا از مرطوب کننده استفاده بکنم؟ چه مرطوب کننده ای خوبه ؟پوست صورتم چرب و حساس میباشد.
  من صبح ها و عصر ها محلول و کرم ژیناژن استفاده میکنم و شب ها قبل خواب کرم ترتینوئین میزنم تا فردا صبح از خواب بیدار شدم میشورم
  لطفا راه حلی برای پوسته دادن و سوزش صورتم بگین و بگین چه زمانی و چندبار در روز استفاده کنم?

  1. سلام عزیزم چرا باید فکر کنی مسئول این خشکی و کشیده شدن پوست شما این کرم است؟ دقیقا مسئول این خشکی و کشیدگی اون قرص و اون پماد ترتینوئین است. شما باید یک عدد آبرسان فلوئیدی استفاده کنید. شوینده شما هم باید ملایم باشد. و اینکه سعی کنید از کرم ضد جوش ژیناژن حجم زیادی نزنید. از ضد جوش ژیناژن که باید بعد از هر بار شستن استفاده کنید و روی آن آبرسان بزنید. منتها شب ها که ترتینوئین میزنید که ضد جوش ژیناژن نباید بزنید و نیم ساعت بعد از ترتینوئین آبرسان رو بزنید. باز هم مشکلی بود اطلاع بدید. مرسی از شما

 13. ارتمیس گفت:

  سلام خسته نباشید من صورتم جوش شدیدی داشت و الان تحت درمان هستم من صبحا بعد از شستشو یه محلول ترکیبی ضد جوش ک تو داروخانه ساخته شده و یه دونه هم این محصول ضد جوش بی رنگ ژیناژن رو مصرف میکنم
  فقط سوالی ک دارم اینه ک به ترتیب اول این محصول رو استفاده کنم یا محلولی که تجویز شده؟

  1. سلام گرجه من نمیدونم فرمولاسیون و ترکیب محصول شما چیست ولی معمولا شما اول باید محلول را بزنید و بعدش این کرم ضد جوش ژیناژن را بزنید. مرسی از حضور شما

   1. محبوبه گفت:

    سلام وقت بخیر میخواستم بپرسم از ژیناژن رنگی برای میکاپ روزانه میشه استفاده کرد و اگر دور چشم بزنیم هنگام میکاپ ایراد داره یا نه ؟ واینکه مرطوب کننده باید قبلش زد یا بعدش

    1. سلام تونستن بله میتونید و رنگی بودن اون دقیق برای همین منظور است که بتواند لک ها و تغییر رنگ ناشی از جوش را کاور نماید. بهتره زیر کرم رنگی آبرسان بزنید. و اینکه دور چشم نباید بزنید . دور چشم باید میکاپ مخصوص خودش را داشته باشد. مرسی از شما

 14. Mobin گفت:

  سلام روز خوش
  من کرم بی رنگ ضد جوش ژیناژن رو میزنم با صابون فیس دوکس ضد التهاب و جوش صورتم الان یه قسمت هاییش قرمز شده…
  باید از کرم ابرسان استقاده کنم یا حساسیت این کرم روی پوست منه!؟
  ممنون??

  1. سلام حساسیت کرم نیست بلکه احتمال زیاد دارید پن آکنه زوم صورت فیس دوکس رو بد میزنید یعنی زیاد دارید میزنید. حجم زیادی از این کرم ژیناژن هم نزنید . و اما در مورد آبرسان و مرطوب کننده بله حتما باید مرطوب کننده مخصوص پوست آکنه ای بزنید. مرسی از شما

 15. مَهلا گفت:

  سلام خانم دکتر نازنین .این کرم برای جوشهای روی چانه هم جواب میده ؟ یا جوشهای سر سیاه روی بینی ؟

 16. کاربر 1154 گفت:

  سلام من پوستم چربه و کمی جوش های زیر پوستی دارم میتونم از این کرم ضدجوش رنگی ژیناژن به عنوان کرم پودر استفاده کنم؟؟

  1. سلام تونستن که بله میتونید استفاده کنید. اما باید ببینید از نظر خاصیت کرم پودری آیا میتواند نیاز شما را مرتفع کنید یا نه. چون به نظرم باید نوع رنگی را روی ابرسان خود بزنید. بازم سوالی بود درخدمت شما هستم. مرسی

 17. alireza گفت:

  سلام خانم دکتر وقت بخیر،
  شما فرمودین تو این ضد جوش بی رنگ ژیناژن، رتینول هست
  سوالم اینه از کجا میشه مطمئن شد که واقعا رتینول هست
  شاید رتینیل پالمیتات باشه
  اخه روی جلد کرم هم نوشته ویتامین آ و دقیق توضیح نداده که کدوم یکی از مشتقات ویتامین آ هست
  ممنون میشم توضیح بدین

  1. سلام وقتی می نویسند ویتامین آ دیگه نمیشه فهمید دقیق چه مشتقی از ویتامین آ رو زدن و پنهان کاری میکنند. ولی احتمال زیاد رتینیل پالمیتات باشه به چند دلیل که اگر توضیح بدم سخن طولانی میشود. معمولا این شرکت ها نمیتوانند خود رتینول و یا رتینوئیک رو توی فرمولاشون بزنند. مرسی از حضور شما

 18. الف گفت:

  سلام خانم دکتر و مرسی بابت سعه صدر و پاسخ به سئوالات. سئوالی داشتم من سابقه ویتیلیگو دارم آیا استفاده از کرم ژیناژن بی رنگ که به گفته شما باعث کاهش ملانین پوست میشه خطری برای تشدید ویتیلیگو داره؟ آیا استفاده از این کرم که دکتر برای جوشهای پشتم نوشته خطری از بابتی که گفتم نداره؟

  1. سلام و درود بر شما ، من فکر نمیکنم مشکلی داشته باشد. اما شما همیشه باید تحت نظر درماتولوژیست باشید و هر چی که ایشون بهتون بده مشکلی نخواهد داشت. مرسی از حضور شما

 19. Mohi گفت:

  سلام
  یعنی وقتی زد جوش بی رنگ رو زدیم لازم نیست بشوریم و میشه ابرسان زد؟
  و اینکه با زد جوش رنگی مشکلی نداره بخوابیم یا حتما قبل خواب باید شست!

  1. سلام این کرم ها نیاز به شستن ندارند و می تونید روشون آبرسان مناسب بزنید و بدون نگرانی زندگی رو ادامه بدید. مرسی از حضور شما

 20. زهرا گفت:

  سلام وقت شما به خیر
  میخواستم بپرسم همراه با مصرف کرم رنگی ژینان چه کرم آبرسانی مناسب هست؟ اصلا آیا آبرسان لازمه؟
  و اینکه این کرم رو دکتر برای من تجویز کردند اما چون رنگی هست من خیلی نگران هستم که عملکردش مثل کرم پودر باشه و جوش هامو بیشتر کنه
  آیا ممکنه این کرم همچین اثری بذاره؟

 21. مریم گفت:

  با سلام و ادب حضور خانم دکتر عزیز
  پوست صورت بعد از یک بار آرایش در آرایشگاه خیلی حساس شده و کمی جوش میزنه و قرمز میشه و خارش پیدا میکنه و لکه میشه. بعد از حمام حالت کشیدگی پیدا میکنه و بخاطر جوش، فقط جاهایی که خط هست رو خیلی کم مرطوب کننده میزنم. دور لبم و خط خنده و بالای پیشانیم خط های ریزی افتاده و دو تا چروک سطحی نیز هست. بایستی ضد چروک بزنم؟ مرا یاری بفرمایید. متشکرم

 22. ناشناس گفت:

  سلام خسته نباشید .
  من حدود یک ماه است که از رنگی ژیناژن استفاده میکنم . اما هر بار بعد از استفاده احساس میکنم جوش زیر پوستی ایجاد میکنه برام . ممکنه به خاطر ویتامین سی داخلش باشه ؟
  ایا ادامه بدم تا پوستم عادت کنه ؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

 23. نازنین گفت:

  سلام وقتتون بخیر من چند مدتی هست از کرم رنگی ژیناژن استفاده می کنم و بعد از هر بار استفاده احساس می کنم جوش برایم ایجاد شده آیا به خاطر ویتامین سی داخلش هست یا اینکه ادامه بدم تا پوستم عادت کنه ممنون میشم راهنمایی کنید

 24. کاربر گفت:

  سلام، وقت بخیر ، میشه ضد آفتاب بی رنگ فلویید مای رو بزنم و روش ضد جوش رنگی ژیناژن رو به عنوان کرم پودر بزنم ؟

 25. ناشناس گفت:

  سلام خانم دکتر وقت بخیر
  الان چند روز دارم از کرم ژیناژن رنگی و بی رنگ استفاده میکنم پوست چرب و کمی جوش زیر پوستی دارم ولی بعد از استفاده بشدت جوش زدم کرم رنگی رو کنار گزاشتم ولی ضد جوش بی رنگ رو میزنم به نظرتون ادامه بدم یا نه؟ و اینکه در طول روز چند بار استفاده کنم؟ و نیاز به آبرسان هست؟

  1. سلام دوست ناشناس عزیزم ، ادامه بده چون اوایل کرم های ضد جوش باعث بیرون ریزی بیشتر جوش ها می شوند و بعد خودش خوب می شود و این یک روند طبیعی است. من شخصا از کرم های ضد جوش رنگی خوشم نمیاد و اینکه استفاده کنی یا نکنی من توصیه ای ندارم. ولی کرم آبرسان پوست آکنه ای هم باید داشته باشید. مرسی از شما

 26. حسین آلبوحمدان گفت:

  سلام و خسته نباشید می خواستم بدونم که از کجا میشه درصد محصولات رو فهمید چون من فقط یا بیشتر اوقات جوش های التهابی دارم ( پاپول، پوسچول، ندول) می خواستم بدونم این محصول به دردم می خوره؟ بیشتر جوش هام تو ناحیه بینی و چانه هست و اینکه بلوغ هم تاثیر داره. من در حال حاضر از ضد جوش بیتروی استفاده میکنم که حاوی AHA و سالیسیلیک اسید اما مثل ژیناژن آزلائیک و نیاسین و لینک نداره (البته تونر و آبرسانم حاوی این ترکیبات هستن ) ولی خب بین ژیناژن بی رنگ و محلول زد جوش آردن سبوما مردد هستم لطفا اگه میشه راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. سلام حسین عزیز سنت رو باید بدونم ولی به نظر میرسد که نوجوان هستید. ببینید نوجوان هایی مثل شما یک شوینده و یک عدد کرم ضد جوش و کنترل چربی به همراه یک آبرسان نیاز دارند. در حالتی که جوش ها زیاد باشه یک دونه کرم آلفازوم 15 باید کنار اون کرم کنترل چربی (ضد جوش) مثل همین ژیناژن باید بزنید. خیلی شما نباید درگیر مواد باشید در واقع این ما هستیم که باید کمک کنیم شما محصول صحیح رو انتخاب کنید. اگر به کمک نیاز داشتی در چت آنلاین برای مشاوره حتما پیام بدید. درود بر شما

 27. فاطمه گفت:

  سلام خانم دکتر ببخشید خانم های باردار هم میتوانند از کرم رنگی ضدجوش ژیناژن استفاده کنند؟

  1. سلام فاطمه جان بله میتونن مشکلی نداره. مرسی از شما

 28. آرین گفت:

  سلام
  می خواستم بدونم از این کرم می شه برای جوش‌های التهابی کمر و جای جوش هم استفاده کرد؟ در غیر اینصورت چه محصولی رو پیشنهاد می کنید؟

  1. سلام خیر کرم ضد جوش صورت روی بدن کارایی ندارد. برای بدن حتما از کیت آکنه بدن استفاده کنید که شامل کرم ضد جوش بدن و صابون گوگرد است. مرسی از توجه شما

 29. نازنین زهرا گفت:

  سلام خانم دکتر عزیز
  صورت من خیلی داغونه و جوش های ملتهب،سرسیاه و جوش های ریز میزنه
  من به ترتیب از میسلار واتر برای پاک کردن ضد آفتاب(توی شب)،فوم شستشو،تونر و ژیناژن بی رنگ استفاده میکنم و برای بزرون روش ضد افتاب بی رنگ میزنم و ضد افتابمو هر دو ساعت میزنم
  ولی همچنان جوش میزنه….
  اعتماد به نفسمو از دست دادم و از بیرون رفتن خجالت میکشم🥺
  غذا ها رو رعایت میکنم سس 🚫فلفل و ادویه های تند🚫چیپس و پفک و…🚫بستنی🚫آب نبات🚫
  تا حاله از کلی دارو های مختلف مثل لیپورکس(بهش حساسیت داشتم و قطع کردم)الیوکس،درماتیپیک مدلintense و داروی دکتر بهوزان رو میزدم اما نه نه نه جواب نمیدههههههههههههههههه
  چیکاد کنم چیکار ؟تو رو خدااا بگید.دارم دیوونه میشم….

  1. نازنین زهرا ، سلام شما یک سر برو متخصص زنان و وضعیتت رو بگو و ایشون چکت میکنه و احتمالا بعدش داروی مخصوص بهت میده / بعدش بیا پیش خودم ببینم چی بهت داده و بهم بگو چند سالته و از همه چیزایی که میزنی و از صورت خودت عکس برام بفرست در چت آنلاین تا راهنمایی تون کنم چکار کنید. مرسی از کامنت شما

 30. Hanie.alizdeh گفت:

  سلام آیا این کرم برای اطفال سه چهار ماهه ضرری هم دارد؟؟؟

  1. سلام نباید به اطفال بزنید. جوش نوزاد خودش خوب میشه معمولا. بروید دکتر متخصص . مرسی از شما

سوال یا نظری دارید حتما مطرح کنید ??

نشانی ایمیل و موبایل شما منتشر نمیشه.

به این مقالات هم نگاهی بیاندازید!

نقد و بررسی سرم پیلینگ اوردینری
مراقبت از پوست
دکتر شبنم فریدفر

نقد و بررسی سرم پیلینگ اوردینری

اگر قصد استفاده از سرم پیلینگ اوردینری را دارید توصیه میکنم توضیحات این نقد و بررسی سرم پیلینگ اوردینری را

فروشگاه
منو
0 محصول سبد خرید